Nie rozumiem dlaczego pociągają mnie tacy mężczyźni?

Otrzymaliśmy od Was sporo pytań dotyczących tematu “zakochiwania się”.
Oto jeden z listów:
“Moje pytania są następujące:

1. bardziej zależy mi na mężczyźnie w sytuacji gdy grozi rozstanie z nim czy gdy występuje sytuacja gdy jestem przekonana że ten mężczyzna nie chce ze mną być – natomiast w sytuacji odwrotnej, gdy widzę, że mężczyzna dąży do nawiązania związku ze mną, wówczas przestaje mi zależeć, zaczynam tego mężczyznę oceniać, skupiam się bardziej na jego wadach – nie rozumiem, skąd biorą się u mnie te emocje i jak to zmienić;

2. odczuwam złość w sytuacji gdy widzę, że mężczyzna jest pewny moich uczuć, gdy widzi że mnie na nim zależy – mam wówczas ochotę, by nie odpowiadać mu na próby nawiązania kontaktu, być niemiłą, z reguły wówczas doprowadzam do konfliktu z zupełnie błahego powodu – również tej swojej postawy nie rozumiem i nie wiem więc jak nad tym zapanować.”

Mogą być dwie główne przyczyny Twoich postaw:

1) wzorce dotyczące miłości, czyli Twoje głębokie, często nieświadome przekonania czym jest miłość i jak powinien funkcjonować związek kobiety i mężczyzny

2) poczucie własnej wartości i związane z nim Twoje przekonanie na jak wiele miłości i szczęścia zasługujesz

 

Zarówno jedno jak i drugie kształtuje się przez całe życie, choć największy wpływ mają doświadczenia z dzieciństwa – czyli to, na jakie związki “napatrzyłaś się” w tym czasie oraz
jak byłaś traktowana przez ważne dla Ciebie osoby – rodziców, innych krewnych, Twoje “pierwsze miłości”.

Twój wzorzec miłości przypomina mi wiersz “Żuraw i czapla” Jana Brzechwy, w którym gdy jedna strona zabiega o bliskość, to drugiej przestaje zależeć i odwrotnie. Kojarzysz miłość z niepewnością, brakiem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, konfliktami. Mężczyzna, aby był dla Ciebie pociągający musi być niedostępny uczuciowo, niezainteresowany Tobą.

Prawdopodobnie jest w Tobie sporo nagromadzonego gniewu wobec jakiegoś mężczyzny (ojca?), który teraz kierujesz ku innym przedstawicielom płci męskiej.

Zastanów się, czy nie odgrywasz jakichś znanych, bolesnych sytuacji z dzieciństwa, które w ten sposób, nieświadomie, starasz się “naprawić” albo też “odegrać się” za minione krzywdy?

Jeśli tak jest, wskazana jest dla Ciebie praca nad:

uzdrowieniem przeszłych relacji


– zmianą szkodliwych wzorców


– pokochaniem siebie i wiarą, że zasługujesz na wzajemną, szczęśliwą, pełną harmonii i poczucia bezpieczeństwa miłość – i że taka w ogóle jest możliwa!

Serdecznie polecam Ci skorzystanie z naszego warsztatu “Przyciągnij wymarzonego partnera”, gdzie te kwestie są szeroko omawiane.
Znajduje się tam dużo wartościowej wiedzy o zakodowanym obrazie relacji miłosnej – teoria, praktyczne badanie wzorców oraz ich zmiana.
W razie potrzeby nie wahaj się także udać do terapeuty.


Joanna Stelmach

PS.
Po zapisaniu się na poniżej stronie prześlemy Ci spis treści warsztatu:

Pokochaj.psyche24.pl

.

By | 2017-01-05T09:24:26+00:00 18.08.2010|Categories: poznanie partnera|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar