Z miłością dla naszych Mam :)

Mama, Mamusia, Mamulka, Mateczka, Matka… Te słowa określają kogoś bardzo dla nas ważnego – bo Mama jest niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Dziś Jej święto!

Dzień mamy

Mamy – jesteście wielkie!; © bokan – Fotolia.com

Na myśl o mojej Mamulce bardzo się wzruszam i odczuwam wielką wdzięczność, którą przelałam dziś na papier (i przepisałam tutaj poniżej). Z ogromnym ciepłem myślę też o Mamie mojego męża, która okazuje nam swoją miłość jak tylko może. Są też wśród najdroższych mi osób panie ze mną niespokrewnione, ale tak kochane, ważne i bliskie, że poza przyjaźnią, która nas łączy, pełnią w pewnym stopniu rolę „mam zastępczych”, kiedy moja „rodzona” Mamulka jest daleko ode mnie (mieszka w innym mieście) – Hania z Wrocławia i Janeczka z Jeleniej Góry.
Wszystkim Wam chcę dziś podziękować z całego serca!

Wśród naszych Czytelniczek z pewnością jest też cała rzesza wspaniałych Mam, oddanych swoim dzieciom, dających im z siebie wszystko co najlepsze. Dzieło, które wykonujecie – wychowywanie dzieci – to moim zdaniem najtrudniejsza ze wszystkich sztuk – jesteście wielkie! I pamiętajcie, że błędy na tej drodze zawsze będą, nie można być doskonałym rodzicem. Ale Wasze starania sprawiają, że jesteście wystarczająco dobrymi, kochającymi, cudownymi Mamusiami! Należy się Wam ogromny szacunek i wdzięczność!

Wszystkiego najlepszego DLA WSZYSTKICH MAM!

 

A to dla mojej Mamy:

Kochana Mamusiu,

Chcę żebyś wiedziała, jak bardzo jestem Ci wdzięczna za wszystko, co w ciągu całego życia dla mnie zrobiłaś, że byłaś taką mamą, jaką byłaś, i dałaś mi to, co dałaś. Dziękuję Ci za czas razem spędzony i mi poświęcony, za troskę, czułość, każdą pomoc i wsparcie. Za miłość okazywaną mi na Twój właściwy dla Ciebie sposób.
Wiem, że starałaś się być jak najlepszą mamą i mimo różnych niedoskonałości, jakie są oczywiste w naszej ludzkiej naturze – dla mnie taką Mamą jesteś!
Bardzo Cie kocham i dziękuję Ci za wszystko!

Chciałabym dla Ciebie długowieczności, abyś była ze mną jak najdłużej na tym świecie. Życzę Ci jak najwięcej zdrowia, siły i sprawności, optymizmu, spokoju wewnętrznego i radości oraz życzliwości ze strony innych ludzi.
Chciałabym, aby spełniały się Twoje marzenia, żebyś mogła doświadczać tego, co uważasz za piękne i ważne i oczywiście abyś miała pociechę ze mnie i ze swoich najbliższych.

Bądź szczęśliwa!

Twoje bardzo kochające i wdzięczne dziecię :)
JoAsia

 

PS.
Wiem, że nie wszystkim dane było doświadczyć matczynej miłości, lub zbyt szybko ją utracili.
Szczerze im współczuję i życzę, aby doświadczali miłości na wiele innych sposobów, ze strony innych ludzi i samych siebie.
A kto chciałaby podzielić się swoimi ważnymi doświadczeniami związanymi relacją z Mamą – zapraszam do komentarzy!

Joanna Stelmach

 

By | 2016-10-15T18:43:40+00:00 26.05.2014|Categories: dziecko, wydarzenia|Tags: |1 komentarz

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta - pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
A-nowi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A-nowi
Gość
A-nowi

Relacja z mamą jest b.ważna, często zostaje “nadszarpnięta” w okresie buntu, dojrzewania dorastania, lub wystawiana na próbę podczas jakichś trudnych życiowych wydarzeń doświadczeń. Moja mama zawsze się sprawdzała, może ma inne podejście niż ja, mniej optymistyczne, zawsze ostrożna, sceptyczna, ale zawsze mnie wspierała, zawsze akceptowała i szanowała moje decyzje i wybory nawet jeśli bardzo jej się nie podobały, nigdy nie odwróciła się ode mnie. A w Dniu Matki składamy zwykle życzenia, i nie przyszło mi do głowy by podziękować za to wszystko, więc dziękuję Wam i zabieram się do pisania kartki podziękowań dla mojej mamuni :-*