Czuj się szczęśliwy – Phil Bosmans

Nowy Rok już się rozpoczął. Życzymy Ci z tej okazji szczęścia, zdrowia i miłości!
Chcemy także podzielić się z Tobą pięknym wierszem "Czuj się szczęśliwy". Autorem jest Phil Bosmans, który w wierszu, zachęca każdego z nas do bycia szczęśliwym, bo życie daje nam tyle powodów do radości!

Czuj się szczęśliwy

Dzień dobry, mój kochany.
Znajdź trochę czasu, na to, by być szczęśliwym!
Jesteś cudem, który żyje,
Który rzeczywiście istnieje na ziemi.
Jesteś kimś jedynym, niepowtarzalnym,
nie można cię z nikim pomylić.
Czy wiesz o tym?
Dlaczego się nie zdumiewasz,
nie podziwiasz,
nie cieszysz się swym istnieniem
i istnieniem innych wokół ciebie.
Czy to tak oczywiste,
czy to nic nadzwyczajnego,
że żyjesz,
że możesz żyć,
że dano ci czas,
abyś śpiewał i tańczył,
czas, abyś był szczęśliwy?
Po co więc tracić czas
w bezsensownej pogoni za pieniądzem?
Po co tak się martwić o to, co będzie
jutro, pojutrze?
Po co się kłócić, zanudzać innych,
robić tyle zamieszania,
i spać kiedy świeci słońce?
Znajdź czas na to, by być szczęśliwym.

CZAS TO NIE DROGA SZYBKIEGO RUCHU
POMIĘDZY KOŁYSKĄ, A GROBEM,
LECZ MIEJSCE PRZEBYWANIA W SŁOŃCU.

Żyj dzisiaj!
Śmiej się dzisiaj!
Bądź szczęśliwy dzisiaj!
Uwolnij swoje serce.
Twoja radość i szczęście
nie mogą zależeć
od tysiąca błahostek.

Phil Bosmans

Z miłością,
Joanna i Tomasz

 
 

By | 2012-01-02T17:26:02+00:00 02.01.2012|Categories: duchowość|Tags: , |3 komentarze

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KasiaFred.A-nowi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A-nowi
Gość
A-nowi

Piękne … takie proste i oczywiste, a większośc z Nas zatraca się w pogoni za codziennością zaniedbując relacje z bliskimi, niczym roboty, chcemy móc wszystko, czujemy że powinniśmy sprostać wszystkim oczekiwaniom, wszystko potrafić, być doskonali i niezawodni, a nie znajdujemy czasu by po prostu czuć się szczęśliwymi. Pomyślałam że wydrukuje kilka egzemplarzy tego wiersza, 1 dla mnie by mieć zawsze przy sobie, a pozostałe będę podrzucać bliskim, najlepiej przy łózku by mogli odczytać po przebudzeniu i inaczej zacząć dzień… może bycie szczęsliwym stanie się nawykiem w nowym roku :-))) Dziękuję Wam , Wasze spojrzenie na MIŁOŚĆ , SZCZĘŚCIE jest dla… Czytaj więcej »

Fred.
Gość
Fred.

Czuj się szczęśliwy, łatwo powiedzieć. Dookoła uwierają problemy, a wyjścia nie widać. Ból popycha  do szukania i to właśnie każdy stara się zrobić na swój sposób. Pędzimy przez  życie wydeptując pozorne drogi do szczęścia. Słuchamy dobrych rad nijak mających się do poprawy samopoczucia. Musimy i  chcemy szukać, bo odpowiedź jest tak oczywista, że aż niewidoczna. Nawet widząc szczęśliwego człowieka stawiamy błędną diagnozę istnienia szczęścia. Pokaleczeni fizycznie i duchowo czasami dostrzegamy, że nie ruszyliśmy z miejsca nawet na krok. Może więc nie potrzeba szukać? Ale to za proste, by czuć się szczęśliwie i nic więcej! Wszystko za darmo? Niemożliwe! Przecież trzeba… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

W sytuacjach silnych emocji, wewnętrznego dysonansu, niepewności i lęku przeczytanie takiego wiersza, takich słów przynosi duże ukojenie. Nawet jeśli tylko chwilowe. Jest to czas odpoczynku dla emocji, dla myśli, dla wewnętrznej pogoni tylko za czym? Dzisiaj liczą się pieniądze, ludzie narzekają, ciągle za czymś gonią, a nawet gdy już dostaną to czego chcą okazuje się że to nie o to chodziło. Cieszmy się chwilą, cieszmy się tym co mamy i zastanówmy się do czego dążymy. Często spotykam się z tym, że jeśli człowiek myśli o czymś innym niż pieniądze to nie traktuje życia serio, jest niepoważny. A ja właśnie uważam,… Czytaj więcej »