Możesz pójść jeszcze krok dalej – zamieniając swoje uzależnienia w akceptację.

Akceptacja to postawa Mistrzów Duchowych. Ty też, jeśli weźmiesz z nich przykład, możesz stać się jak oni – posiąść niezmącony spokój i radość, niezależne od okoliczności.

Wyobraź sobie, że:

Pozbywasz się potrzeby kontrolowania
Przestajesz kontrolować ludzi i sytuacje. Koniec z walką, koniec z nieustannym napięciem. Już nie musisz manipulować światem, by dopasowywał się do Twoich wymagań (uzależnień). Pozwalasz, by inni byli tacy jacy chcą być, by życie toczyło się swoim rytmem. W ten sposób obdarzasz miłością nie stawiającą warunków i nie uzależnioną od konkretnych wyników. Odczuwasz wewnętrzny spokój, harmonizujesz z tym, co się wydarza.

Twój los jest w Twoich rękach
Bierzesz pełną odpowiedzialność za wszystko, czego doświadczasz, za swoje myśli, słowa, czyny. Nie obwiniasz innych ludzi i sytuacji za swoje nieszczęścia – wiesz, że ich przyczyną są Twoje uzależnienia i jedyne, co musisz zmienić, aby poczuć się lepiej, to Twoja własna świadomość.

Jesteś pewny doskonałości życia
Wiesz, że nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy człowiek sam tworzy to, czego doświadcza. Sam (w sposób świadomy lub nie) wybiera te a nie inne okoliczności i osoby, aby rozwijać się i wzrastać.
Dostrzegasz doskonałość we wszystkim, nawet w sytuacjach, którym pozornie daleko do doskonałości, bo wiesz, że służą one najwyższemu dobru wszystkich uczestniczących w niej istot. Dlatego natychmiast akceptujesz wszystko, co przynosi życie, każdy rezultat! Zawsze podoba Ci się to, co się dzieje – wolisz to, od wszystkiego innego!

Nigdy nie narzekasz
Jeśli Twój wytwór przestaje Ci odpowiadać, poprzez zmianę myślenia i postępowania wybierasz inne doświadczenie, ale nigdy nie potępiasz nikogo i niczego, nie narzekasz, nie biadolisz, ponieważ wiesz, że to utrwala niepożądane stany.

Nie masz potrzeb
Masz silną więź z Siłą Wyższą. Ufasz, że pełen miłości Bóg zawsze zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby i pragnienia, i ta piękna myśl realizuje się w Twoim życiu – to o czym marzysz, urzeczywistnia się. A więc praktycznie – nie masz żadnych potrzeb! Wiesz także, że do dalszego rozwoju nie potrzeba Ci nic ponad to, co się właśnie wydarza. Dlatego właśnie nie oczekujesz niczego więcej! Wystarczy to, co jest obecnie Twoim udziałem.

Wypełniają Cię radość i wdzięczność
Kiedy akceptujesz, potrafisz w pełni cieszyć się tym, co masz. I nie przejmować się tym, czego akurat nie masz, bo wiesz, że masz dosyć wszystkiego, aby być szczęśliwym w każdym momencie życia. Nie przejmujesz się przeszłością ani nie zamartwiasz przyszłością, oddajesz się radosnemu doświadczeniu chwili obecnej. Doceniasz wszystko co masz, i Twoja wdzięczność przywołuje jeszcze więcej rzeczy, ludzi i zdarzeń, z których możesz się cieszyć.

***
Być może Twój światopogląd znacząco różni się od zaprezentowanego tutaj. Jeśli Twoje przekonania pomagają Ci zachować spokój i pogodę ducha, nie ma powodu aby je zmieniać. Jeśli jednak zmęczyło Cię życie wypełnione walką, zmaganiami i licznymi obawami – może warto przyjąć inne nastawienie?

Zachęcam Cię do wybrania takiego elementu powyższej postawy, który uważasz za najbardziej sensowny i możliwy przez Ciebie do zastosowania. Pielęgnuj go w swojej świadomości, kieruj się nim podczas podejmowania decyzji o tym, co powiedzieć lub jak się zachować. I obserwuj pozytywne zmiany. Zapewniam Cię, że będą!

Z życzeniami wszelkiego dobra
Joanna