Nick Vujicic – życie bez ograniczeń

Nick Vujicic

„Zostałeś ukształtowany tak, aby idealnie odpowiadało to Twemu życiowemu powołaniu”; Christliches Medienmagazin pro – Flickr: Nick Vujicic

Nick Vujicic jest niezwykłym nauczycielem, człowiekiem o wielkim sercu. Podróżuje po całym świecie i niesie ludziom nadzieję. Wykorzystał to, z czym przyszedł na świat – jest niepełnosprawny ruchowo (nie ma kończyn), ale uważa, że właśnie niepełnosprawność dała mu szansę dotarcia do potrzebujących wsparcia.

Nick w swojej książce pisze, że często żyjemy w klatce własnych ograniczeń. Wmawiamy sobie, że jesteśmy niewystarczająco inteligentni, zaradni, utalentowani, atrakcyjni czyli NIEGODNI aby realizować własne marzenia…

Nick uczy, że mamy wybór – możemy skoncentrować się na rozczarowaniach i brakach, wybierając tym samym ciągłe przeżywanie negatywnych emocji smutku, rozczarowania, złości, albo też wziąć odpowiedzialność za własne szczęście.

Ciekawe jest stwierdzenie Nicka:
„Zostałeś ukształtowany tak, aby idealnie odpowiadało to Twemu życiowemu powołaniu”

Nawet, jeśli nie zgadzasz się z tym stwierdzeniem, mówieniem o powołaniu, to pomyśl chwilkę. Żyjesz w takich warunkach jakie obecnie Cię otaczają – czasem trudno je zmienić. Ale od kogo zależy co się z Tobą stanie?

Od Ciebie!

Ty masz możliwość kreowania swojego życia, choćby przez to na czym się skupiasz – na niedostatkach czy na możliwościach. Jakby to powiedziała Joanna (Żona Moja Ukochana) czy skupiasz się na lęku czy na miłości?

Co wybierasz?

Bo to jest Twój wybór!

Ja wolę w trudnościach, niepowodzeniach, widzieć szansę dla siebie, dla swojego rozwoju, lekcję niezwykle cennego doświadczenia. Czasami nie wiem gdzie mnie to zaprowadzi, ale staram się kierować swoimi emocjami oraz koncentrować uwagę na wyszukiwaniu pozytywnych aspektów sytuacji.

  • Czy odnajdujesz własne ograniczające Cię myśli i przekonania?
  • Co według Ciebie nie pozwala Ci zrealizować marzeń? Jakie są to blokady?
  • Co możesz z tym zrobić?
  • Kogo poprosić o wsparcie?
  • Z kim chcesz realizować te marzenia?
  • Jakie będą pierwsze kroki do realizacji marzeń?

 

Już w najbliższą sobotę 20 grudnia o godz. 20:00, odbędzie się bezpłatne szkolenie w Internecie o realizowaniu celów i marzeń w 2015 roku, organizowane przez osobę, która zaprosiła Nicka Vujicica do Polski. Dowiesz się jak rozpisać swoje cele aby działały na Twoją korzyść. Jak pokonać przeciwności losu pojawiające się na ścieżce rozwoju. W trakcie programu będzie można wygrać w konkursach 40 biletów na Nicka oraz na 10 biletów na Tony Robbinsa.

Zajmij miejsce!

 

 

Kliknij tutaj aby odebrać swoje miejsce

 

 

Kilka cytatów Nicka Vujicica o realizacji marzeń z jego książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”:

„Możesz oczywiście marzyć, pragnąć, pielęgnować nadzieję. Ale żeby naprawdę zrealizować marzenia i pragnienia, musisz też podejmować działania. Żeby dotrzeć z miejsca, w którym jesteś, do obranego punktu docelowego, musisz podjąć pewien wysiłek.”

 

„Czasami niepowodzenia spadają na nas jedno po drugim i nie widzimy żadnego wyjścia z sytuacji. Jesteśmy tylko zwykłymi śmiertelnikami i mamy ograniczone pole widzenia, nie potrafimy przewidzieć, co nas czeka w przyszłości. Jest to jednak wiadomość zarówno zła, jak i dobra zarazem. Pamiętaj, że przyszłość może być o wiele lepsza niż Twoje najśmielsze wyobrażenia. To od Ciebie zależy, czy pozbierasz się, wstaniesz i ruszysz dalej!

 

„To prawda, nie masz wpływu na wszystko. Zło spotyka nawet najlepszych i najszlachetniejszych z nas. Być może żałujesz, że nie urodziłeś się w warunkach zapewniających wygodne, spokojne życie, i uważasz, że to nie fair. Jednak nawet jeśli jesteś głęboko zawiedziony otaczającą Cię rzeczywistością, musisz zacząć od tego, co masz do dyspozycji.”

 

Tomasz Kurzydłowski

P.S. Zapisz sobie w kalendarzu i przyjdź na WIELKI LIVE: sobota, 20 grudnia, godz. 20:00. Pasjonaci rozwoju osobistego włączcie się! Organizatorzy planują, że będzie nas ok. 30 tysięcy! :)

 

 

NIck Vujicic - Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń

Kup książkę: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

By | 2016-10-15T18:43:22+00:00 18.12.2014|Categories: książki i filmy, rozwój osobisty|Tags: , |0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.