Refleksje po kongresie rozwoju osobistego „Życie bez ograniczeń”

30 kwietnia 2015 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie w dziedzinie rozwoju osobistego – kongres „Życie bez Ograniczeń”. Po raz pierwszy w Polsce na tak ogromną skalę! Spotkaliśmy się na stadionie w Poznaniu. Program trwał od 10:00 do 20:00. Udział wzięło prawdopodobnie ok. 25 tysięcy osób!
Niesamowite!

Podczas show wystąpiło kilku polskich prelegentów, z których najbardziej podobał nam się Jakub B. Bączek oraz Łukasz Jakóbiak. A z zagranicznych mówców – Les Brown i oczywiście gwiazda tego wydarzenia Nick Vujicic.

Ponadto wystąpili różni artyści, była także sztuka teatralna.

Bardzo cieszymy się i dziękujemy, że jest w Polsce organizator Milewski & Partnerzy z tak śmiałą i realizowaną  wizją: „Mamy marzenie, aby dać szansę Polakom na cudowne chwile, które będą niezwykłą inspiracją do zmian na kolejne pokolenia. Wierzymy, że postawa jaką prezentują Nick Vujicic, Les Brown i wyjątkowi goście będą wyjątkowym preludium do kształtowania takich wartości jak: miłość, wiara, człowieczeństwo wśród ludzi.”

 

 

Poniżej przedstawiamy kilka inspirujących cytatów z wystąpień prelegentów.

Jakbub B. Bączek mówił o sukcesie polskich siatkarzy (był ich trenerem mentalnym) i naszym sporcie narodowym – narzekaniu ;)
(pisałem na PieknaMilosc.pl o Polskiej kulturze narzekania), oraz o realizacji marzeń.

Jakub zadał pytanie, które skłania do głębokich przemyśleń nad naszymi codziennymi nawykami tworzącymi nasza polską rzeczywistość – „Co by się stało, gdybyśmy: narzekali mniej, bardziej wierzyli w siebie, bardziej koncentrowali się na pozytywnych niż negatywach?”

My sobie odpowiedzieliśmy: zmiany w tych obszarach mogą diametralnie zmienić jakość naszego życia!

Narzekanie ma też swoją jaśniejszą stronę i wspomniał o tym inny prelegent, Krzysztof Cybul  – „jeśli narzekasz to wiesz, że może być lepiej”.

Więc warto podjąć działanie, gdy odczuwasz dyskomfort.
Nie narzekać tylko dla samego narzekania ale coś z tym zrobić, zmienić swoją sytuację poprzez działanie!

I zgodna jest z tym sentencja Jakuba B. Bączka – „Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia!”

 

Les-Brown

 

Les Brown ujął nas swoją serdecznością. Jego hasło to „Lepsze musi przyjść!” Ale przy tym ważne jest z kim przestajesz, bo takim się stajesz. Les radzi – „otaczaj się ludźmi Tylko Dobrej Jakości” i mówił o relacjach z innymi, m.in. o tym co mówią inni na nasz temat, o ocenianiu, o działaniu w realizacji celów:

„Czyjeś opinie na Twój temat wcale nie muszą być Twoją rzeczywistością”

„Etykiety powinniśmy przyklejać na słoiki a nie na ludzi”

Les zapytał – „Czego potrzebujesz by robić to, czego pragniesz?”  i wymieniając przy tym różne rzeczy których ludzie mogą pragnąć. I odpowiedział, że zawsze chodzi o prawdziwą chęć zrobienia tego!

Kiedy ta chęć jest, wtedy działamy. Więc podejmij wyzwanie i nie idź na łatwiznę!

„Jeśli robisz to co łatwe – Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne –  Twoje życie będzie łatwe”

 

 

Punktem kulminacyjnym programu było wstąpienie Nicka Vujicica. To dla Nicka pojechaliśmy do Poznania. Było porywające,  NIESAMOWITE. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem sposobu przekazywania ważnych treści i tym jak porwał publiczność! Jego książki są niezwykłe a zobaczenie Go na żywo i Jego wystąpienie było wielkim duchowym przeżyciem.

Nick jest wspaniałym mówcą, było dużo śmiechu i chwile wzruszenia! Uwielbiam jego autoironiczny sposób mówienia o sobie i swojej niepełnosprawności (Nick nie ma rąk ani nóg), jego szacunek dla innych, wartości według których żyje i realizuje swoją misję.

Nick mówił o sprawach ważnych, wplatając w to swoją historię i zmagania osoby niepełnosprawnej. Podnosił nas na duchu, wzmacniał i zachęcał do pracy nad sobą aby stać się przykładem dla innych – „Nie możemy zmienić serc ludzi ale możemy być przykładem za którym pójdą ich serca”

Nick mówił, że prawdziwa odwaga jest wtedy, „gdy robisz coś, czego się boisz”.

„Jeśli jako singiel nie czujesz się szczęśliwy, to nie będziesz czuł się szczęśliwy także w małżeństwie”.

Zwrócił uwagę na to, jak ważna jest wewnętrzna przemiana siebie, uwierzenie w siebie, zaufanie swojej mocy (Bogu).

Nick otrzymał wielkie brawa od tysięcy Uczestników:

 

 

“Chcecie więcej uczciwości i miłości w Polsce? Wszystko zaczyna się w Waszych rodzinach.

Chcecie więcej przebaczenia w Polsce? Zacznijcie sami przebaczać!”

Nick Vujicic

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w tym historycznym, mega-motywujacym wydarzeniu. Jeśli ktoś z naszych Czytelników też tam był prosimy o podzielenie się wrażeniami w komentarzu.

Życzymy wszystkiego dobrego!

Joasia i Tomek

 

PS. A to piękne zdjęcia Organizatorów:

 

By | 2016-10-15T18:43:09+00:00 02.05.2015|Categories: rozwój osobisty|Tags: , , |1 komentarz

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dominika Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dominika
Gość
Dominika

Też tam byłam i zgadzam się z Waszym artykułem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do dziś unoszę się nad ziemią, po tym c a ł y m kongresie!!!!!! Logistycznie i technicznie bardzo trudno było nam się zorganizować, aby tam dotrzeć ( dzieci, psy, brak wolnego w pracy bo szkolenie w tym czasie było organizowane, koszty!) ale postanowiliśmy zrobić wszystko, aby kupić bilety i pojechać na całą dobę na to wydarzenie. Gdyby nie pomoc ludzi: dyrektora, córki, sąsiadów nie było by nas tam! Jeśli chodzi o koszty, to ustaliliśmy, że to będzie taki nasz wzajemny prezent z okazji majowej rocznicy ślubu! i już nic innego nie… Czytaj więcej »