Część 3

A jak ma się ta uniwersalna miłość do tej indywidualnej, jednostkowej miłości? To coś bardzo podobnego. To odczuwanie jedności i pełni z ukochaną istotą. To dostrzeganie w niej doskonałości, pomimo niedoskonałych zachowań, jakie zdarza jej się przejawiać. Tak pomagasz jej wzrastać, stawać się najpiękniejszym wydaniem samej siebie. Czy pomocne jest w tym rozróżnianie miłości idealnej czy przyjacielskiej, czy jakiejkolwiek innej? Nie wiem.

Wiem, że sama tworzysz swoje doświadczenie miłości swoimi myślami o niej. Czy zebrana dotychczas przez Ciebie wiedza o miłości, skojarzenia jakie z nią masz – wzmacniają Twojego ducha czy go osłabiają? Sprawiają, że wierzysz w dobro, moc i trwałość miłości czy w nie wątpisz? Pamiętaj, że Twoje przekonania są twórcze – obojętnie, jaka jest ich treść. Każde negatywne skojarzenie, wątpliwości i lęki – również, a przecież nie chciałabyś przyciągnąć tego, co jest ich treścią!

A więc nie lękaj się utarty namiętności czy intymności w związku! Oczekuj tego, co najlepsze! Wiedz o tym, że będziesz szczęśliwa i cokolwiek nastąpi, będzie właściwe. Jeśli coś nie będzie Ci odpowiadać, w Twojej mocy będzie zmiana tego. Gdyby partner nie miał ochoty zaangażować się i pielęgnować związku, to lepiej pozwolić mu pójść własną drogą. I przyciągnąć bardziej odpowiadającego Ci człowieka, z którym będzie możliwe stworzenie głębokiej, trwałej i namiętnej więzi.

O miłość w długotrwałym związku można i trzeba dbać. Jeśli dwie osoby to robią, ich więź przetrwa dekady. I choć seks nie musi być wtedy codziennością (choć i tak bywa!), wciąż może dostarczać głębokich wzruszeń i uniesień! Intymność zaś wspierają szczere rozmowy, odkrywanie siebie w całości przed partnerem, nie zatajanie niczego, szczególnie tego, co dla nas ważne, co nas porusza emocjonalnie.

Poza tym pamiętając, że miłość jest wieczna, miło jest założyć, że nawet, jeśli zakończysz bliską relację w tym życiu, w kolejnych wcieleniach możesz przeżyć wszystkie uniesienia z tą osobą od nowa, i od nowa, i od nowa, zgodnie z Waszymi pragnieniami i tęsknotami!

Czy Twój racjonalny umysł potrafi to przyjąć? Otwórz swój umysł na różne możliwości, a potem wybierz tę, która Ci najbardziej odpowiada. I tak daleko nam do zrozumienia, czym jest Ostateczna Rzeczywistość (czyli Bóg, Miłość). Niczego nie można być całkowicie pewnym w tym naszym świecie opartym na iluzjach, ale… w cokolwiek uwierzysz, stanie się Twoim doświadczeniem, Twoją prawdą, i znacząco wpłynie zarówno na Twoje samopoczucie jak i na jakość Twoich związków. Ponieważ to Twoje przekonania przyciągają to, czego doświadczasz – dlatego lepiej wybrać jak najbardziej piękny i radosny system wierzeń!

Na zakończenie cytat Neale Donalda Walscha:

“Miłość jest odpowiedzią na każde pytanie, reakcją na każdą sytuację, doświadczeniem nieprzerwanym.
Miłość to, Kim Naprawdę Jesteś, i zawsze byłeś, i zawsze będziesz. (…)
Miłość jest Wszystkim, Co Jest, Tobą, mną i tym, co nam wspólnie przeznaczone.”

Z nieograniczoną, wieczną MIŁOŚCIĄ – JoAnna :)