Nick Vujicic – nie daj się gnębić i sam nie nękaj innych

Nick Vujicic jest cenionym na świecie mówcą. Swoim życiem daje świadectwo, że można pokonywać ograniczenia, że dzień po dniu można żyć dobrym, godnym, pełnym życiem. Nick urodził się z rzadką chorobą – zespołem tetra-amelia – dlatego nie ma nóg ani rąk. Mimo tego podróżuje do wielu krajów niosąc przesłanie Miłości.

Nick Vujicic w Polsce

Nick Vujicic do tej pory był w Polsce dwa razy – w 2015 i 2016 roku, gdzie występował na kongresach rozwoju osobistego “Życie Bez Ograniczeń” i “Życie Bez Ograniczeń 2”. Mieliśmy z Asią przyjemność uczestniczenia w kongresie w 2015 roku i przemówienie Nicka było dla nas niesamowitym przeżyciem. W międzyczasie ukazało się kilka Jego książek i są dla mnie niezwykle poruszającą i bardzo wartościową lekturą:

> Nick Vujicic – książki po polsku

Nick Vujicic – wideo o nękaniu w szkole

Nick sam był nękany przez rówieśników szkolnych, był też bliski samobójstwa z tego powodu, dlatego doskonale zna temat i stara się z tym zjawiskiem walczyć występując też w szkołach. Zobacz Jego inspirujące wystąpienie, najlepiej razem ze swoim dzieckiem:

 

 

Książka Nicka Vujicica “Nie daj się gnębić”

Dzisiaj polecam Ci książkę, która ukazała się w 2016 roku – “Nie daj się gnębić. Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy równieśniczej”. Oto opis wydawcy:

“Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.
 
Rówieśnicy wyśmiewali go i prześladowali za jego „inność”, ale Nick nauczył się, że nie musi grać według reguł narzuconych przez szkolnych i podwórkowych agresorów. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W książce “Nie daj się gnębić!” Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.
  • Stwórz swój wewnętrzny bufor bezpieczeństwa.
  • Zbuduj system wartości, którym nie zachwieje żaden gnębiciel.
  • Powiedz stop cyberprzemocy.
  • Oprzyj swoje życie na solidnym fundamencie duchowym, który pomoże ci odważnie stawić czoła prześladowcom.
  • Naucz się kontrolować swoje emocje i panować nad reakcjami.
  • Pomagaj innym osobom zastraszanym i dręczonym przez rówieśników.
Jeśli zmagasz się z nieproszoną uwagą szkolnych dręczycieli, pamiętaj, że możesz poradzić sobie z tym wyzwaniem. Masz większą władzę nad swoimi emocjami i nad swoim życiem, niż to sobie wyobrażasz. Skorzystaj ze wskazówek Nicka Vujicica – człowieka bez rąk i nóg, który sam mówi o sobie, że jest „obłędnie szczęśliwy”!”

 

> Książka Nicka Vujicica “Nie daj się gnębić”

 

Nie daj się gnębić - książka Nick Vujicic

 

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar