Witaj Drogi Czytelniku!

Osobom zapisanym na Biuletyn Piękna Miłość, przesyłamy nasze artykuły, informacje o nowościach, o warsztatach. Z okazji Walentynek udostępniamy tekst Joanny pt.”Czym jest miłość, czyli co to znaczy prawdziwie kochać“, w którym przedstawiła w nim swoją filozofię miłości.
Jeśli jeszcze nie jesteś zapisany na Biuletyn, to serdecznie zapraszamy. W pierwszej wiadomości otrzymasz link do pełnego tekstu.

A tymczasem jego fragment:

 

Często spotykam się z osobami, które nie wiedzą, co to jest miłość i jak ona się przejawia. Nie dziwi mnie to, ponieważ o tak istotnej rzeczy nie uczą w szkołach – ważniejsze są ułamki, historyczne daty i wiele innej, nie zawsze przydatnej życiowo wiedzy. W domach rodzinnych rzadko dostajemy jasny i pozytywny przekaz na temat miłości, także media często zniekształcają jej obraz.


Wiele osób nie wierzy w istnienie miłości – bo nigdy jej nie doświadczyli, albo ich relacje miłosne, pełne cierpienia i walk sprawiły, że zwątpili w miłość… w jej dobre znaczenie, wartość, trwanie.


Są tacy, którzy ironicznie twierdzą, że miłość to „choroba umysłu”, stan zmącenia naszych zmysłów i intelektu, kiedy nie potrafimy lub nie chcemy myśleć rozsądnie. Kiedy zakładamy różowe okulary, idealizujemy obiekt miłości i stajemy się oderwani od rzeczywistości.


Nieliczni podejmują wysiłek zdobywania wiedzy o miłości, jeszcze mniej osób może się pochwalić jej aktywnym wykorzystywaniem w kształtowaniu własnych, codziennych doświadczeń.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czym jest miłość oraz jak rozpoznać, że kocha się w sposób zdrowy i prawdziwy – polecam Ci tą publikację. Zachęcam Cię do lektury także w przypadku, kiedy straciłeś wiarę w miłość – np. tak jak jedna z Czytelniczek naszego serwisu PieknaMilosc.pl:


„Nie potrafię się z nikim związać. Podstawową przeszkodą jest fakt, iż nie potrafię uwierzyć w miłość. Nie dlatego, że zostałam wiele razy zraniona, czy dlatego, że rodzice nie pokazali mi czym jest miłość.
Jestem osobą, która zawsze działa w sposób racjonalny i idzie za głosem rozumu.
Miłość zawsze była i jest dla mnie najważniejszą wartością w życiu. Dlatego też, aby dowiedzieć się o niej jak najwięcej istotnych rzeczy spędziłam wiele czasu na czytaniu książek psychologicznych, aby dowiedzieć się, w jaki sposób “działa” miłość. Od tamtej pory przeżywam coś w rodzaju “kryzysu”. Po tych książkach doszłam do wniosku, że miłość nie jest tym, czym była dla mnie do tej pory. To tak jakby jej w ogóle nie było. (…)”Mam nadzieję, że pomogę Ci pojąć, czym jest miłość i uwierzyć w nią.

Bardzo chciałabym, by to była dla Ciebie dobra nowina, która rozwieje Twoje lęki, wątpliwości, jakikolwiek opór czy negatywne nastawienie wobec miłości!

.