Czy zabiegać o faceta , który mnie źle traktuje? Dla którego stałam się obojętna? Do jakiego momentu mam podejmować starania o trwanie związku?

„(…) rozstałam się z chłopakiem, nie byliśmy ze sobą długo, ale spotykaliśmy się pewien czas, znam go od 5 lat. Ale dopiero w te wakacje coś zaiskrzyło miedzy nami. (…) na początku był kochany, czuły, taki jak chciałam, ale z każdym dniem czułam jak staję mu się obojętna, zaczął na mnie krzyczeć z byle powodu. Gdy tylko chciałam o coś zapytać wyzywał mnie od najgorszych. Bardzo mnie to bolało, zaczęłam się go bać a z drugiej strony darzyłam go wielkim uczuciem i nadal darze. Kocham go bardzo mocno, tęsknie za nim,
ale nie mogę pozwolić aby mnie on tak traktował.. Czuje wielką pustkę gdy go przy mnie nie ma. Kiedy chciałam z nim spędzać czas mówił, że nie ma tego czasu dla mnie bo jest zajęty, ale tylko gdy kolega zadzwonił od razu jechał do niego…Czułam sie odrzucona.. Nie wiem co mam robić? Czy starać się o niego czy dać sobie spokój? Dodam jeszcze, że zawsze to
ja prosiłam o spotkanie o jakikolwiek spacer, on zawsze robił to z łaską.. (…)Sandra.”


psycholog Joanna Stelmach:
Kochana Sandro! Jeśli chcesz kontynuować związek, w którym prosisz chłopaka o każde spotkanie i jesteś traktowana przez niego z wyższością i lekceważeniem, to się o niego staraj.
Jeśli uznasz, że zasługujesz na cos więcej, niż na to, co umiał i chciał ofiarować Ci Twój Ukochany, to daj sobie z nim spokój.

Osobiście jestem przerażona tym, jak wiele złego kobiety potrafią znieść ze strony mężczyzn, których kochają. Często bywa tak, że kobieta cierpi zniewagi, jest uległa i „grzeczna” a partner pozwala sobie na coraz gorsze jej traktowanie, o co ona zresztą często obwinia siebie…

Kobiety, dziewczyny, Sandro, szanujcie się, bardzo Was proszę!

Macie prawo być sobą, żyć bez lęku o to, że zostaniecie skrytykowane, zwymyślane, nie daj Boże pobite! Macie prawo do swoich poglądów, czucia i odbierania świata po swojemu, ubierania się w co chcecie, posiadania własnych zainteresowań i grona przyjaciół – i wymagania szacunku ze strony partnerów!

Szanujcie siebie, ceńcie siebie, kochajcie siebie! Wtedy nie pozwolicie, by przedłużała się sytuacja, w której czujecie się nieszczęśliwe, wtedy nie zgodzicie się na swoją krzywdę! Wtedy łatwo uwolnicie się od związku, który Wam nie służy, w którym partner nie kocha i nie stara się tak bardzo jak Wy o dobro Waszej relacji.

Uwierzcie, że są na świecie dobrzy, wrażliwi mężczyźni, którzy potrafią głęboko kochać i troskliwie dbać o związek, i że jesteście na tyle wartościowe, że zasługujecie na takiego dla siebie!

Im bardziej pięknymi i dobrymi istotami się poczujecie i z większym optymizmem spojrzycie w swoją przyszłość, tym wspanialszego partnera przyciągniecie. Więc pracujcie nad sobą, nad podwyższaniem samooceny i nad jakością Waszych myśli, a to co najlepsze w życiu stanie się Waszym udziałem!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszukujących miłości! J

Joanna