W naszych wiadomościach, wysyłanych do osób zapisanych na Biuletyn Piękna Miłość, zapraszamy naszych Czytelników do podzielenia się swoimi myślami, uczuciami związanymi z miłością, związkami i szczęściem. Uważamy, że słowa innych autorów umożliwiają objęcie tego tematu szerszą perspektywą. Mogłyby stać się także inspiracją do własnych przemyśleń…

Poniżej przedstawiamy e-mail Beaty, który za Jej zgodą publikujemy (jeszcze raz – pięknie dziękujemy!):

Skończyłam swoją terapię jakiś czas temu, ale myślę, że miłość do samego siebie i miłość do innych jest tematem, który powraca w moim życiu przy różnych okazjach i jest rzeczą nad którą nieustannie trzeba pracować.Szczęście odnajduję przede wszystkim w relacjach z innymi, w dążeniu do własnego rozwoju, odkrywaniu siebie i swoich talentów i możliwości. Moje refleksje z ostatniego czasu i pewnych wydarzeń w moim życiu uświadomiły mi jak ważne jest wsłuchiwanie się w siebie, swoje potrzeby i uczucia, jak ważny jest kontakt ze sobą i z chwilą obecną, który pozwoli nam podejmować samodzielne decyzje.

Myślę, że w natłoku codziennych zdarzeń i obowiązków zapominamy niejednokrotnie o sobie, błądzimy myślami wracając do przeszłości, snując marzenia o tym, co będzie a to co jest ważne to zaakceptowanie rzeczywistości takiej jaka ona jest. Bardzo ważne jest akceptowanie wszystkich swoich uczuć, jakiekolwiek by one nie były, bez zaprzeczania im, czy oceniania jako nieważne, czy nieadekwatne. Dla mnie miłość do siebie przejawia się w stawianiu sobie pytań: „Co jest dla mnie dobre w danej chwili?” bez sugerowania się opiniami innych, to słuchanie własnego głosu wewnętrznego. A w chwilach trudnych pozwolenie sobie na smutek i towarzyszące jemu emocje, ale też umiejętność uspokajania się, wykształcenia w sobie dobrego rodzica i patrzenie na życie, problemy swoje i innych z lekkim dystansem.

Miłość i szczęście przejawia się też dla mnie umiejętnością nabrania zaufania do losu, siebie i wszystkiego, co nam życie przynosi. To też swobodne wyrażanie siebie, swojego zdania, swoich emocji.

Chciałabym jeszcze dodać, że najważniejsze jest się nie bać miłości, nie przestraszyć się gdy się ją spotka, nie uciekać przed nią.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników serwisu!
Beata

P.S. Zachęcamy także Ciebie do przesyłania Twoich rozważań o miłości i szczęściu.
Tak jak Ty je postrzegasz.
A&T