Nick Vujicic jest cenionym na świecie mówcą. Swoim życiem daje świadectwo, że można pokonywać ograniczenia, że dzień po dniu można żyć dobrym, godnym, pełnym życiem. Nick urodził się z rzadką chorobą – zespołem tetra-amelia – dlatego nie ma nóg ani rąk. Mimo tego podróżuje do wielu krajów niosąc przesłanie Miłości.

Nick Vujicic w Polsce

Nick Vujicic do tej pory był w Polsce dwa razy – w 2015 i 2016 roku, gdzie występował na kongresach rozwoju osobistego “Życie Bez Ograniczeń” i “Życie Bez Ograniczeń 2”. Mieliśmy z Asią przyjemność uczestniczenia w kongresie w 2015 roku i przemówienie Nicka było dla nas niesamowitym przeżyciem. W międzyczasie ukazało się kilka Jego książek i są dla mnie niezwykle poruszającą i bardzo wartościową lekturą:

> Nick Vujicic – książki po polsku

Nick Vujicic – wideo o nękaniu w szkole

Nick sam był nękany przez rówieśników szkolnych, był też bliski samobójstwa z tego powodu, dlatego doskonale zna temat i stara się z tym zjawiskiem walczyć występując też w szkołach. Zobacz Jego inspirujące wystąpienie, najlepiej razem ze swoim dzieckiem:

 

 

Książka Nicka Vujicica “Nie daj się gnębić”

Dzisiaj polecam Ci książkę, która ukazała się w 2016 roku – “Nie daj się gnębić. Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy równieśniczej”. Oto opis wydawcy:

“Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.
 
Rówieśnicy wyśmiewali go i prześladowali za jego „inność”, ale Nick nauczył się, że nie musi grać według reguł narzuconych przez szkolnych i podwórkowych agresorów. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W książce “Nie daj się gnębić!” Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.
  • Stwórz swój wewnętrzny bufor bezpieczeństwa.
  • Zbuduj system wartości, którym nie zachwieje żaden gnębiciel.
  • Powiedz stop cyberprzemocy.
  • Oprzyj swoje życie na solidnym fundamencie duchowym, który pomoże ci odważnie stawić czoła prześladowcom.
  • Naucz się kontrolować swoje emocje i panować nad reakcjami.
  • Pomagaj innym osobom zastraszanym i dręczonym przez rówieśników.
Jeśli zmagasz się z nieproszoną uwagą szkolnych dręczycieli, pamiętaj, że możesz poradzić sobie z tym wyzwaniem. Masz większą władzę nad swoimi emocjami i nad swoim życiem, niż to sobie wyobrażasz. Skorzystaj ze wskazówek Nicka Vujicica – człowieka bez rąk i nóg, który sam mówi o sobie, że jest „obłędnie szczęśliwy”!”

 

> Książka Nicka Vujicica “Nie daj się gnębić”

 

Nie daj się gnębić - książka Nick Vujicic