Dla kogo przeznaczony jest trening asertywności i komunikacji?

Trening asertywności to uczenie zachowań asertywnych. Stoi na pograniczu edukacji psychologicznej i terapii. Adresowany jest do trzech grup osób:

  1. Osób, które nigdy nie nabyły umiejętności asertywnego komunikowania się i zachowania;

  2. Osób, które zazwyczaj umieją zachowywać się asertywnie, ale w pewnych sytuacjach odczuwają blokujący lęk lub reagują agresywnie;

  3. Osób, które wątpią w swoje prawa do określonego rodzaju asertywnego zachowania i pozwalają innym na odebranie ich sobie.

Trening jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się życia w zgodzie ze sobą, pełnego wyrażania siebie – otwarcie, szczerze, odważnie. Dla wszystkich tych, którym doskwiera niepewność, nieśmiałość, nieumiejętność jasnego wyrażania siebie – szczególnie w najbliższych związkach partnerskich, rodzinnych.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia, nabyć większą swobodę bycia sobą oraz umiejętność nawiązywania intymnego związku z drugą osobą bez porzucania własnego ja, to trening asertywności jest dla Ciebie!

W świecie człowieka asertywnego jest zdecydowanie mniej lęku, oporów i zahamowań w procesie komunikacji z innymi. Zastępuje je wiara w siebie, poczucie własnej godności, optymizm, autentyczna bliskość z ludźmi i swoboda w wyborze własnej drogi życia!

Zapraszam serdecznie!

Joanna Stelmach

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar