Zaufaj doskonałości życia

Na potwierdzenie, że nic nie dzieje się przypadkiem i to, co do nas przychodzi „wybiera” najlepszy moment, otrzymałam dzisiaj pocztą mailową przypowieść od bliskiej mi osoby.
We wspaniały sposób ilustruje ona podejście opisywane przez nas jako akceptacja w artykułach: Zamień swoje uzależnienia w akceptację, Skoncentruj się na swoich pragnieniach i wdzięczności.

„Dwaj Aniołowie wędrowcy zatrzymali się na nocleg w domu bardzo bogatej rodziny. Rodzina okazała się niezbyt gościnna i nie zdecydowała się na ulokowanie Aniołów w sypialni dla gości. Zamiast tego Aniołowie otrzymali miejsce w piwnicy. Kiedy przygotowywali sobie posłanie, starszy z nich dostrzegł dziurę w ścianie i załatał ją.
Kiedy zobaczył to młodszy z Aniołów, zapytał, dlaczego. Starszy odpowiedział:
– Nie wszystko jest takie, jakie się być wydaje.

Na kolejny nocleg Aniołowie wstąpili do domku bardzo biednego, ale gościnnego człowieka i jego żony. Małżonkowie podzielili się z Aniołami skromniutkim posiłkiem, jaki sami mieli i oddali im własne posłania, żeby zdrożeni wędrowcy mogli się dobrze wyspać.

Rankiem, kiedy Aniołowie wstali, zobaczyli swojego gospodarza i jego żonę zapłakanych. Ich jedyna krowa, której mleko stanowiło jedyne źródło dochodu rodziny, leżała martwa w obórce. Młodszy Anioł zapytał starszego:
– Jak to się mogło stać? Pierwszy gospodarz miał wszystko, czego dusza zapragnie, a ty mu pomogłeś. Druga rodzina, chociaż sama miała wszystkiego bardzo mało, gotowa była podzielić się z nami wszystkim, a ty pozwoliłeś, żeby padła ich jedyna krowa- żywicielka. Dlaczego?

– Nie wszystko jest takie, jakim się być wydaje -odpowiedział straszy z Aniołów. Kiedy spaliśmy w piwnicy zorientowałem się, że dziurze w ścianie schowane jest złoto. Gospodarz był gburowaty, nieprzyjazny i nie zależało mu na czynieniu dobra, dlatego też naprawiłem ścianę, żeby nie mógł znaleźć ukrytego w niej skarbu. Kiedy kolejnej nocy spaliśmy na posłaniach naszych gospodarzy, zjawił się Anioł Śmierci, który przybył po żonę biedaka. Oddałem mu więc w zamian ich krowę.

***
Człowiek nigdy nie wie wszystkiego.
Nawet jeśli posiadasz wiarę, powinieneś jeszcze wzbudzić w sobie zaufanie, że wszystko, co cię spotyka, dzieje się dla twojego dobra.
Zrozumiesz to na pewno z czasem.”

Joanna

 

By |2011-08-27T13:12:32+00:0020.07.2009|Categories: duchowość|1 komentarz

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dominika Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dominika
Gość
Dominika

Ten artykuł jest niesamowity! Historyjka zaskakująca! Niesamowite jest również to, że artykuł ten krążył mi po głowie, będąc w centrum ostatnich silnych zawirowań pogodowych w Legnicy! Już po kilku godzinach wiedziałam ze wbrew pozorom Legnica była dla mnie bezpieczniejszym miejscem niż tam gdzie się wybierałam, zamiast niej.
"…wszystko, co cię spotyka, dzieje się dla twojego dobra.
Zrozumiesz to na pewno z czasem."
Magia tego świata jest niesamowita.
Ciepło pozdrawiam:)
Dominika