Źródło miłości w Karkonoszach

Wczorajsza pogoda zachęciła nas do wyjścia z domu.
Chcieliśmy zadbać o nasz związek spędzając miło razem czas na łonie przyrody.
Także nasze ciała i dusze spragnione były czynnego odpoczynku. Kusiła nas przyjemność i dobrodziejstwa wysiłku oraz możliwość wystawienia się na promienie słoneczne, nie tak częste tego lata.

Kapliczka św. Anny w KarkonoszachWybraliśmy się na wycieczkę po okolicach. Pojechaliśmy do Sosnówki, uroczej górskiej miejscowości niedaleko Karpacza. Obeszliśmy parę szlaków, potem odpoczęliśmy na szczycie skalnego bloku kamieni, podziwiając widoki. Na koniec zawędrowaliśmy do Kaplicy Świętej Anny, na zboczu góry Grabowiec, miejsca, z którym związana jest ciekawa legenda.

Nieco pod kaplicą wypływa na powierzchnię ziemi orzeźwiająca, zimna woda. Miejsce to nazwano „Dobrym Źródłem” albo „Źródłem miłości”. Według podania, kto weźmie do ust wody z tego źródełka i obiegnie kaplicę 7 razy, jego życzenie wielkiej miłości zostanie spełnione.

Podczas naszego pobytu w tym miejscu widzieliśmy parę młodych biegających osób. My nie musieliśmy już tego robić :). Jakiś młody chłopak zrezygnował po dwóch okrążeniach, tłumacząc to tym, że 2 lata temu biegał i nic to nie dało. Pewne starsze małżeństwo śmiało się, każąc, jedno drugiemu – żeby partner pobiegał, to wtedy ich miłość będzie już na zawsze…

Żródło Miłości przy kaplicy św. Anny w KarkonoszachCokolwiek samotnym osobom pomaga otworzyć się na miłość i przyciągnąć dobrego, kochającego partnera, jest dobre. Warto jednak pamiętać, że zewnętrzne rzeczy w mniejszym stopniu przyciągają do nas miłość, niż nasze wewnętrzne nastawienie.
Przypomniał mi się przy tej okazji mój artykuł sprzed lat Źródło miłości to Ty, w którym zachęcałam do zaniechania ciągłych, desperackich poszukiwań kogoś, kto zechce nas obdarzyć uczuciem. Wewnętrzną pustkę trwale możesz zapełnić tylko Ty sama!

Najskuteczniej przywołuje do nas miłość – wypełnienie się miłością i kierowanie się nią w codziennym życiu. Obdarzanie miłością, szacunkiem i troską samą siebie i innych ludzi.
Stań się źródłem miłości – najpierw dla samej siebie, potem wszystkich innych, z którymi zetknie Cię los!

Joanna Stelmach

Asia i Tomek na skale Patelnia

 

By | 2017-05-04T09:06:27+00:00 15.08.2011|Categories: miłość|Tags: , |1 komentarz

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
A-nowi Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A-nowi
Gość
A-nowi

"Stań się źródłem miłości – najpierw dla samej siebie, potem wszystkich innych, z którymi zetknie Cię los! "
 Codzienna poranna myśl: JESTEM źródłem miłości. ( oczywisty fakt :-) ) dla siebie, biskich , obcych, i całego otoczenia żywych istot, na które można spoglądać z miłością, uśmiechac się, zapomnieć o pretensjach, wypominkach, zemście, złośliwości, pogardzie i innych osłabiających miłość. Wystarczy pełna akceptacja świata takiego jaki Nas otacza i wyboru w nim obszaru dla siebie :-)