Czemu mały biust skreśla mnie jako kobietę? (2/2)

Kontynuuję temat poruszony we wpisie „Czy muszę spełniać kanony urody, aby być piękną?” (1/2) i odpowiedź dla naszej Czytelniczki.

 

Biust jest atrybutem kobiety, to prawda. Ale kobiecość ma wiele przejawów.
Są to, między innymi, subtelne rysy twarzy, pachnące włosy, drobne dłonie, melodyjny głos.
To wdzięczny, uroczy sposób rozmawiania, śmiania się, poruszania i ubierania.
To też, zwykle większa niż u mężczyzn, delikatność w obejściu, pragnienie pokojowego i harmonijnego załatwiania dużych i małych spraw.
Wszystko to tworzy CAŁOŚĆ – kobiecość, którą emanujemy.

Kobiecość jest więc w całym naszym ciele i osobowości!

Nie tylko w kształcie naszego ciała, ale też w jego „mowie”
– ruchach, zapachu, sposobie, w jakim komunikujemy się z innymi.

Możemy więc nie mieć wydatnych piersi, pupy czy długich włosów a emanować kobiecym czarem i seksapilem! Podobnie nie przekreślają kobiecości wycięte organy rozrodcze, niemożność posiadania potomstwa, czy amputowane piersi, w których zagnieździł się nowotwór (mastektomia).

Posiadanie jakiejś części ciała małej lub dużej w żaden sposób nie decyduje o naszej wartości i atrakcyjności, ani też o naszej kobiecości czy męskości!

Niektóre osoby faktycznie mogą mieć tendencję do spłycania kwestii wartości i atrakcyjności tylko do rozmiarów ciała.
Czy chcesz się przejmować zdaniem tych ludzi?
Czy warto traktować ich jak autorytety?!

Ważne, abyś Ty wiedziała, że mały biust NIE skreśla Ciebie jako kobiety!
Zaakceptuj go takim, jaki jest!
Wtedy, nawet jeśli usłyszysz czyjąś negatywną opinię na swój temat, może będzie Ci przez chwilę przykro, ale to nie obniży Twojego poczucia własnej wartości.

Jesteś WSPANIAŁĄ KOBIETĄ
i rozmiar Twojego biustu nie ma tu nic do rzeczy!

Joanna Stelmach

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kasia90Olga Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Olga
Gość
Olga

Witam! :-)
Ale cudownie ujrzeć tak szeroką odpowiedź na swoje wątpliwości! :-) Dziękuję :-). Dzisiaj też myślałam na ten temat. O ile szczęśliwsze byłoby moje życie, gdyby nie te myśli: "musisz wyglądać tak i tak", albo: "kobieta bez mężczyzny jest gorsza, coś jest z nią nie tak". Generalnie to myśli mnie dołują, a nie rzeczywistość… dzisiaj czytam i słucham tych ostatnich artykułów i czuję się, jakby spadł ze mnie jakiś ogromny ciężar. Bardzo, bardzo dziękuję :-)
Olga.

kasia90
Gość
kasia90

mądrze napisane, ale wg mnie kobieta która uzależnia myślenie o swojej atrakcyjności od rozmiaru piersi nie jest wspaniała. wspaniała kobieta może mieć miseczkę A jak najbardziej, ale kobieta która myśli, że większe piersi = większa atrakcyjność, chyba ma dziwne kryteria oceny człowieka i dla mnie emanuje głupotą a nie wspaniałością, nie chciałabym mieć takiej partnerki. nie wyobrażam sobie, żeby moja dziewczyna mogła mieć kompleksy na unkcie wyglądu, bo ja ich nie mam i wiem, że wygląd zewnętrzny nie jest powodem do zmartwień, choćby się ważyło 100 kilo. a raczej nie powinien być. ja chcę mieć inteligentną dziewczynę