Poszukiwanie miłości poza sobą – drogą do nikąd

Jeśli szukasz miłości poza sobą, nigdy nie poczujesz się zaspokojona. Będziesz jak wyschnięta studzienka, do której można wlewać hektolitry wody, a która wszystko wchłonie niczego nie zostawiając strudzonym wędrowcom. Będziesz oczekiwać ze strony ukochanych oznak i dowodów miłości, słów, zapewnień, starań, które i tak nie ukoją tej dziwnej pustki w Twoim wnętrzu, tęsknoty za wypełnieniem…
… ale czym?
Przez kogo?
Jak?

Nie poczujesz miłości płynącej z zewnątrz, od strony innych osób, póki sama siebie nie pokochasz. Nie uwierzysz w miłość faceta, jeśli sama nie kierujesz w swoją stronę ciepłych uczuć. Póki tego nie zrobisz, będziesz doszukiwała się podwójnego dna w jego słowach, węszyła oszustwo lub manipulację. Każesz mu udowadniać miłość do Ciebie, spełniać Twoje liczne wymagania…, ponieważ gdyby Cię naprawdę kochał, zrobiłby to i tamto…
Bywa, że wreszcie udaje Ci się uwierzyć mu, że Cię kocha – ale wtedy obezwładnia Cię lęk przed utratą jego miłości, i zaczynasz zabiegać o niego z desperacją, która zmniejsza jego szacunek dla Ciebie.

Bywa, że wciąż będzie Ci za mało przejawów „miłości”… aż w końcu Twoje ciągłe niezadowolenie i zwątpienie negatywnie odbija się na Waszym związku.
Czasem wręcz go dobija.

Joanna


By |2011-08-27T12:24:15+00:0016.03.2009|Categories: kryzys w związku|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.