O więzi z Bogiem (2/5)

Zaprzyjaźnij się z Bogiem

Namawiam Cię więc gorąco do nawiązania autentycznej, żarliwej przyjaźni z Bogiem.
Nie chodzi mi tutaj o przestrzeganie zasad i rytuałów, które nakazuje Ci Twoja religia – jak często i w jakie dni masz chodzić do kościoła, jak się modlić, jak Go nazywać lub nie nazywać, komu, kiedy i z czego się spowiadać… i wiele innych. Jeśli czujesz, że przestrzeganie tych reguł ma głęboki sens i Ci służy, to wspaniale, rób tak dalej. Nie przeszkodzi Ci to w jednoczesnym wypróbowaniu czegoś więcej i obserwowaniu, jak to wpływa na Ciebie i Twoje życie.
Jeśli natomiast zraziłeś się do swojej religii, kościoła i ludzi w nim pracujących, nie przenoś tej postawy na Boga, nie wątp w Niego i nie zrywaj z Nim kontaktu. Po prostu bądź z Nim bez pośredników, całkowicie po swojemu, ale bądź.

Przybliż się do Boga na swój własny niepowtarzalny sposób

Zachęcam Cię do aktywnego wyjścia naprzeciw Bogu. Odnajdywania go tam, gdzie postanowisz go odnaleźć (znajdziesz go w każdym miejscu ;-)). Rozmawiania z Nim tak, jak Ci serce podpowiada. Całkowicie we własny sposób. Kiedy chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz. Bycia z Nim jak z ukochanym Przyjacielem. Przebywania przy Nim swoją świadomością, jak najczęściej. Kontemplowania pochodzących od Niego spokoju, radości, mądrości, siły i odwagi, a przede wszystkim bezgranicznej i bezwarunkowej miłości.

Poczucie, że jesteś kochany przez Boga otwiera Cię na przyjęcie pełni szczęścia

Upewnienie się w miłości Boga do Ciebie i Jego chęci obdarowania Cię wszystkim, co najlepsze sprawia, że łatwiej pokochać Ci samego siebie i otworzyć się na dobro w swoim życiu. We wszystkim ujrzeć nie karę boską, ale boski dar.

Możesz zobaczyć Boga (Dobro, Miłość) we wszystkim, co Ciebie spotyka i co Cię otacza. Każdą sytuację witać z radością i wdzięcznością. Jeśli przyjmiesz, że Bóg przebywa we wszystkim, co istnieje (nie ma niczego, co nie byłoby Bogiem; Bóg wypełnia swoją energią wszystko, co stworzył), łatwiej Ci będzie zrozumieć, że miłość do siebie, do innych ludzi i do wszelkich przejawów życia – jest w istocie miłością do Boga.

Joanna

By |2009-09-01T15:58:00+00:0001.09.2009|Categories: duchowość|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.