O więzi z Bogiem (3/5)

Skieruj się do wewnątrz

Możesz odnaleźć Boga we własnym wnętrzu. Nie musisz szukać go w świątyniach, czy innych świętych miejscach, nie musisz kierować modlitw hen w niebiosa z obawą, czy On w ogóle Ciebie dostrzeże, usłyszy, zareaguje?
On jest bardzo blisko, zawsze dostępny dla Ciebie. Zawsze gotów Cię wysłuchać, odpowiedzieć, natchnąć, obdarzyć ciszą i głębokim spokojem, a także wszelkimi dobrami tego świata.


Nigdy więcej nie czuj się samotny

On jest z Tobą nieustannie, tak jak Ty sam. Możesz powierzać się Jego opiece, prowadzeniu, przewodnictwu, otwierać się na wszelkie podpowiedzi od Niego płynące. Możesz Mu w pełni zaufać i w trudnych chwilach w Nim także (jak wcześniej w samym sobie) znaleźć schronienie, odczuć Jego bliskość i wsparcie. Nigdy więcej nie czuć się samotnym mając Jego za towarzysza. Stale obecnego, zawsze z Tobą.

Przypomnij sobie o Twojej wspólnocie z Bogiem

Więź z Bogiem jest niezniszczalna, nie możesz zerwać z Nim łączności, tak jak ze wszystkim, co Ciebie otacza. To Jedność. Ty – dusza, jesteś częścią bezgranicznego, wszechobejmującego Ducha, tak jak kropla wody jest częścią oceanu. Twoja prawdziwa istota jest zanurzona w Boskości. Tylko o tym nie pamiętasz, nie odczuwasz. Ale kiedy tylko nastawisz na nią swoje radary, zobaczysz znaki, poczujesz ją. Wszystko będzie Ci podpowiadało – tak, istnieje ta łączność! Poczucie odrębności to iluzja!

Joanna

By |2016-10-15T18:46:50+00:0002.09.2009|Categories: duchowość|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.