Przy okazji pisania na temat kobiecego biustu w artykule „Czemu mały biust skreśla mnie jako kobietę?”, przypomniały mi się pewne opracowania na temat wpływu wielkości kobiecych piersi na atrakcyjność i powodzenie u mężczyzn. Przekazują one nieco odmienne wnioski.

Psycholog Ayala Malach Pines w książce „Zakochać się. Jak wybieramy tych, których kochamy” powołując się na badania innych naukowców, pisze: „Istotnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność kobiecego ciała jest wielkość biustu. Wbrew stereotypowej opinii, że seksowna kobieta to taka, która ma duże piersi, najatrakcyjniejszy jest biust średniej wielkości – nie za duży i nie za mały”.

Natomiast psycholog Leszek Mellibruda, w komentarzu do sondażu przeprowadzonego przez miesięcznik „Charaktery”, podaje przykład badań wykazujących, że mężczyźni odruchowo dążą do kontaktu z kobietami, które natura obdarzyła dużym biustem, chętniej też udzielają im pomocy.

Atrakcyjny wygląd - wielkość biustu wpływa na powodzenie u mężczyzn

Atrakcyjny wygląd nie zależy tylko od jednej cechy kobiecego ciała!

Przytacza eksperyment trwający 12 tygodni. W nocnym lokalu obserwowano zachowanie mężczyzn wobec jednej kobiety. Kobieta ta była zawsze ta sama, jednak zmieniała się w jednym miejscu – przy pomocy lateksowych wkładek manipulowano rozmiarem jej biustu.

Gdy ich nie używała, była zapraszana do tańca przeciętnie przez 13 mężczyzn w ciągu nocnej zabawy.
Gdy jej biust powiększał się do rozmiaru B, chętnych do tańca z nią było 19 mężczyzn.
Kiedy kobieta ta pojawiała się w lokalu z biustem w rozmiarze C, tańczyło z nią średnio 44 mężczyzn i nie mogła się opędzić od adoratorów.

Posiadaczki niewielkich piersi mogłyby się przejąć wynikiem tego eksperymentu – faktycznie, im większy biust, tym większe powodzenie u płci przeciwnej. Ale z drugiej strony – czy chciałabyś, żeby faceci „lecieli” na Ciebie tylko ze względu na Twój biust?

Kwestia jest taka – na czym Ci zależy? Czy chcesz znaleźć mężczyznę swojego życia, który będzie Cię kochał i akceptował taką, jaka jesteś, i z którym będzie możliwe stworzenie stałego związku, czy też pragniesz być seksbombą, która podbija rzeszę męskich serc?

Zobacz, że kobieta z eksperymentu, kiedy jej biust był w normalnym dla niej rozmiarze A – była zapraszana do tańca średnio przez 13 mężczyzn! To naprawdę dużo jak na jeden wieczór!  Tak wielu mężczyzn zobaczyło w niej coś pociągającego, zachęcającego do kontaktu!

Atrakcyjny wygląd nie zależy tylko od
jednej cechy kobiecego ciała!

Dlatego staraj się nie myśleć źle o jakiejkolwiek części Twojego ciała. Ciesz się tym, co jest w Tobie ładne i podkreślaj to. Bądź pewna swojego uroku.

Bądź sobą – wyglądaj i zachowuj się w naturalny dla siebie sposób – a na pewno zachwycisz sobą niejednego mężczyznę!

Joanna Stelmach