Chcemy jeszcze rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące treningu asertywności. Na przykład Marta zauważyła:
“osoby, które mają największe problemy z asertywnością mają też największy problem w tym, żeby wziąć udział w warsztacie, żeby się na niego zdecydować.”

Tomasz Kurzydłowski:
Niewątpliwie tak może być, ale weźmy pod uwagę, że trening przeznaczony jest dla osób pragnących zmienić swoje zachowanie i komunikację na asertywne. Takie osoby, które tego naprawdę CHCĄ, posiadają minimum potrzebnej DETERMINACJI aby wziąć aktywny udział w takim treningu! Można się zamknąć w domu i pozostać ze swoimi lękami, ale można też wyjść z niego i przyjść na trening asertywności i komunikacji. Właśnie osoba mająca wiele lęków i problemów związanych z poczuciem własnej wartości, asertywnością, mogłaby pobudzić się do zmiany w pożądanym kierunku poprzez uczestniczenie w seminariach, treningach na ten temat.

Jest okazja zdobyć wiedzę na ten temat, pod okiem fachowca jakim jest Joanna – warto z tego skorzystać. Łap okazję! Pamiętasz motto z warsztatu PWW?

“Gdy los daje znak
nie sprawiaj mu zawodu.
W lot swą szansę łap,
przedzieraj się do przodu.
Uwierz w Siebie
po prostu i zwyczajnie,
Uwierz w Siebie
a los się resztą zajmie!”

Na treningu będzie na pewno rozwojowo J


Kilka uwag Joanny:

– wszystkie osoby decydujące się wziąć udział w takim warsztacie mają ten sam problem – co jednoczy, sprzyja wzajemnemu zrozumieniu się i wspieraniu uczestników, a nie ich ocenianiu się

– tak naprawdę każdy człowiek ma problem z asertywnością w różnych sytuacjach (czasem zachowujemy się ulegle, czasem zbyt agresywnie), nawet osoby, które zazwyczaj czują się swobodnie i znają zasady asertywnego komunikowania się i zachowania (np. mnie też się zdarza nie zachować się asertywnie!)

– na warsztacie nikt nie jest przymuszany do mówienia o sobie, każdy mówi tyle ile chce

– będą ćwiczenia do wykonania w parach, zaproponowane przeze mnie, dotyczące danego tematu (nie osobiste!)

– na miarę możliwości czasowych osoby chętne (tu też jest dowolność!) będą trenować na forum grupy asertywne zachowanie, odgrywając rzeczywiste sytuacje, w których mają trudności z wyrażaniem siebie, przy wsparciu ze strony trenera i pozostałych uczestników
– na warsztacie będziemy zwracać się do siebie po imieniu (nie przedstawiamy się z nazwiska)

– będzie kameralna, bezpieczna i miła atmosfera! (uczestniczy tylko 6-8 osób mających wspólny problem)

 Serdecznie Cię zapraszam!
Joanna Stelmach