Dekret naszego związku

Chcielibyśmy podzielić się z Tobą naszym dekretem, który stworzyliśmy w 2001 roku. Po paru miesiącach trwania naszego związku pomyśleliśmy, że cudownie byłoby opisać i upamiętnić, o jakie wartości i zachowania chcielibyśmy dbać, pielęgnować, wzmacniać…
Każde z nas wpierw zapisało swoją własną wizję idealnego związku, potem przedyskutowaliśmy sobie wszystkie ważne kwestie i stworzyliśmy wspólnie to oto dzieło zawierające w sobie wszystko, co jest dla nas w związku najważniejsze.
Od tego momentu dekret znajduje się w widocznym miejscu naszej sypialni. Co jakiś czas czytamy go wspólnie na głos i staramy się pamiętać o jego przesłaniu.

Zachęcamy Ciebie do stworzenia Twojego własnego miłosnego dekretu. Jeśli jesteś w związku, to razem go wymyślcie. Jeśli jesteś singlem, to napisz w kilku zdaniach jak wyglądałaby najlepsza wersja Twojego wymarzonego partnerstwa.

 • Zawsze pamiętamy o CUDZIE (wg Asi) i WYRÓŻNIENIU (wg Tomka), którymi jest nasze spotkanie i połączenie.
  Dziękujemy Bogu za nie!

 • Wzajemna Miłość, szacunek, zaufanie i szczerość to stale realizowane zasady naszego związku.
 • Zauważamy i doceniamy nasze starania dla dobra naszej Miłości.
 • Pomagamy sobie i troszczymy się o siebie.
  Zawsze mamy dla siebie czas.
 • Wierzymy, że wybory i decyzje podjęte przez Ukochanego Druha są przejawem Jego Duszy i dla Niego najlepsze; wspieramy w ich realizacji.
 • Z łatwością i otwartością komunikujemy sobie wszystko.
  Pogłębia to i wzmacnia łączącą nas więź.
  Akceptujemy każde pojawiające się w nas uczucie i myśli.
  Ze zrozumieniem i humorem wybaczamy sobie nasze niedoskonałości.
 • Wspólnie, cierpliwie i zgodnie rozpatrujemy ważne dla nas sprawy, z uwzględnieniem racji obu stron.
 • Zabawa, śmiech, spontaniczność i twórczość codziennie rozsłoneczniają nasze wspólne życie.
 • Nasz związek jest radosny, łatwy i dający nam oparcie.
  (Jest wspaniałą inspiracją dla innych J)
 • Nasza wspólna przyszłość jest szczęśliwa, bezpieczna i pełna cudownych niespodzianek.

09.01.2001

By | 2016-10-15T18:47:13+00:00 14.02.2009|Categories: pielęgnacja związku|2 komentarze

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar
katrin
Gość

Kochani!:-)))wspaniały Dekret Związku!Obejmuje wszystko, co w życiu dwojga ludzi ważne i co warto pielegnować i przypominać sobie każdego dnia.Mam nadzieję, że kiedys z moim ukochanym stworzę podobny dekret i będzie on wisiał w naszej sypialni…Póki co…w najblizszej wolnej chwili dodam tu chetnie coś od siebie, już nasuwa mi się parę pomysłów:-))Mam prośbę..mozecie wesprzeć mnie jutro duchowo..mam wazna dla mnie, przełomową sprawę w sądzie..Joasiu,Tomku…tak trzymajcie, to takie inspirujace cały czas otrzymywać od Was na stronie małe dawki wiary, ze miłość istnieje i może trwac dłużej niż statystyczne 4 lata;-)))(artykuł:-/).Pozdrawiam z miłością!!!

Tomasz Kurzydłowski
Gość
Tomasz Kurzydłowski
Dziękujemy katrin za miły komentarz :)Pielęgnować miłość można na wiele sposobów. Najważniejsze jednak jest to, aby w ogóle się tym zająć. Nie odkładać na później. Nie pozwolić aby SIĘ samo działo. Z miłościa jest jak z ogrodem – musimy dbać, czyścić, nawozić, co jakiś czas zbieramy plony, nasytępują pory roku po sobie, raz jest wesoło i kolorowo, innym razem smutno i szaro. Ale to wszystko jest częścią tego ogrodu. Nawet zimą możemy cieszyć się pięknymi widokami, zrobić wsolnie bałwana. Związek partnerski musi być ŻYWĄ RELACJĄ, świadomie pielęgnowaną przez dwie osoby. Wtedy miłość może trwać latami. Nawet jak się kiedyś skończy,… Czytaj więcej »