Poradnik pesymistki czyli Jak Się Zdołować?

Jedna z moich klientek jest specjalistką w zamartwianiu się i doszukiwaniu złych stron każdej sytuacji. Nawet, kiedy w jej życiu wszystko dobrze się układa, ona nie potrafi się z tego cieszyć, spodziewa się, że jej szczęście szybko się skończy.
W ramach terapii napisała antyporadnik „Jak Się Zdołować?”, który chętnie udostępniła Czytelnikom serwisu PieknaMilosc.pl, ku przestrodze dla ludzkości :-)
Oto on:

„Jak Się Zdołować – poradnik niestrudzonej pesymistki”

– dla tych, którzy zbyt optymistycznie podchodzą do życia :-)

Poradnik pesymistki czyli jak się zdołować

Natychmiast pozbądź się optymistycznej myśli!

1) W dołowaniu najbardziej pomagają pesymistyczne myśli, TYLKO I WYŁĄCZNIE pesymistyczne! Broń Boże nie należy dopuszczac do siebie żadnych pozytywów!
 

2) Kiedy w umyśle wolnym od jakichkolwiek istotnych myśli pojawi się pesymistyczna, dołująca myśl, należy jej się uczepić, złapać niczym tonący rzuconego mu koła ratunkowego :) Należy się jej trzymać i „nakręcać”, aż do wpadnięcia w ogromny, bezkresny dół :)
 

3) Kiedy jednak jakimś trafem wpadnie nam do głowy jakaś miła, optymistyczna myśl, należy natychmiast się jej pozbyć, wyrzucić ją z naszego umysłu, poprzez zaprzeczenie, poddanie jej w wątpliwość.
 

4) Należy też pamiętać, że w dołowaniu może pomóc absolutnie wszystko: drobne niepowodzenia, nietrafione większe i mniejsze decyzje podejmowane w życiu czy też zwykłe sytuacje dnia codziennego.
 

5) Aby zwiększyć, ulepszyć efekt dołowania, należy mieć niską samoocenę, nie wierzyć w siebie, we własne możliwości i talenty.
 

6) Ważne jest również to, aby w tym co dobre, doszukiwać się złego.
 

Powodzenia! Gwarantuję, że po zastosowaniu tych kilku prostych rad osiągnięcie wielki sukces w dołowaniu się :).
Ola”

 

Czy i Ty jesteś specjalist(k)ą w pesymistycznym sposobie odbierania rzeczywistości?
Jeśli tak – podziel się z nami swoimi sugestiami – co jeszcze warto dodać do tego poradnika?
Napisz proszę w komentarzu do tego artykułu!

Zachęcam do tego, ponieważ dostrzeżenie swoich destrukcyjnych skłonności w humorystycznym świetle, pomaga się do nich zdystansować …i uwolnić od nich.
 

Joanna Stelmach

 

 

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
maria Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

maria
Gość
maria

7. Zwątpić w prawdę usłyszanego słowa , przekręcic wg swojej wersji ,że napewno to  nieprawda i napewno ten ktos cos przeciwko mnie ma