Sondra Ray o kryzysie w związku

Sondra Ray jest autorką poradników obejmujących swoją tematyką związki miłosne, odnowę duchową, pozytywne myślenie, pracę z afirmacjami, rebirthing. U nas jest znana głównie z dwóch książek: „Cud związków miłości” oraz „Zasługuję na miłość.” Podobne tematy poruszają także inni Amerykanie, których dzieła są bestsellerami, m.in.: Louise L. Hay, Christina Thomas, Bob Mandel. A w Polsce mamy wspaniałą literaturę Ewy Foley.

 

Sondra Ray

 

 

Z „Cudu związków miłości” Sondry Ray wybrałem krótki fragment dotyczący kryzysu w związku:

Kryzys w związku daje okazję do rozwinięcia głębokiej i dojrzałej miłości. Ten rodzaj połączenia między partnerami oddaje hołd naszemu człowieczeństwu – także naszym ludzkim słabościom i niedoskonałości. W przeciwieństwie do dojrzałej miłości, miłość niedojrzała ciągle poszukuje nowości – kiedy skończą się pierwsze fascynacje, przychodzi nuda i poszukiwanie kolejnych atrakcji. Niedojrzała miłość potrzebuje ideału. Brakuje jej integralności, jest krucha i płytka. W dojrzałej miłości, czyli związku dwu duchowych istot, partnerzy mają zdolność przetrwania nieprzewidywalnych zmian i „humorów” uczucia.”

„Choć niedojrzała miłość może jakoś przetrwać wstępne etapy związku, nieświadomie wykształcają się w niej zwykle destruktywne metody rozwiązywania problemów. Niestety, walka lub wypieranie są bardzo powszechne. Te szkodliwe zachowanie wchodzą w nawyk, ciągnąc się latami, dopóki walka nie doprowadzi do separacji, a wypieranie gniewu nie spowoduje bólu i choroby.”

 

To właśnie cierpienie zmusza nas do zmiany. Do zajęcia się sobą, do pracy nad związkiem. Jest sygnałem ostrzegawczym, taką żółtą kartką informującą o niewłaściwym postępowaniu. Jeżeli nic z tym nie robimy to ostatecznie problem narasta do takich rozmiarów, że następuje jego uwolnienie i wtedy MUSIMY się nim zająć. Po prostu sytuacje zewnętrzne zmuszają nas do tego.
Z kryzysu związku, czyli z takiej lekcji życiowej, możemy wyjść jako para wzmocnieni i zjednoczeni. Warto się postarać. Pod warunkiem, że chcą się do tego przyłożyć obie strony…

Tomasz Kurzydłowski

 

By | 2016-10-15T18:47:53+00:00 09.05.2008|Categories: kryzys w związku|Tags: , , |0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar