3 magiczne działania o poranku na rzecz miłości

Zaraz po przebudzeniu i wstaniu z łóżka rozkręca się nasz wir aktywności, w którym działają automatyzmy: poranna toaleta, pośpieszne śniadanie, pełno myśli o pracy i o tym co jest do zrobienia… Mam wrażenie, że za szybko przechodzimy do swoich codziennych zajęć…

Tym sposobem możemy przeoczyć partnera – tzn., że zaczęliśmy się mijać z ukochaną osobą. Już tyle ze sobą nie rozmawiamy, nie spędzamy wspólnego czasu. Albo rozmawiamy o tym co konieczne, np. co mamy do załatwienia, o dzieciach, o pracy, ale jakoś już nie o nas… Coś takiego się stało w przeciągu ostatnich tygodni, miesięcy a może lat, że już jakoś nie ma kiedy tak usiąść i pobyć razem, jakoś jest dziwnie, niezręcznie, nie ma już takiej bliskości. Po prostu – fru! – i gdzieś to uleciało…

A po przebudzeniu, o poranku, warto zatrzymać się na chwilę i bez pośpiechu obdarzyć uwagą swojego partnera. Osobę, która została przez Ciebie wybrana na towarzysza życia. Z którą połączyła Cię Miłość.

Może być tak jak dawniej. Możecie wciąż odkrywać się na nowo! I każdego dnia wyrażać wdzięczność za Wasze połączenie.

Słowo klucz, w tym przypadku, to – „każdego dnia”. Bo bycie we dwoje wymaga pielęgnacji związku, codziennej uważności, w chwilach kiedy jesteście razem – w tym jak się patrzysz, jak się zwracasz do Niej / do Niego, jakie wykonujesz gesty, jaki masz ton głosu, jak się zachowujesz.

To wszystko tworzy atmosferę, nawet po latach wspólnego życia, w której Wasza miłość może ROZKWITAĆ.

Albo może gasnąć…

Dokonujesz takiego wyboru każdego dnia!

Więc zachęcam Cię – o poranku, na dzień dobry – bez pośpiechu i z uczuciem:

1) Przytul

2) Popatrz w oczy i powiedz, że kochasz

3) Pocałuj

Te trzy drobne gesty potrafią dobrze nastroić partnerów na resztę dnia.

To takie proste.

I jednocześnie takie znaczące.

I często niedocenianie, zapomniane w parach żyjących ze sobą kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat…

Zachęcam Cię – zastosuj tę praktykę serca – takie życzliwe, pełne dobroci i czułości nastawienie do partnera.

Byłoby cudownie gdyby udało się Wam jeszcze zjeść wspólnie śniadanie. Jednak wiem, że to już nie zawsze jest możliwe, kiedy oboje macie zajęcia i po prostu rano spieszycie się.

Spróbuj więc choćby tylko tych trzech magicznych działań a poczujesz na nowo prawdziwą magię miłości :)

Banalne? A jak jest kiedy tego nie robisz? Jest wtedy zwyczajnie, jakoś szaro, mechanicznie, ponieważ dominują rutynowe zachowania.

A z tymi pięknymi słowami i gestami? Wtedy jest kolorowo i chce się żyć, ponieważ czujesz miłość i wsparcie już od przebudzenia!

Nie wierzysz? Sprawdź!

To proste – przytul, powiedz że kochasz, daj buziaka. Te proste gesty budują radość, poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, pomagają miłości rozwijać się przez lata.

Zobacz jakie będą pozytywne efekty!  I napisz o nich w komentarzu :)

Tomasz Kurzydłowski

 

Joanna i Tomasz 2015 rok - PieknaMilosc.pl

Proste gesty budują radość, poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, pomagają miłości rozwijać się przez lata; Joanna Stelmach i Tomasz Kurzydłowski w 2015r.

 

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar
Anowi
Gość

mysle ze bardzo ważna tez jest taka dbalosc o drobne czule gesty już od początku związku bo obserwuje w mlodym pokoleniu niepokojacy pęď, brak szacunku i szybkie przejscie na “rutynowo zadaniowe” mieszkanid razem :-( brak wspólnych rytuałow czy tak ważnego “dzien dobry, jak sie czujesz – przytul- buziak”. Duzo łatwiej zapobiec rutynie wykrztalcajac zdrowe nawyki niz po latach uzdrawiac chore cialo i dusze , podobnie jak z żywieniem :-)

Paweł
Gość

Niestety nie na mówieniu “kocham Cię” stale i codziennie polega miłość – no może poza pierwszym okresem. Można mówić, ale jeśli czynami się tego nie okazuje to tak jakby do rzeki powiedzieć aby popłynęła w przeciwną stronę.