Miłość uszczęśliwia

Maciej Kozłowski, był wybitnym aktorem, jego lista występów w filmach, serialach, w teatrze jest imponująca. Grał po prostu rewelacyjnie. Zmarł w 2010 roku. Polecamy wywiad z Agnieszką Kowalską, żoną Macieja, pt.: „Wczoraj się do niego dodzwoniłam” (Newsweek).

Pięknie mówiła o miłości i śmierci:

„Bo nie po to jest się z kimś, żeby nam coś załatwił, żeby nam pomógł, coś zrobił. Nie taka jest idea miłości. Miłość jest po to, żebyśmy byli szczęśliwi. Ta miłość powinna uszczęśliwić przede wszystkim tego, który kocha. Miłość do Maćka mnie uszczęśliwia i nikt, ze śmiercią włącznie, mi tego nie odbierze.”

By |2016-10-15T18:45:52+00:0011.03.2011|Categories: lęk, miłość|1 komentarz

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Fred. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Fred.
Gość
Fred.

Postawiłem sobie kiedyś pytanie, jak to jest być nieśmiertelnym? Odpowiedź nie przyszła na zawołanie. Ale co ciekawe, na postawione sobie pytanie dostałem odpowiedź po wielu latach. Oto odpowiedź: nie można umrzeć! Najpierw wydało mi się to głupie i absurdalne. Potem przyszła podpowiedź w postaci pytania kim jestem. Wtedy zauważyłem, że nie jestem ciałem, ale czymś, co mieszka w środku. Tu wyjaśniłem sobie co umiera. Dalsze rozważania poprowadziły mnie ku niezwykłym odkryciom. I tutaj zakończę. Śmierć  nadal wywiera na mnie olbrzymie wrażenie. Tak jest dobrze, majestatycznie i pięknie!