Wezwanie do miłości

Chcę się dzisiaj z Tobą podzielić wypowiedzią Matki Teresy. Można ją potraktować jako cenną wskazówkę, jak wieść swoje życie:

“Rozsiewaj miłość, dokądkolwiek się udasz: najpierw we własnym domu. Ofiarowuj miłość swym dzieciom, swej żonie lub mężowi, sąsiadom… Niech każdy, kto do ciebie przyjdzie, wychodzi z twego domu lepszy i szczęśliwszy. Bądź żywym obrazem dobroci Boga; niech dobro mieszka w twej twarzy, w twych oczach, w twym uśmiechu, niech zawsze gości w twym ciepłym powitaniu.”

Wyobrażasz sobie, jaki piękny byłby nasz świat, gdybyśmy wszyscy zaczęli tak postępować?

 

Kierowanie się miłością w swoich życiowych wyborach, w swoim codziennym postępowaniu, uzdrowiłoby wszelkie niesnaski i konflikty. Wojny domowe i międzypaństwowe przestałyby istnieć.

Możesz zacząć już dziś! J Możemy razem uzdrowić nasz świat miłością!

Staraj się przy tym, by nie wykluczać siebie z grona osób, które obdarzasz miłością. Bądź dobry również dla siebie, traktuj siebie czule i z szacunkiem. Wtedy łatwiej będzie Ci traktować innych w ten sam sposób.

Nie uważaj siebie ani za lepszego ani gorszego od innych. Pamiętaj o równości i jedności wszystkich ludzi. Cokolwiek dajesz sobie – później możesz ofiarować innym. Cokolwiek dajesz innym – to tak jakbyś dawał samemu sobie, i Ty czerpiesz z tego radość.

Dobrze też, byś wiedział, że sednem miłości jest wolność. Ktoś, kto kocha, daje wolność osobie kochanej. Pozwala jej być sobą, taką, jaka jest. Pozwala jej rozwijać się w takim kierunku, w jakim ona chce. Nie ogranicza, nie kontroluje, nie nakazuje niczego, nie wymaga dostosowywania się do własnego stylu bycia i życia.

Podaruj wolność sobie i innym. Bądź sobą i pozwól innym na bycie sobą.
Akceptuj różnice, ćwicz się w tolerancji.

Jeśli zainteresował Cię temat szerzenia miłości w swoim najbliższym otoczeniu, a co za tym idzie i na świecie, polecam Ci również zajrzenie do artykułu “Jesteśmy miłością“.

Pozdrawiam serdecznie!
Życzę Tobie, nam wszystkim ogromu miłości!

Joanna Stelmach

 

 

By |2016-10-15T18:45:40+00:0013.05.2011|Categories: miłość|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.