Nick Vujicic – człowiek o wielkim sercu

Chcemy przedstawić Ci wyjątkową osobę – przewodnika duchowego, inspirującego mówcę – to Nick Vujicic. Urodził się w 1982 roku w Australii, bez nóg i rąk (rzadka choroba fokomelia) i wydawałoby się, że w naszym „cywilizowanym” społeczeństwie jest bez szans na życie podobne do osób sprawnych ruchowo. Jako młody człowiek był pełen zwątpienia, nie znał celu swojego życia, chciał popełnić samobójstwo. Zastanawiał się: kto go pokocha? Jak taka osoba jak on może mieć żonę? Jak taka osoba jak on może mieć dzieci? Rówieśnicy też dolewali oliwy do ognia. Nie było mu łatwo!

Wsparcie otrzymywał od rodziców i swojej rodziny. Oni go akceptowali takim, jaki jest. To miłość i wiara w boski plan sprawiły, że dokonała się w nim transformacja.

Teraz Nick działa charytatywnie, prowadzi szkolenia w wielu krajach, ma żonę i dziecko, zna swój cel w życiu.

Nick Vujicic jest niezwykle inspirującą postacią. Przemawiał w wielu krajach. Dobra nowina jest taka, że został zaproszony do Polski i będzie w Poznaniu w kwietniu 2015 roku. Będziemy mieli okazję spotkać tego Wielkiego Człowieka!

Organizator spotkania przeprowadził z nim wywiad. Oglądaliśmy go i podczas oglądania wzruszenie ściskało nam gardło, pojawiły się łzy. Chociaż trzeba podać swój email, aby obejrzeć ten wywiad, to jest to solidna firma i wiemy, że w każdym momencie możesz się wypisać z ich newslettera. Naprawdę polecamy obejrzenie tego nagrania!

Wywiad z Nickiem Vujicicem przeprowadzony przez Łukasza Milewskiego:

 

Słuchając słów Nicka, czy czytając jego książkę, otwieramy się na miłość i wiarę. Chociaż jego ciało jest pozbawione rąk i nóg, jego duch i serce są wielkie. Jest niezwykle kochającą osobą, która doświadczyła tak niewyobrażalnego cierpienia a teraz sam pomaga innym w transformacji życia. Przynosi nam NADZIEJĘ.

Z książki Nicka „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” chcielibyśmy podzielić się kilkoma cennymi sentencjami:

„Ty też musisz docenić swoją wartość, musisz uświadomić sobie, że masz do zaoferowania coś cennego. Jeśli dziś przeżywasz frustrację, nie martw się. Poczucie frustracji oznacza, że oczekujesz czegoś więcej. Bardzo dobrze. Nierzadko to właśnie problemy i trudności, z którymi się borykamy, pokazują nam, do czego naprawdę powinniśmy dążyć i jacy winniśmy się stawać.”

„Ludzie wznoszą się ponad okoliczności, gdy godzą się z tym, że nie na wszystko mają wpływ i że nie wszystko są w stanie zrozumieć. Zamiast tego skupiają się raczej na tym, co rozumieją i co zależy od nich.”

„Jeśli nie jesteś dziś w miejscu, w którym chciałbyś się znajdować, lub nie osiągnąłeś wszystkiego, o czym marzysz, przyczyna najprawdopodobniej tkwi w Tobie, a nie w uwarunkowaniach zewnętrznych. Weź odpowiedzialność za swoje życie, a następnie podejmij konkretne działania. Jednak zanim to zrobisz, najpierw musisz uwierzyć w siebie i w swoją wartość. Nie czekaj, aż inni dostrzegą Cię w Twojej kryjówce. Nie czekaj na cud lub „właściwą okazję”. Wyobraź sobie, że jesteś łyżką, a świat jest garnkiem, w którym przyrządzasz apetyczną potrawę – zamieszaj w nim!”

„Czasami po prostu nie masz wpływu na to, co się dzieje. Niektóre okoliczności nie wynikają wcale z Twoich błędów i pozostają poza Twoją kontrolą. Zawsze jednak masz pewien wybór – możesz albo się poddać, albo z nadzieją walczyć o lepsze życie.”

 

Nas jego postać i przekaz niezwykle poruszają. Wieczorami czytamy na głos jego książkę aby zasnąć z uwznioślonymi duszami :-)
Gorąco polecamy Ci zapoznać się z tym człowiekiem o wielkim sercu!

Joasia i Tomek

zyciebezograniczen_468x60px

 

 

NIck Vujicic - Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

 

 

I jeszcze video z nickiem Vujicicem:

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.