Jak znaleźć stałego partnera? (4/4)

Według nas, sfera Twoich osobistych zainteresowań jest kluczowa dla spotkania partnera prezentującego podobne poglądy. Tutaj poruszamy problemową kwestię – czy to podobne przyciąga podobne, czy może przeciwieństwa się przyciągają?

To zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli miałby to być krótki romans, to rozważnie tego nie ma sensu. Natomiast misją naszego serwisu jest m.in. pomóc Ci (poprzez udostępnianie wiedzy) w poznaniu partnera, z którym możesz stworzyć świadomy, trwały, zdrowy związek. W tym przypadku odpowiedź jest następująca – podobne wartości, poglądy, stanowiska, zainteresowania, są bardziej pożądane i przyciągają się. Dzięki temu możliwa jest kooperacja. Różnice zaś powodują więcej konfliktów. Trzeba mieć coś wspólnego, aby wzbudzić dłuższe zainteresowanie drugiej płci (oczywiście cały czas piszemy o relacji zmierzającej do trwałego związku).
Pamiętaj jednak, że podobne nie oznacza jednakowe. Dlatego takim drugim ważnym czynnikiem dopasowania się jest komplementarność, czyli wzajemne uzupełnianie swoich cech.


Podsumowując temat, który zajął nam ostatnie 4 wpisy, chciałbym podkreślić najważniejsze wątki:

  • najpierw przygotuj siebie na nowy związek (wiedzę o tym jak to zrobić, możesz czerpać z naszego serwisu, naszych warsztatów, czy konsultacji z Joanną)

  • następnie działaj, bywaj a znacznie zwiększysz prawdopodobieństwo poznania swojego przyszłego partnera.

Człowiek, jako istota społeczna, tworzy wiele interakcji z innymi, każdy z nas ma swoją grupę znajomych, tych bliższych i dalszych, nie mówiąc już o rodzinie. Nawiązując relację z inną osobą, masz szansę znaleźć się w jej kręgu znajomych, gdzie nowych osób na pewno jest sporo. Ale to nie tylko znajomi, także twoje zainteresowania, sport, sposób wypoczynku, itd.

Otacza Cię ogrom możliwości!

Serdecznie pozdrawiam,
Tomasz

By |2009-04-22T11:33:00+00:0022.04.2009|Categories: poznanie partnera|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.