Wątpliwości związane z miłością

Często spotykam się z osobami, które nie wiedzą, co to jest miłość, i jak ona się przejawia. Nie dziwi mnie to, ponieważ o miłości nie uczą w szkołach – ważniejsze są ułamki, historyczne daty i wiele innej, nie zawsze przydatnej życiowo wiedzy. W domach rodzinnych rzadko dostajemy jasny przekaz na temat miłości, także media zniekształcają jej obraz.

Wiele osób nie wierzy w istnienie miłości – bo nigdy jej nie doświadczyli, albo ich relacje miłosne, pełne cierpienia i walk sprawiły, że zwątpili w miłość… w jej dobre znaczenie, wartość, trwanie.

Są tacy, którzy ironicznie twierdzą, że miłość to “choroba umysłu”, stan zmącenia naszych zmysłów i intelektu, kiedy nie potrafimy lub nie chcemy myśleć rozsądnie. Kiedy zakładamy różowe okulary, idealizujemy obiekt miłości i stajemy się oderwani od rzeczywistości.

Nieliczni podejmują wysiłek zdobywania wiedzy o miłości, jeszcze mniej osób może się pochwalić jej aktywnym wykorzystywaniem w kształtowaniu własnych, codziennych doświadczeń.

A Ty? Czy uczysz się miłości? Wierzysz w nią?

Co wiesz na jej temat?

Z życzeniami najpiekniejszych Walentynek
Joanna Stelmach

By |2011-08-10T16:23:59+00:0014.02.2010|Categories: miłość|3 komentarze

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Joanna StelmachA-nowiAnonymous Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Anonymous
Gość
Anonymous

Jestem ze swoim chłopakiem od dwóch lat. Czasami mam chwile zwątpienia, czy to prawdziwa miłość. Ale nie można oczekiwać by w życiu było jak w bajce. Trzeba odróżnić fantastykę od realistycznego życia. Czasami wydaje mi się,że to nie jest prawdziwa miłość. Ale z drugiej strony wiem,że nie chciałabym być już z nikim innym :) Chore.. dlatego mogę stwierdzić,ze miłość jest dziwna ;)

Ewelina K.

A-nowi
Gość
A-nowi

" Nawet jeśli czasem trochę się skarżę – mówiło serce – to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki. " — Paulo Coelho Dlatego z  walentynkową refleksja zachęcam… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

Jeśli Bóg jest wszystkim co istnieje
i jeśli Bóg jest miłością
to znaczy, że miłośc jest wszystkim, co istnieje! :-)