Piękna Miłość poświęcona jest także rozwojowi osobistemu, więc pojawiają się wpisy związane z osiągnięciem sukcesu, np. w dziedzinie finansowej. Temat znaczący choćby dlatego, że wiele związków rozbija się na temacie pieniędzy. Praca i pieniądze są ważną częścią naszego życia i o tym także należy umieć porozmawiać. Bob Mandel, o którym już wspominałem, zaproponował ćwiczenie – grę dla partnerów, umożliwiającą im osiągnięcie poczucia bezpieczeństwa w tej dziedzinie (opisuję ją tutaj).

Kiedy w 2007 roku przeczytałem książkę Briana Tracy na temat świadomości obfitości i działań przybliżających do osiągnięcia sukcesu życiowego (w tym finansowego), sporządziłem poniższą notatkę.

Brian Tracy jest autorytetem w swojej dziedzinie – trenerem i ekspertem tematyki sprzedaży. Przeszkolił miliony słuchaczy w 107 krajach, w tym zarządy i kadrę menadżerską takich firm, jak IBM, Bank of America, Ford, BMW. Jest autorem ponad 70 książek, kilka z nich przetłumaczono na język polski.

Z książki Braina Tracy “Milionerzy z wyboru” wynotowałem kilka inspirujących zdań, które mogą i Ciebie zainteresować.

Życzę Tobie pomyślności, w tym finansowej :)
Tomek

Zobacz książki Briana Tracy

 

Brian Tracy

 

Najważniejszym elementem na drodze do sukcesu finansowego nie są pieniądze. Musisz stać się człowiekiem, który potrafi nie tylko je zarobić, ale także utrzymać.

(…) nikt nie jest lepszy ani mądrzejszy od ciebie. Powinieneś wziąć sobie to do serca. Jednym z podstawowych powodów niepowodzeń, poczucia niespełnienia i braku sukcesu finansowego jest przekonanie, że ludzie, którym się lepiej wiedzie, są od nas lepsi.

Nie wstydź się swych marzeń! Nie krępuj fantazji, planując, jakie życie chciałbyś wieść. Pomyśl, ile chciałbyś zarabiać i ile mieć na koncie.

Wyobraź sobie, że możesz być, kim tylko zechcesz, mieć, czego dusza zapragnie, i robić to, co lubisz. Tak, przez chwilę wyobraź sobie, że dysponujesz czasem, pieniędzmi, masz odpowiednie wykształcenie, przyjaciół, kontakty, zasoby i wszystko, czego ci potrzeba, by osiągnąć to, o czym marzysz. Jakie życie chciałbyś wieść, a jakie warunki stworzyłbyś sobie i swojej rodzinie, gdyby twój potencjał był nieograniczony?

(…) wyobraź sobie siebie za pięć lat. Wyobraź sobie, że minęło pięć lat od dziś i że twoje życie jest idealne pod każdym względem. No i co, jak ci się ono podoba? Co robisz? Gdzie pracujesz? Ile zarabiasz? Ile masz na koncie? Jaki styl życia przyjąłeś?

Stwórz własną długoterminową wizję samego siebie. Im wyraźniejsza będzie ta wizja życia w zdrowiu, szczęściu i bogactwie, tym szybciej ty zaczniesz ku niej zmierzać, a ona przybliży się ku tobie. Jeżeli nakreślisz precyzyjną wizję swojego przyszłego życia, twoje nastawienie do rzeczywistości stanie się pozytywne, będziesz bardziej zmotywowany, wręcz zdeterminowany, by zrealizować marzenie.

Natychmiast powinieneś przyjąć stuprocentową odpowiedzialność za to, kim jesteś i kim będziesz w przyszłości. (…) Jesteś panem samego siebie.

Ważne jest, by zdać sobie sprawę z tego, co naprawdę chcielibyśmy robić, jakie mamy uzdolnienia, a następnie poświęcić się całym sercem tej dziedzinie działalności.

Robiąc to, co naprawdę lubisz, zapewniasz sobie nieustanny entuzjazm, energię i napływ pomysłów, jak to, co robisz, udoskonalić. (…) gdybyś jutro wygrał milion dolarów, zwolnionych z podatku, czy dalej zajmowałbyś się tym, co robisz obecnie?

Kiedy zaczniesz robić to, co naprawdę lubisz, już nigdy nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia.

 

Milionerzy z wyboru