Boskie Matki – wygraj życie!

Nasza przyjaciółka Ola jest jedną z bohaterek albumu fotograficznego “Boskie matki”. Dla Czytelników PieknaMilosc.pl napisała o swoich doświadczeniach w zmaganiu się z rakiem, podczas gdy jednocześnie była w ciąży.

“Zawsze byłam optymistką, typem osoby radosnej, cieszącej się z chwili. Nigdy nie zakładałam tragicznego biegu zdarzeń, pełna pozytywnych emocji patrzyłam w przyszłość. Tak było i wówczas, kiedy zlecono mi powtórzenie po niespełna dwóch latach biopsji tarczycy. Cóż złego mogło wykazać badanie skoro pierwsza biopsja wskazywała na zmianę o charakterze łagodnym?

A jednak nigdy nie zapomnę uczucia strachu, który przeszył moje ciało po otrzymanym telefonie z warszawskiej kliniki o wykrytych w badaniu atypowych komórkach. Stawiłam się kolejnego dnia osobiście po odbiór wyników, wyroku który brzmiał rak rdzeniasty tarczycy. Nie pamiętam tego co czułam.. żal? strach? Byłam przecież mężatką z 5 miesięcznym stażem, 31 letnią kobietą będącą w pierwszym trymestrze ciąży! Radość z oczekiwania na narodziny maleństwa przemieniła się w wielki stres. Przepłakałam cały grudzień. Żal mi było mojego dziecka, męża, rodziców, nie chciałam nikogo zawieść odchodząc. Pogrążona informacjami z sieci taki zakładałam bieg zdarzeń.

Operację w Centrum Onkologii wyznaczono mi na połowę stycznia. Trafiłam w ręce cudownej pani doktor, która opiekowała się mną jak własną córką. Nigdy nie zapomnę jej wsparcia, ciepła i nadziei którą mi dała. To ona pozwoliła i nauczyła mnie myśleć o sobie jak o zdrowym człowieku. Bez niej nie miałabym tyle siły żeby przetrwać ten trudny czas.

Dzisiaj myślę o sobie że jestem wielką szczęściarą; mam cudownego męża, najwspanialszego pod słońcem synka Antosia oraz chorobę którą wykryto we wczesnym jej stadium i którą pokonałam! Czy można chcieć więcej?”

 

Ola i Antoś

Ola i Antoś :)

 

“Boskie Matki” …to tytuł albumu, który został wydany przez fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie. Jego bohaterki to kobiety, które zdecydowały się na łączenie ciąży, macierzyństwa z rakiem. Wygrały życie podwójnie! Dokonały cudu i urodziły zdrowe dzieci. Stały się ikonami do naśladowania przez inne kobiety w podobnych sytuacjach. Stały się boskie!

Konwencja albumu nawiązuje do ikonografii religijnej. Bohaterki zdjęć zostały przedstawione jednak w zupełnie zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Autorem 12 zdjęć do albumu, jest podobnie jak w zeszłym roku Andrzej Świetlik. Wstęp do albumu napisał Kamil Durczok, a recenzje Alicja Bachleda-Curuś, Kayah, ks. Arkadiusz Nowak. Konwencja zdjęć utrzymana jest w charakterze prostych zdjęć z ukrycia, dlatego też sesje odbyły się w przestrzeni miejskiej, w parkach, na ulicy, a nie w studiu fotograficznym.

Rak’n’rollowy album można kupić od 26 maja 2011 w Empiku, a także dużych księgarniach w całym kraju. Całkowity dochód ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na remont poczekalni onkologicznych.

 

Boskie Matki - okładka albumu

 

By | 2017-10-10T11:59:20+00:00 26.05.2011|Categories: książki i filmy, zdrowie i ekologia|Tags: , |1 komentarz

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta - pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)

Dodaj komentarz

avatar