Co zyskasz uwalniając się od uzależnień?

Przedstawiliśmy Ci już, jak wiele szkód wynika z uzależniania szczęścia od rzeczy, ludzi i osiągnięć: Twoje postanowienie uwalniania się od uzależnień, Uzależnienia ograniczające miłość i szczęście, Uzależnienie od miłości?!, Pułapka uzależnień.
W swym ekstremalnym wydaniu uzależnienia mogą prowadzić do śmierci – kiedy osoba traci umiar w głodzeniu się, w piciu alkoholu, braniu narkotyków; albo gdy po odejściu partnera popełnia samobójstwo lub zabójstwo… co też się zdarza. Nikomu nie życzymy takiego totalnego i destrukcyjnego rozwoju zdarzeń!

 

Postanowienie o uwalnianiu się i nowe cele
Natomiast jeszcze bardziej chcę zachęcić Cię do podjęcia postanowienia o uwalnianiu się od uzależnień pokazując Ci także tego pozytywne konsekwencje, tak, abyś wyraźnie widziała sens swoich starań.

Oto cele, do których możesz dążyć i ich efekt:
– Twój rozwój osobisty i duchowy zdecydowanie przyspieszy.

– Wewnętrzny spokój zastąpi odczuwane wcześniej poczucie zagrożenia, przestaniesz obawiać się przykrych wydarzeń, ataku lub odrzucenia ze strony innych ludzi.

– Coraz szybciej będziesz uwalniała się od nieprzyjemnych uczuć: lęku, złości, zazdrości, żalu; przestaniesz wyzwalać te emocje w sytuacjach, w których wcześniej stale Ci towarzyszyły.

– Odnajdziesz w sobie miłość, pełnię i szczęście – nie będziesz już ich desperacko poszukiwała poza sobą; Twoje szczęście uniezależni się od zewnętrznych okoliczności i działań innych ludzi.

– Odczujesz więcej autentycznej bliskości w swoich związkach, będziesz nieustannie obdarzała ludzi miłością i akceptacją, dawała innym swobodę bycia sobą – a także przyjmował te dary od nich.

– Odczujesz coraz więcej wolności, będziesz świadomie kreowała swoje życie zgodnie z własnymi pragnieniami, nabierzesz dużego dystansu do tego co Ci się wydarza i będziesz w pełni cieszyła się tym, co masz, nie będąc od tego zależnym.


Wątpliwości?

Jak Ci się to podoba?
Zbyt piękne, by było możliwe?
Czy jest to „raj na ziemi”, nierealny do osiągnięcia?

Są tacy, którzy głęboko wierzą, że można te cele urzeczywistnić, nie ustają w swych staraniach i mają tego rezultaty!

Szczytne ideały, takie jak bezwarunkowa miłość, prawda, uczciwość, piękno wewnętrzne, pogoda ducha, to jedne z najwartościowszych celów, do jakich można dążyć, nawet jeśli na początku drogi wydają się być bardzo odległe. Jednak każde przybliżenie się do nich, każdy kolejny krok w kierunku ich wcielenia w życie, może znacząco polepszyć jego jakość.

Joanna


 

By |2011-08-27T12:24:16+00:0030.06.2009|Categories: rozwój osobisty|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.