Przypadek to nie wszystko – Elliot Aronson

Przypadek to nie wszystkoChcę Ci przedstawić wyjątkową książkę „Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego”. Autorem jest Elliot Aronson – wybitny psycholog, autor jednej z najlepszych książek psychologii społecznej a zarazem bestselleru  „Człowiek istota społeczna”.
 

„Przypadek to nie wszystko” jest autobiografią, napisaną tak, że przeczytasz ją jednym tchem. Autor we wspaniały sposób opisuje fascynujący świat psychologii społecznej:

"Uwielbiam psychologię społeczną między innymi dlatego, że rzuciła ona światło na tajemnicę zmiany. Tak, psychologia społeczna pomaga zrozumieć, w jaki sposób pewien nieutalentowany młody człowiek – dzięki kombinacji szczęścia, odnalezionej pasji i ciężkiej pracy – zdołał przekroczyć wielkie społeczne oraz ekonomiczne przeszkody, aby dokonać w swoim życiu czegoś interesującego i pożytecznego. Ale jest jeszcze coś. Moje życie to tak naprawdę mikrokosmos psychologii społecznej, która bada zmiany zachodzące na znacznie większą skalę niż życie pojedynczego człowieka. Pokazuje, jak można zmniejszyć głęboko zakorzenione uprzedzenia, jak można przeciwdziałać przemocy, jak można poprawić komunikację, jak można podnieść samoocenę, jak można pielęgnować zrozumienie i szacunek pomiędzy odmiennymi ludźmi, jak jednostki i narody mogą przystosować się do wielkich zmian społecznych i politycznych oraz jak mogą z nich korzystać. Dlatego psychologia społeczna bada też nadzieję."
 

Szczególnie teraz proponuję zakup, ponieważ znalazłem ją w bardzo atrakcyjnej cenie:

>   Przypadek to nie wszystko – Elliot Aronson   <

 

 

By | 2016-10-15T18:45:13+00:00 19.12.2011|Categories: książki i filmy|Tags: , |0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.