Co to jest miłość? według Neale D. Walscha

Witaj Kochana, witaj Kochany! :-)

Nie wiem, który to już raz czytam “Przyjaźń z Bogiem” Neale Donalda Walscha. Za każdym razem jestem pod wrażeniem i wzruszeniem treści, jakie w sobie zawiera :-)

Chcę się z Tobą podzielić przepiękną definicją miłości pochodzącą z tej książki. Warto często ją sobie powtarzać, może nawet nauczyć się jej na pamięć – ja to zrobię! :-)
Abyśmy lepiej mogli zrozumieć, czym jest miłość, a przez to umieli łatwiej wcielać ją w życie.

Miłość to…

“Coś, co nie zna warunków, ograniczeń i potrzeb.
Ponieważ nie zna warunków, nie wymaga niczego, aby się wyrazić. Nie żąda niczego w zamian. Nie wstrzymuje niczego w odwecie.
Ponieważ nie zna ograniczeń, nie krępuje drugiego. Jest bez końca i trwa wiecznie. Nie doświadcza zapór i granic.
Ponieważ nie zna potrzeb, stara się nie brać niczego, co nie pochodzi z hojności serca. Stara się nie zatrzymywać niczego, co nie pragnie być zatrzymywane. Stara się nie dawać niczego, co nie jest przyjmowane z radością.
I jest wolne. Miłość jest tym, co swobodne, albowiem wolność stanowi istotę Boga, a miłość to przejaw Boga.”

Miłość to…

“Swoboda wyrażania najradośniejszej cząstki swej prawdziwej istoty. Tej, która wie, że stanowisz Jedno ze wszystkim i ze wszystkimi. To jest twoja prawda i tego aspektu Jaźni najżarliwiej pragniesz doświadczyć. (…)
Wysoko rozwinięta istota odczuwa to wobec każdego, nieustannie.”

Hmm… oto wyzwanie!

Nie jest łatwo kochać w ten sposób w naszym świecie. W najbliższym czasie napiszę Ci, co stanowi największą przeszkodę w odczuwaniu takiej miłości, cieszeniu się nią, ze Wszystkimi…

Pozdrawiam Cię serdecznie! :-)
Joanna

 

Przyjaźń z Bogiem

 

By |2019-01-23T18:00:50+00:0028.04.2008|Categories: książki i filmy, miłość|Tags: , , |1 komentarz

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
katrin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

katrin
Gość
katrin

Przezylam ostatnio trudne dni…Joasia miala racje, ze w ciemnosci jest doskonalosc, boskosc..kazde zdarzenie nas czegos uczy, kazde to lekcja, trzeba byc pilnym uczniem życia, nic nie dzieje sie bez przyczyny. W tych trudnych chwilach poprzez łzy i krzyk pisalam do bólu afirmacje…Wysilek przechodzacy wszelkie pojęcie bólu. Czym jest miłośc?Miłość nie zna dumy, godności, leku przed poniżeniem, prawdziwa miłość jest szczera, mówi to co czuje, nie obawiajac sie o wstyd czy niezrozumienie z drugiej strony, chowa dumę do kieszeni i walczy, kiedy trzeba, aby potem nawet w razie porażki móc powiedziec sobie z usmiechem na twarzy i czystym sumieniem “zrobiłem wszystko,… Czytaj więcej »