Jak sprawić by twoje życie nabrało rozpędu?

Poniżej zamieszczam ważne dla mnie fragmenty z mojej ulubionej książki „Rozmowy z Bogiem” Neale Donalda Walscha. Jest to praktyczne i jednocześnie duchowe podejście do życia, które bardzo jest mi bliskie. Takie podejście pomaga uświadomić sobie, że to, jacy jesteśmy i jakie życie prowadzimy, całkowicie zależy od nas. Zmieniając swoje myśli, słowa i działania, by były zgodne z tym, jacy zawsze chcieliśmy być – urzeczywistniamy swoje najszczytniejsze marzenia i samorealizujemy się. Gorąco polecam trzy części „Rozmów z Bogiem”!

Jak sprawić by twoje życie nabrało rozpędu?

Zmień swoje myślenie o nim. O sobie samym. Powołaj do istnienia nowy, wspaniały świat.

Oprzyj się na Najwyższej Myśli, Najwspanialszej Wizji, jaką masz o swej osobie. Wyobraź sobie, jaki byś był, gdybyś żył tą myślą każdego dnia. Wyobraź sobie swoje myśli, uczynki, słowa, a także reakcje na to, co robią i mówią inni. Zacznij świadomie zmieniać swoje myśli, słowa i uczynki, aby były godne twego najszczytniejszego wyobrażenia.

Wymagać to będzie ogromnego wysiłku, umysłowego i fizycznego. Oznaczać będzie ciągłe śledzenie każdego zachowania, każdej wypowiedzi, reakcji. Polegać będzie na nieustannym dokonywaniu przemyślanych wyborów. To twoja druga natura. Pierwszą naturą jest BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ. Drugą naturą jest dawanie wyrazu pierwszej, tej prawdziwej i miłującej, w sposób świadomy.

Zacznij od zaraz wyobrażać sobie swoje życie tak, jak chcesz, aby wyglądało – i oddaj się temu. Sprawdzaj każdą myśl, słowo, czyn, które nie są z tym zgodne. Odsuń je od siebie. Kiedy przyłapiesz się na myśleniu negatywnym – takim, które zaprzecza twojemu najwyższemu pojęciu o danej rzeczy – pomyśl na nowo. Można się w tym wyćwiczyć.

Kiedy najdzie cię myśl, która nie pasuje do twej najwyższej wizji, zmień ją na nowo, natychmiast. Kiedy powiesz coś, co kłóci się z twą najszczytniejsza ideą, pamiętaj, aby więcej czegoś takiego nie mówić. Gdy zrobisz coś wbrew swym najlepszym intencjom, przyrzeknij sobie, że zdarzyło się to po raz ostatni. I napraw szkodę, jeśli to możliwe.

Nadając jasności swoim myślom sprawiasz, że twoje życie nabiera rozpędu. Myśl o tym, jaki chcesz być, co chcesz robić i mieć. Myśl o tym tak często, aż stanie się to dla ciebie olśniewająco jasne. Następnie odrzuć wszelkie inne myśli. Nie dopuszczaj żadnych innych możliwości.

USUŃ WSZELKIE NEGATYWNE MYŚLI ZE SWYCH WYOBRAŻEŃ.

WYZBĄDŹ SIĘ PESYMIZMU.

ROZPROSZ WĄTPLIWOŚCI.

UWOLNIJ SIĘ OD LĘKU.

Kiedy twoje myśli wykrystalizują się i okrzepną, zacznij je głosić jako prawdy. Mów je głośno. Użyj słów kryjących w sobie ogromną moc: JA JESTEM. Nic we wszechświecie nie dorównuje stwórczej sile tego stwierdzenia. Cokolwiek wypowiesz po tych słowach, wprawia w ruch ciąg przyczyn i skutków, który doświadczenia te przywoła, przyniesie je tobie.

Zaakceptuj Czym i Kim Jesteś, tu i teraz – i objaw to!

Pamiętaj, że jesteś dobrocią i miłosierdziem, współczuciem i zrozumieniem.  Jesteś pokojem, radością i światłem. Przebaczeniem i cierpliwością, siłą i męstwem. Pomocną ręką w potrzebie, pocieszycielem w smutku, uzdrowicielem w boleści, nauczycielem w godzinie zamętu. Jesteś najgłębszą mądrością i najszczytniejszą prawdą; niebiańskim pokojem i doskonałą miłością. Tym właśnie jesteś! I wiedza o tym objawiała ci się w pewnych chwilach twojego życia. Teraz podejmij postanowienie, aby wiedza, iż jesteś tym wszystkim, towarzyszyła ci zawsze.

Neale Donald Walsch

 

Czyż to nie cudowne?! Może wydaje się strasznie trudne i pracochłonne, ale na pewno warto zmierzać w tym kierunku. Ciągle sobie przypominać o tym, by być świadomym tego, co robimy i myślimy, oraz wyrażać w tym miłość do siebie, do innych, do życia. Co o tym myślisz? Napisz w komentarzu.

Joanna Stelmach

 

Rozmowy z Bogiem - książka N. D. Walscha

 

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta - pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Basia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Basia
Gość
Basia

Mysle ze to jest z buddyzmu.