W części pierwszej artykułu pisaliśmy o oczekiwaniach kobiet wobec małżeństwa. Teraz czas na opisanie czego potrzebują mężczyźni. Cztery oczekiwania mężczyzn, które tu podajemy zaproponował Stanislav Kratochvil w swojej książce „Terapia małżeńska”. My przygotowaliśmy opisy żartując sobie trochę z relacji damsko-męskich :)

 

Poradnik dla kobiet  – oczekiwania mężczyzn wobec kobiet i małżeństwa

 

1. Posprzątane, ugotowane

O tak, zająć się swoim małym chłopcem… Upsss, mężczyzną. On to uwielbia! Być zadbanym wręcz rozpieszczanym :)

Taki żarcik z facetów:

– Dlaczego psychoterapia mężczyzn trwa krócej niż kobiet?
– Oni nie muszą się cofać do dzieciństwa. Ciągle w nim są!

;)

Dobrze gdy trafisz na takiego, co umie gotować, ale jak nie lubi, to nawet pomoc w obieraniu warzyw będzie dla niego katorgą. Za co? Przecież w tv fajny serial leci, na smartfonie muszę jeszcze pocztę  sprawdzić! Mam pracę przyniesioną do domu! Nie wyrabiam się!

On się nie wyrabia a ty musisz ;)

Najlepiej gdyby on tylko pracował a ty kobieto pracuj, zajmuj się dziećmi, sprzątaj, zrób jedzonko acha i wpadnij do rodziców bo może coś im trzeba pomóc. Do rodziców swoich, ale też i jego (znaczy się teściów)! A w weekend obudzi Cię rano i zapyta z pretensją w głosie, że ciągle śpisz, że jeszcze nie wstałaś, nie przygotowałaś śniadania i nie jesteś gotowa a przecież za chwilę wyjeżdżacie na narty ;)

 

Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść.
Alberto Sordi

 

A z drugiej strony jest takie powiedzenie „przez żołądek do serca mężczyzny”… Hmm…

 

Robota w domu - żart rysunkowy

 

 

2. Seks, zawsze, kiedy on ma ochotę

A przeważnie ma często. Na seks, ale w to nie włącza gry wstępnej, przygotowania romantycznego nastroju. Przecież dzisiaj nie są twoje imieniny czy urodziny! Dzień, jak co dzień.

Garść żarcików:

– Co dla mężczyzny znaczy gra wstępna?
– Pół godziny błagania.

– Dlaczego tyle kobiet udaje orgazm?
– Bo tylu facetów udaje grę wstępną.

– Dlaczego kobiety nie mrugają podczas gry wstępnej?
– Nie mają czasu.

Oj, dostało się Panom. Ale my tutaj tak stereotypowo piszemy, prawda? ;)

Mężczyzna chce aby jego partnerka była dostępna wtedy gdy on chce, i w jaki sposób on chce. A ty masz z radością przystawać na jego pomysły, być aktywną i pełną fantazji :)

 

Idealna żona

 

 

3. Nieustanny podziw

Chwal go! On po prostu tego potrzebuje. Jak powietrza! Chce być Twoim lwem, władcą, słyszeć, że go podziwiasz i doceniasz: jaki on przystojny, jaki pracowity, zaradny, inteligentny, jakim jest wspaniałym mężem, a jaki jest rewelacyjny w łóżku! Inne kobiety mogą Ci tylko pozazdrościć. I Ty musisz go strzec przed nimi! Bo one same prowokują…

Aha, cały czas bądź uśmiechnięta. To podstawa dobrych relacji! Nie narzekaj, nie krytykuj, nie marudź.

Patrz i podziwiaj swojego męża!

 

Jesteś młody - rysunek A. Mleczki

 

 

4. Nieobciążanie kłopotami

Mąż ceni spokój i wygodną kanapę. Do szczęścia wystarczy mu smaczne papu i kilka gadżetów elektronicznych. Nie męcz go. Czy rzeczywiście wszystko musimy przegadać? To, co znajoma znajomej mówiła swojej koleżance także?! Naprawdę?!

Mężczyzna nie lubi problemów. On się ich pozbywa. Innym chętnie pomoże (bo on taki zdolny, pomocny), ale w domu to ty sama musisz przemalować ścianę, wezwać speca do zepsutej kuchenki. Jak będzie miał dobry humor to może pomoże Ci przy twoim komputerze, dziwiąc się, że jeszcze tego  sama nie opanowałaś. Pomarudzi, postęka, ale pomoże. Bo to mąż. Nie zapomnij punktu trzeciego – nieustanny podziw, np. „To ty to potrafisz zrobić i nie jesteś informatykiem???!!! Wyjątkowy jesteś mój … (misiu, piesku, dziubasku)”

Jest jeszcze taka możliwość, że sam się weźmie za zepsute coś w domu. Tylko pytanie KIEDY to nastąpi?

 

Mąż zaczytany w męskiej gazecie mówi:

– Wiesz… piszą, że każdy mężczyzna zasługuje na taką kobietę, co potrafi i lubi gotować, sprzątać, zna się na miłości francuskiej i odzywa się tylko wtedy, jak się ją o to prosi. Hehe (szyderczy śmiech).
– A przeczytaj do końca artykuł. Piszą, że do tego potrzebny jest merc, złota karta kredytowa i willa … Hihi (szyderczy śmiech).

 

Mąż: Gdybyś tylko nauczyła się gotować, moglibyśmy obyć się bez kucharza. A gdybyś jeszcze sprzątała dom, moglibyśmy zwolnić sprzątaczkę.
Żona: Ach, kochanie, gdybyś mnie zaspakajał, nie potrzebowalibyśmy też ogrodnika.

;)

 

z uśmiechem :)
Tomasz Kurzydłowski

Powrót do części pierwszej – Oczekiwania kobiet wobec mężczyzn i małżeństwa

 

PS.

Razem z Subskrybentami naszego Biuletynu stworzyliśmy własną listę oczekiwań kobiet wobec mężczyzn. Powstała ona na podstawie odpowiedzi na pytanie Aby związek mnie satysfakcjonował oczekuję od partnera…  Zobacz tę listę – 12 kroków do satysfakcji ze związku miłosnego.