Chcę zaproponować Ci doskonałą lekturę motywacyjną. Jest to książka Jacka Walkiewicza „Pełna MOC życia”. Znajdziesz w niej wspaniałą inspirację i zachętę do realizowania marzeń. Gorąco polecam!

pelna moc zycia jacek walkiewicz Pełna MOC życia

Co oznacza tytułowa Pełna Moc? Według autora jest to postawa wobec życia, zgodna z zasadą – Wszystko albo Nic:

[…] pełna MOC życia to życie na cały etat, a nie na pół.
Takie życie to pełne przeżywanie, zaangażowanie
i świadome doświadczanie mijającego czasu
i wszystkiego, co w nim robimy”

Dlatego nie osiągniesz wymarzonej zmiany w życiu osobistym, czy zawodowym, jeśli będziesz się starać na „pół gwizdka”.
Wszystko albo nic!

Chcę się podzielić z Tobą jedną z moich życiowych decyzji. Kiedy pracowałem w korporacji (branża telekomunikacyjna), to postanowiłem pójść na studia psychologiczne. Po dwóch miesiącach zorientowałem się, że wracając po pracy o 20-21-wszej, nie dam rady sensownie studiować – ze zrozumieniem, z zaangażowaniem. A jak coś robię z pasją – to chcę to robić na całego! Dlatego zrezygnowałem z psychologii… Ale tylko na chwilę. Po dwóch latach złożyłem wypowiedzenie w pracy i wkrótce byłem wolny! Oczywiście, uważam, że każda wolność ma jednak swoją cenę, ale dzisiaj mogę powiedzieć, że było warto. Trzeba było odważyć się i przygotować odpowiednio zaplecze, aby taka decyzja była też decyzją racjonalną. To była dobra decyzja.
I dzisiaj postąpiłbym tak samo!

Zająłem się działalnością gospodarczą i jeszcze raz poszedłem na studia psychologiczne! Teraz mogłem poświęcić znacznie więcej czasu i prawdziwie zaangażować się w zdobywanie wiedzy i umiejętności.
Wszystko albo nic…

Bardzo ważne są też osoby, które w odpowiednim momencie będą Ciebie wspierały. Ja otrzymywałem takie wsparcie od mojej Żony – Joasi (dziękuję Kochanie!)

 

Pełna MOC odwagi

Jacek Walkiewicz, pisze w swojej książce także o odwadze potrzebnej do realizowania marzeń. A na wideo poniżej wyjaśnia jak to działa. Mówi w nim o wyjściu poza codzienną sferę komfortu. Według Niego zapewnia ona spokojne życie, jednak jest to droga donikąd. Dopiero wyjście poza własną, bezpieczną sferę komfortu umożliwi życie pełną mocą! A dalej jest realizacja marzeń i są cuda:

pelna-moc

 

Zachęcam do obejrzenia wideo z wykładów Jacka Walkiewicza:

Dla przypomnienia – według Jacka Walkiewicza odwaga to:

  • zaufanie do siebie,
  • ryzyko,
  • decyzje,
  • zaangażowanie.

 

Pełna MOC – spis treści

Jeśli zainteresowało Cię to, co ma autor do przekazania, to możesz kupić książkę „Pełna MOC życia” jako e-book i ściągnąć na swój komputer (w formacie pdf), albo kupić książkę drukowaną w księgarni autora (w księgarniach stacjonarnych raczej jej nie znajdziesz).

Oto spis treści, możesz też kliknąć na rozdział o sukcesie i pobrać darmowy fragment:

Pełna MOC życia, Pełna MOC precesji, Pełna MOC wdzięczności, Pełna MOC odwagi, Pełna MOC uważności, Pełna MOC marzeń, Pełna MOC zmian, Pełna MOC decyzji, IKHAKIMA, Pełna MOC inspiracji, Pełna MOC przeszłości, Pełna MOC starszyzny, Pełna MOC intencji, Pełna MOC sukcesu, Pełna MOC w biznesie, Pełna MOC pokory, Pełna MOC osobistego potencjału, Pełna MOC wartości, Pełna MOC przekonań, Pełna MOC celów, Pełna MOC stresu, Pełna MOC zdrowia, Pełna MOC wędrówki, Pełna MOC bliskości, Pełna MOC słów, Pełna MOC cierpliwości, Pełna MOC podróży.

Polecam!

Tomasz Kurzydłowski