Boskie Matki – wygraj życie!

Nasza przyjaciółka Ola jest jedną z bohaterek albumu fotograficznego „Boskie matki”. Dla Czytelników PieknaMilosc.pl napisała o swoich doświadczeniach w zmaganiu się z rakiem, podczas gdy jednocześnie była w ciąży.

„Zawsze byłam optymistką, typem osoby radosnej, cieszącej się z chwili. Nigdy nie zakładałam tragicznego biegu zdarzeń, pełna pozytywnych emocji patrzyłam w przyszłość. Tak było i wówczas, kiedy zlecono mi powtórzenie po niespełna dwóch latach biopsji tarczycy. Cóż złego mogło wykazać badanie skoro pierwsza biopsja wskazywała na zmianę o charakterze łagodnym?

Ola i Antoś

A jednak nigdy nie zapomnę uczucia strachu, który przeszył moje ciało po otrzymanym telefonie z warszawskiej kliniki o wykrytych w badaniu atypowych komórkach. Stawiłam się kolejnego dnia osobiście po odbiór wyników, wyroku który brzmiał rak rdzeniasty tarczycy. Nie pamiętam tego co czułam.. żal? strach? Byłam przecież mężatką z 5 miesięcznym stażem, 31 letnią kobietą będącą w pierwszym trymestrze ciąży! Radość z oczekiwania na narodziny maleństwa przemieniła się w wielki stres. Przepłakałam cały grudzień. Żal mi było mojego dziecka, męża, rodziców, nie chciałam nikogo zawieść odchodząc. Pogrążona informacjami z sieci taki zakładałam bieg zdarzeń.

Operację w Centrum Onkologii wyznaczono mi na połowę stycznia. Trafiłam w ręce cudownej pani doktor, która opiekowała się mną jak własną córką. Nigdy nie zapomnę jej wsparcia, ciepła i nadziei którą mi dała. To ona pozwoliła i nauczyła mnie myśleć o sobie jak o zdrowym człowieku. Bez niej nie miałabym tyle siły żeby przetrwać ten trudny czas.

Dzisiaj myślę o sobie że jestem wielką szczęściarą; mam cudownego męża, najwspanialszego pod słońcem synka Antosia oraz chorobę którą wykryto we wczesnym jej stadium i którą pokonałam! Czy można chcieć więcej?”

Aleksandra Rowicka 

„Boskie Matki” …to tytuł albumu, który został wydany przez fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie. Jego bohaterki to kobiety, które zdecydowały się na łączenie ciąży, macierzyństwa z rakiem. Wygrały życie podwójnie! Dokonały cudu i urodziły zdrowe dzieci. Stały się ikonami do naśladowania przez inne kobiety w podobnych sytuacjach. Stały się boskie!

Konwencja albumu nawiązuje do ikonografii religijnej. Bohaterki zdjęć zostały przedstawione jednak w zupełnie zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Autorem 12 zdjęć do albumu, jest podobnie jak w zeszłym roku Andrzej Świetlik. Wstęp do albumu napisał Kamil Durczok, a recenzje Alicja Bachleda-Curuś, Kayah, ks. Arkadiusz Nowak. Konwencja zdjęć utrzymana jest w charakterze prostych zdjęć z ukrycia, dlatego też sesje odbyły się w przestrzeni miejskiej, w parkach, na ulicy, a nie w studiu fotograficznym.

Rak’n’rollowy album można kupić od 26 maja 2011 w Empiku, a także dużych księgarniach w całym kraju. Całkowity dochód ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na remont poczekalni onkologicznych.Dołóż swoją cegiełkę!

>>>   księgarnia Selkar.pl   <<<

>>>   księgarnia One Press   <<<
>>>   księgarnia Merlin.pl   <<< 

.

Boskie Matki

By | 2016-10-15T18:45:37+00:00 26.05.2011|Categories: książki i filmy|1 komentarz

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar
Joanna Stelmach
Gość

To właśnie wtedy, kiedy Ola była chora, napisałam wiersz
Ku Bogu

Olusiu, dziękuję Ci za inspirację! :-)

wpDiscuz