Twoja wiara i nastawienie do samorozwoju ma wielkie znaczenie.
Jeśli pragniesz coś w sobie zmienić i wierzysz, że tak się stanie, to wspierasz swój rozwój. Kiedy jednak od razu zakładasz, że coś jest tak trudne, że sobie tego nie przyswoisz, wtedy znacznie opóźniasz proces pozytywnych zmian.

“Jeśli istnieje wiara która potrafi przenosić góry, jest to wiara we własne siły”
[Maria Ebner von Eschenbach]

To ma zastosowanie do każdej nauki, do każdego celu lub marzenia jakie chciałbyś zrealizować. Im więcej w Tobie strachu, zwątpienia, uznania czegoś za niemożliwe do osiągnięcia – tym mniej masz motywacji i sił, aby zmierzyć się z tym zadaniem. Wtedy łatwiej rezygnujesz w obliczu przeszkód.

Wiara natomiast sprawia, że przyrastają Ci skrzydła. Masz więcej energii i ochoty, by zabrać się do pracy – bo wiesz, że włożony wysiłek się opłaci. Nie zrażasz się trudnościami i niepowodzeniami. Pamiętasz pocieszającą zasadę – wszystko jest trudne zanim stanie się proste! :) Wiesz, że czasem trzeba poświecić sporo czasu i starań, żeby jakąś pożądaną cechę w sobie rozwinąć, czegoś się nauczyć.

Dzięki takiemu nastawieniu wytrwale zmierzasz do celu. Małymi kroczkami do przodu. Po jakimś czasie, kiedy oglądasz się wstecz, widzisz ze zdziwieniem, jak dużą drogę pokonałeś, jak znaczący postęp się w Tobie dokonał!

Gorąco zachęcam Cię do pielęgnowania w sobie wiary! Wiary w samego/samą siebie. Wiary w Twój samorozwój. Wiary w rozwój innych osób. Wiary we wszystko, co dla Ciebie ważne i sensowne.
Wiary, że wszystko będzie dobrze!
Uwierz, a tak będzie!

Z miłością i wiarą w Ciebie :)
Joanna