Siła (Sekret 2) – Rhonda Byrne

Najpotężniejsza siła we wszechświecie - miłość

„Siła” autorstwa Rhondy Byrne powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich osób, które chcą lepiej poznać i zrozumieć najpotężniejszą siłę we wszechświecie – miłość. To kontynuacja bestsellera filmowego i książkowego pt. „Sekret”.

Rhonda Byrne uczy, jak sprawić, by bardziej odczuwać i wykorzystywać miłość, jak dzięki niej dokonać ogromnych przemian w swoim życiu i stać się szczęśliwym, zdrowym i spełnionym człowiekiem.

„Siłę” czyta się z przyjemnością i poczuciem, że wszystko w głowie zaczyna się rozjaśniać i porządkować. Autorka pisze prostym i zrozumiałym językiem. Tłumaczy przejrzyście sprawy, które na mogą wydawać się skomplikowane i trudne – porusza między innymi kwestie tworzenie dobrych relacji, zdrowia, przyciągania pieniędzy. Pisze o tym, jak pozbywać się negatywnych myśli i emocji, a także o tym, jak działa wszechświat i co jest prawdziwą naturą człowieka. Daje dużo wskazówek, podpowiada ćwiczenia. Swoje wywody upiększa licznymi cytatami wielkich uczonych i filozofów, szczególnie podoba mi się  Martina Luthera Kinga Jr.:

 

„Nienawiść paraliżuje życie, miłość je wyzwala.
Nienawiść wprowadza zamęt w życiu, miłość wprowadza harmonię.
Nienawiść zaciemnia życie, miłość je rozświetla”

 

Być może zdradzam tajemnicę, czym jest owa tytułowa Siła – ale myślę, że osoby, którym naprawdę zależy na tym, by pojąć czym jest miłość i co robić, by wypełniła i tworzyła nasze życie, tym bardziej będą nią zainteresowane.

Ja sama, choć o miłości wiem sporo, z ciekawością i radością czytałam tę książkę. Nigdy dość odświeżania wiedzy! Przypomniała mi to, co jest naprawdę w życiu ważne. Każde sięgnięcie po nią poprawiało mi humor, uwznioślało mnie.

Uważam tę książkę za wspaniałe narzędzie do utrzymywania swojego wewnętrznego światła na wysokim poziomie i polecam do wielokrotnego czytania. Raz nie wystarczy – dobrze jest wracać do niej wielokrotnie!

I – oczywiście – stale koncentrować się na miłości, czuć ją i okazywać, ponieważ rozwój w tym obszarze nie ma końca! A każdy krok w tym kierunku zmienia na lepsze nasze życie!
Oto króciutki fragment „Siły”:

„Aby wykorzystać miłość jako najpotężniejszą siłę w życiu, musisz kochać, jak nigdy przedtem nie kochałeś. Zakochaj się w życiu! Nie ważne, jak mocno kochałeś już w przeszłości – wzmóż to uczucie dwukrotnie, dziesięciokrotnie, stu-, tysiąc- i milionkrotnie, ponieważ taki właśnie jest prawdziwy poziom miłości, jaki możesz odczuwać! Nie ma żadnych granic miłości, którą możesz odczuwać, i cała ta miłość mieści się w Tobie! Cały składasz się z miłości. Miłość to Twój jedyny składnik, Twoja prawdziwa natura, prawdziwa natura życia i całego wszechświata. Możesz kochać znacznie mocniej, niż kiedykolwiek kochałeś, znacznie mocniej, niż umiesz to sobie wyobrazić.”

 

Cała książka Rhondy Byrne jest poświęcona miłości i przekazuje ogromny ładunek pozytywnej energii!

Gorąco polecam!
Joanna Stelmach

>   księgarnia: Siła (Sekret 2) – Rhonda Byrne   <

 

Zawartość książki „Siła” Rhondy Byrne:

 • Czym jest Siła?
 • Siła uczuć
 • Częstotliwości uczuć
 • Siła i proces tworzenia
 • Uczucie jest tworzeniem
 • Życie podąża za Tobą…
 • Klucze do Siły
 • Siła i pieniądze
 • Siła i związki
 • Siła i zdrowie
 • Siła i Ty
 • Siła i życie

 

By | 2016-10-15T18:44:19+00:00 16.12.2012|Categories: książki i filmy, miłość|Tags: , , |5 komentarzy

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta - pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Joanna StelmachKatarzynaKasia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kasia
Gość
Kasia

Pani Joasiu sama zastanawiam sie nad kupnem tej ksiazki jak i sekretu. Tylko nie rozumiem dlaczego kosciol jest negatywnie do nich nastawiony. Mowia ze takie wpajanie sobie szczescia w nieszczesciu moze skonczyc sie samobojstwem . Nie rozumiem tego co moze byc zlego w pozytywnym mysleniu ….

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Jakiś ksiądz sie wypowiedział ,że jest to książka magiczna , a magię odrzuca kościół . Ale wydaje mi się ,że ten ksiądz się na tym po prostu nie zna , bo pozytywne myślenie nie jest żadną magią , albo że to co myślimy to potem odzwierciedlamy w życiu przecież tak jest: sama mi Pani kiedyś tłumaczyła ,że jeśli np : uważamy,że ktoś nas nie lubi to automatycznie tak będzie bo swoją postawą będziemy do tego dążyć. Skrytykował również powiedzenie ,że wiara czyni cuda ,ale przecież tak jest bo jak w coś mocno wierzymy to dążymy do tego. I Bóg nas… Czytaj więcej »

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Przeczytałam książkę ,,Siła” nie podobała mi się. Teraz już wiem dlaczego kościół jest negatywnie do niej nastawiony . Jest fantastyczna , według mnie dziwne jest wmawianie sobie coś czego nie ma ! zgadzam już się z ksiedzem który napisał ,że to może prowadzić do rozchwiania psychicznego. Zachowanie autorki jest według mnie nienormalne ,żeby rozdawać np pieniądze zwłaszcza gdy się ich nie ma . Pozdrawiam Panią :)