10 najczęstszych problemów z poznaniem odpowiedniego partnera

W tym nagraniu przedstawimy Ci 10 najczęstszych problemów, frustracji, wyzwań związanych z poznaniem odpowiedniego partnera. Te "TOP 10 problemów" powstało w oparciu o e-maile przesyłane do nas, w oparciu o komentarze zamieszczane na Pięknej Miłości a także na podstawie rozmów z Klientami naszego gabinetu psychologicznego.
Przedstawimy także naszą główną tezę dotyczącą tego, co zrobić aby przyciągnąć wymarzonego partnera i stworzyć z nim trwały, dobry związek.

Chcemy ogromnie podziękować za Wasze uwagi, przemyślenia, pytania – za wszelkie opisy Waszych problemów w temacie poznania partnera! Dzięki Wam, tworzymy warsztaty odpowiadające Waszym potrzebom, pomagamy dokładnie w tym aspekcie, który Was nurtuje. Bardzo, bardzo dziękujemy!
 

{WIDEO: Do mindmapy wstawiliśmy większość Waszych problemów, czy zapytań w temacie zakochania się. Na wideo przedstawimy tylko kilka z nich, a na końcu tego nagrania udostępnimy pozostałe i kto zechce będzie mógł się z nimi zapoznać.}

Przeanalizowaliśmy wszystkie problemy i stworzyliśmy listę

10 najczęstszych problemów, frustracji, wyzwań związanych z poznaniem odpowiedniego partnera.

Oto one:

1) Niska samoocena i poczucie braku atrakcyjności, przekonanie o niezasługiwaniu na miłość

2) Nieśmiałość i trudności z inicjowaniem / podtrzymywaniem kontaktów

3) Trudności z emocjonalnym zakończeniem poprzedniego związku – częste wspominanie, odczuwanie złości i żalu za wyrządzone krzywdy, czasem także miłości i nadziei na powrót do siebie

4) Lęk przed zranieniem, cierpieniem, oraz trudność z zaufaniem poznanej osobie

5) Poszukiwanie bez sukcesu – ponieważ nie ma w otoczeniu odpowiedniej osoby, lub brakuje wzajemnego zainteresowania – albo mnie się ktoś nie podoba, albo ja nie wzbudzam w kimś zainteresowania

6) Zbyt szybkie i nadmierne angażowanie się w nowy związek / uzależnianie się od partnera

7) Lgnięcie do nieodpowiednich, trudnych, egoistycznych osób – co powoduje brak stabilizacji i satysfakcji w związku

8) Brak wiary, że jest możliwe poznanie wymarzonego partnera i zaznanie szczęścia w związku

9) Nadmierne wymagania i oczekiwania wobec potencjalnego partnera

10) Nieumiejętność swobodnego otrzymywania i okazywania miłości

 

Według nas aby ROZWIĄZAĆ TE PROBLEMY, przyciągnąć wymarzonego partnera,
oraz stworzyć szczęśliwy i trwały związek,
musisz być GOTOWA / GOTOWY NA MIŁOŚĆ!

 

Przyjrzymy się teraz, co sprawia, że nie jesteśmy przygotowani do tworzenia szczęśliwych i trwałych związków partnerskich?

Co czyni nas niegotowymi na miłość?

Brak wiedzy o miłości – nie wiemy, czym jest miłość, jak ona się przejawia, jak kochać siebie i innych, jak budować zdrowe relacje.

W zamian za to kierujemy się błędnymi przekonaniami o miłości. Wierzymy w ideały, stereotypy i mity na jej temat. Potem doświadczamy rozczarowań i zaczynamy wątpić w istnienie miłości. Jednak zawodzimy się tylko na iluzji miłości, a nie na tym, co naprawdę jest miłością.

Poza tym, nie mając wiedzy o miłości, kierujemy się negatywnymi wzorcami miłosnymi nieświadomymi schematami determinującymi nasze miłosne wybory i zachowania jakie przejawiamy wobec partnerów.

Niska samoocena, zahamowania i kompleksy – inaczej mówiąc, brak miłości i szacunku do siebie.
Na naszym serwisie Piękna Miłość nieustannie podkreślamy, jak wielkie to ma znaczenie, jak rozległy i negatywny jest wpływ niskiego poczucia własnej wartości.

Nie jesteśmy gotowi na miłość gdy mamy niezagojone rany emocjonalne związane z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, szczególnie w relacjach z rodzicami i poprzednimi partnerami.

Kiedy jesteśmy ciągle zaangażowani emocjonalnie w poprzedni związek – gdy pełno w nas intensywnych uczuć i wspomnień dotyczących ex-partnera, zarówno przyjemnych jak i przykrych.

Negatywne nastawienie do przeciwnej płci – i w ogóle, wobec innych ludzi, oczekiwanie przykrości z ich strony, nieufność, nadmierna ostrożność, lęk przed bliskością, chowanie się za murami obronnymi aby chronić się przed zranieniem.

Pesymizm, zaburzenia lękowe, depresja nie pozwalają miłości w pełni rozkwitnąć, podobnie jak odczuwanie pustki emocjonalnej i duchowej, poczucie braku celu i sensu własnej egzystencji.

W pełnej gotowości do miłości przeszkadza także posiadanie destrukcyjnych dla związku cech i zachowań, np. skłonności do ataków gniewu, do ulegania nałogom, niedojrzałość, brak odpowiedzialności czy uczuciowej otwartości.

 

Nie umiemy swobodnie ofiarowywać i przyjmować miłości, nie jesteśmy na nią gotowi – w takim właśnie stanie niewiedzy, ulegania nieświadomym negatywnym wzorcom miłosnym, w poczuciu skrzywdzenia i słabości, niskiej samooceny, pesymizmu i pustki. Gdy sami przejawiamy destrukcyjne cechy i zachowania lub jesteśmy pełni podejrzliwości i negatywnych oczekiwań wobec potencjalnego partnera.

 

Teraz zobaczmy z drugiej strony.

Co czyni nas gotowymi na miłość?

Zgłębianie wiedzy o miłości + jej codzienna praktyka – postanów ciągle uczyć się miłości do siebie i innych – to plan na całe życie, bo miłości uczymy się całe życie! :-)

Poczucie własnej wartości – gdy bezwarunkowo uznajesz siebie za osobę godną szacunku i miłości, masz ze sobą przyjazną i wspierającą relację. Gdy jesteś osobą świadomą swoich mocnych i słabych stron.

Uleczenie ran emocjonalnych – to bardzo ważne, aby pracować nad uzdrowieniem przeszłości, aby móc w pełni docenić i cieszyć się miłością!

Pozytywne oczekiwania wobec płci przeciwnej a także posiadanie wyraźnie określonych kryteriów, jaki partner będzie dla Ciebie odpowiedni i jaki związek chcesz stworzyć.

Optymizm, pielęgnowanie wiary i wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, aby móc nastawiać się pozytywnie do tego, co Cię czeka.

Zadowolenie z życia, praktykowanie umiejętności bycia szczęśliwym człowiekiem – aby nie wymagać od partnera, by to on Ciebie ciągle uszczęśliwiał.

Rozkwit osobowości – oczywiście, ten rozkwit nie ma końca, więc wcale nie musisz dojść do stanu całkowitej pełni, najważniejsze jest wejście na drogę samorozwoju, praca nad sobą, jej rozpoczęcie! Potem będzie możliwy Twój dalszy rozwój, już razem z partnerem!

Generalnie – wypełnia Cię radość i miłość, którą chcesz się dzielić ze światem, z innymi ludźmi, no i oczywiście z partnerem!

Jeśli jednak rozpoznajesz u siebie któryś z elementów, czyniących z Ciebie osobę niegotową na miłość, to mamy dla Ciebie dobrą nowinę.

Każdy człowiek jest stworzony do tego, by kochać i być  kochanym!

Każdy człowiek zasługuje na miłość!
I jeśli coś się nie udaje w tej materii, można to zmienić!

Możemy się rozwijać, możemy uczyć się miłości i przygotować się
na stworzenie szczęśliwego i trwałego związku miłosnego!

Możemy nabyć wiedzę, jak przyciągnąć wymarzonego partnera i zakończyć przykry czas samotności lub niesatysfakcjonującą relację z niewłaściwym partnerem!

Można przygotować się na stworzenie zdrowego związku!

Nie tylko o tym czytając czy słuchając ale przede wszystkim aktywnie nad sobą pracując!
Aby pomóc Ci stać się osobą gotową do zdrowego związku, stworzyliśmy obszerny, dwumiesięczny warsztat internetowy
„Zakochaj się – przyciągnij wymarzonego partnera”, na który Cię serdecznie zapraszamy.
Na stronie Zakochaj-sie.pl uzyskasz więcej informacji.

W kolejnym nagraniu… jeszcze głębiej wejdziemy w temat wyboru odpowiedniego partnera.

A tymczasem – prosimy Cię – napisz w komentarzu co Ci się podobało, co Ci dało te nagranie. Możesz także napisać jaki Ty masz problem związany z poznaniem i wyborem partnera?

Serdecznie pozdrawiamy,
Joanna Stelmach & Tomasz Kurzydłowski

wybór partnera

By | 2017-01-07T09:25:20+00:00 19.09.2012|Categories: poznanie partnera|Tags: , |22 komentarze

About the Author:

Psycholog i psychoterapeuta - pracuje w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jej pasją jest Miłość i Duchowość - ich obserwacja, kontemplacja i świadome przejawianie w codziennym życiu. Uwielbia przyrodę, jogę, śmiech. Szczęśliwa małżonka Tomasza Kurzydłowskiego :)

22
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
emilkaInesJolantaMałgosiaKatarzyna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ola
Gość
Ola

Witam, wideo jest bardzo interesujące. Uświadomiło mi, ile ja mam do przepracowania, jeśli chodzi o relacje z mężczyznami. W zasadzie z tych10 punktów-problemów mogłabym się podpisać pod wszystkimi oprócz punktu 9. (bo partnera zawsze idealizuję). Z tego wszystkiego zapewne wynika to, że w związkach jestem "za dobra", chcę, podobnie jak w jednej z wypowiedzi, swojemu facetowi "nieba uchylić", zawsze być miła i uśmiechnięta, nie kłócić się, seksu nie odmawiać, zawsze wszystko rozumieć, mówię Wam – tragedia :-) Rezultat zawsze jest taki, że po pół roku mój facet odchodzi do kobiety, która jest po prostu ostatnią zołzą, a ja… zostaję sama… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

Olu, bardzo się cieszę, że wideo uświadomiło Ci coś ważnego na swój temat. Tak to jest, że żebyśmy mogli zmienić coś na lepsze, najpierw musimy zrozumieć, co konkretnie wymaga zmiany. Stałe powtarzanie przez Ciebie pewnych zachowań wskazuje na utrwalony wzorzec. Z tego co piszesz wynika, że tak jak wiele kobiet, potrafisz obficie obdarzać miłością partnera, ale samą siebie zaniedbujesz. Twoje zgadzanie się na wszystko na pewno nie budzi prawdziwego szacunku u partnerów. Demotywuje ich do starań, może rodzić nudę i poczucie, że z Tobą mogą sobie na wiele pozwolić, a Ty i tak wszystko zniesiesz, wszystko im wybaczysz. Na szczęście – zawsze… Czytaj więcej »

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Myślę, że nagranie jest bardzo przydatne, ponieważ wskazuje na wiele obszarów, które każdy powienien sobie przepracować w temacie miłości. Brakuje mi jednego aspektu – męskiego. Brakuje wypowiedzi mężczyzn, ich problemów ze znalezieniem właściwej partnerki i ich problemów np. z poczuciem własnej wartości i niewłaściwym doborem partnerek. To nie jest tak, że tylko kobiety mają nad sobą pracować, przeżywają poprzednie związki, faceci je rzucają i czują się samotne. A gdzie mężczyźni, którzy szukają prawdziwej miłości? Czy są idealni i nie muszą się rozwijać osobowościowo, duchowo? Chętnie poznałabym ich opinie na tematy poruszane w magraniu. Ola – myślę, że super, że chciałaś… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

Małgorzato,

Mnie także bardzo brakuje tutaj męskich wypowiedzi!
Mężczyzn, którzy szukają prawdziwej miłości jest wielu (chyba nie ma człowieka, który nie pragnąłby jej zaznać) ale według mnie nie są przyzwyczajeni do dzielenia się swoimi problemami uczuciowymi z innymi, szczególnie na forum. 
Prawdopodobnie kojarzy się im to ze słabością, a o to nie chcą być posądzeni… 

A tego rodzaju problemy może miec dosłownie każdy! To żaden wstyd je mieć!
Ja osobiście zawsze bardzo doceniam, kiedy któryś z panów ma odwagę się zwierzyć :-)

Mężczyźni, zachęcam Was – odezwijcie się! :-)
Bardzo chcemy poznać Wasz punkt widzenia!

 

Ola
Gość
Ola

Małgorzato, dziękuję i chcę Cię uspokoić, że ja wcale nie chcę stać się teraz "zołzą" w moim, powiedzmy, potencjalnym przyszłym związku :-) bo to zupełnie nie po mojemu, mi również nie podobają mi się porady w książkach tego typu, co wspomniałaś. Niedawno rozmawiałam z koleżanką i ona mówiła, że bezwarunkowo to można kochać dziecko albo rodziców, a mężczyznę zawsze kocha się warunkowo. No a ja mam tak, że jak kocham, to mężczyznę też kocham bezwarunkowo ( i lubię to w sobie, to jest cudownie tak kogoś kochać), ale niestety, nie wiem czemu, myślę, że mnie to ktoś musi kochać za… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

"Zołzy" w poradnikach cenią siebie i swoje życie. Są silne, atrakcyjne, mają wysokie poczucie własnej wartości. Nie POTRZEBUJĄ faceta, tylko go CHCĄ. Wiedzą, że i bez niego świetnie sobie poradzą.
Nimi nie rządzi lęk przed samotnością, więc nie muszą się ciągle starać, by zasłużyć sobie na czyjeś względy będąc do przesady "dobrą i grzeczną kobietką".

Nie zgadzam się z graniem i manipulacją, do których czasem namiawiają tego rodzaju poradniki, ale uczciwe bycie sobą, bez namiernej uległości i usłużności – i jednocześnie kochanie całym sercem – według mnie jest jak najbardziej OK! 
 

Eliza
Gość
Eliza

Bardzo Wam dziękuję za ten film! Niby wiele z tego jest oczywiste, ale trudno nazwać niektóre rzeczy po imieniu… Po obejrzeniu filmu, w którym bardzo dobrze usystematyzowaliście problemy i przyczyny niepowodzeń, widzę, że jednak to, czy związek będzie udany czy nie, nie jest takim przypadkiem i loterią, jak to wcześniej postrzegałam… Dużo można racjonalnie wytłumaczyć, uzasadnić, przewidzieć… Bardziej wyraźnie widzę teraz moje błędy. To prawda – trzeba zacząć od siebie, zrobić ze sobą "porządek", a dopiero potem łączyć się w pary. Partner nie zawsze chce i może być terapeutą dla swojej połówki. Daliście mi dużo do myślenia. Bardzo proszę o więcej… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

Elizo,

bardzo się cieszymy, że daliśmy Ci do myślenia! :-)
Dobrze jest wiedzieć, od czego zależy stworzenie udanego związku i wyraźnie dostrzegać obszary do pracy nad sobą! :-)

Zapraszamy do kolejnego wideo po kolejną porcję użytecznej wiedzy! :-)

 

Bernadka
Gość
Bernadka

Filmik jest świetną zbiorczą pigułką, o tym, co tkwi w wielu z nas i dlaczego tak jest oraz co robić dalej.
Małgorzata ma rację, fajnie byłoby poznać tutaj "męską wersję rozterek" (jeśli mogę to tak nazwać) :) Wielu kobietkom mogłoby to pomóc, gdyby  zobaczyły opinie mężczyzn.
Dzięki filmikowi zdałam sobie sprawę, jak bardzo długa droga mnie jeszcze czeka. Liczę jednak na to, że przebędę ją i czeka mnie szczęście :) Czego i wam życzę ;)

Joanna Stelmach
Admin

Tak, tak – mężczyźni, odezwijcie się!!! :-)

Według mnie, praca nad sobą zawsze przynosi piękne owoce – miłości, szczęścia i spełnienia.
Być może, Bernadko, czeka Cię bardzo długa droga, ale wierzę mocno, że znajdziesz na niej to, czego pragniesz!

Powodzenia życzę Tobie i wszystkim innym poszukiwaczom prawdziwej miłości! :-)

A-nowi
Gość
A-nowi

Świetny filmik, kolejny zresztą też ! Kiedyś tez wierzyłąm w siłę miłości, która przezwycięzy różnice, ale to nie tak. Można kochać wszystkich ludzi, i cały świat, ale nie z każdym możemy stworzyć szczęśliwy związek, przeciwieństa przyciągają się tylko fizycznie. Najwazniejsze to spojrzenie na śiwat, cele, sposób traktowania innych, wspólna komunikacja… Kiedys najpierw się zakochiwałam, a po bliższym poznaniu okazywało się ze to zupełnie nie to… Teraz jest zupełnie odwrotnie… najpierw się poznajmey, badamy grunt, zbliżamy się, rodzi się więź , zaufanie i dopiero następuje etap zakochania i pokochania w pełnie, z każdym dniem coraz mocniej i pełniej partnera z którym… Czytaj więcej »

Joanna Stelmach
Admin

A-nowi,

Moim zdaniem prezentujesz najzdrowsze dla człowieka podejście do związku: nastawienie na spokojne poznawanie się i zbliżanie się do siebie, umiejętność kochania całym sercem, dbanie z zaangażowaniem, ogromnie ciesząc się i doceniając to, co jest.
Bez zamartwiania się tym, co przyniesie przyszłość, bez lęku o utratę partnera i bez uzależniania się od niego.  

Coś wspaniałego! :-) GRATULACJE!!!

A-nowi
Gość
A-nowi

a dla Ciebie i Was ogromne podziękowania za wsparcie, inspiracje, ten portal i wspaniałą atmosferę podczas konsultacji. Nie wykonałabym tak ogromnej pracy nad soba bez Ciebie i bez Was Joasiu. :-) DZIĘKUJĘ i  POLECAM SZCZERZE 

Joanna Stelmach
Admin

:-) :-) :-)

olka
Gość
olka

wszytko super , tylko..
przepracuje wszytko ale mam 37 lat i nawet jak to przepracuje ja nie mam gdzie kogo poznac,  Te wsarsztaty nie gwarantuja szczescia, toloteria czy ktos na s wzajemnie pokocha

Joanna Stelmach
Admin

Olko,

Masz 37 lat i wszystko jeszcze przed Tobą! Skoro masz dostęp do internetu, to masz ogromne możliwości poznania kogoś odpowiedniego dla Ciebie!

Wiele par poznało się właśnie dzięki internetowi – warto z niego korzystać, szczególnie w takiej sytuacji jak Twoja.

Warsztat oczywiście nie gwarantuje szczęścia, ale gruntownie przygotowuje na miłość a to znacząco zwiększa prawdopodobieństwo przyciągnięcia dobrego i harmonizującego z Tobą partnera.

Sebastian
Gość
Sebastian

Ja mam dokładnie sprecyzowane wymagania odnośnie partnerki:
– blondynka, długie włosy, wiek ok 18-25lat
– szczupła!!!!
– nastawiona na poważny związek, a nie na wieczną zabawę
– komunikatywna
– najlepiej studentka, w mojej rodzinie liczy się wykształcenie
– bezdzietna i niepaląca
Czy wiecie, że tych prostych wymagań nie spełnia 99,99999% kobiet? Paradoksalnie najtrudniejszym wymaganiem jest właśnie poważne nastawienie do życia .. przykre, że większość kobiet myśli tylko o zabawie, szpanie, piciu alkoholu, ćpaniu ..

O mnie: Mężczyzna, 29lat, 185cm wzrostu, bez zobowiązań, bez nałogów. Pracujący, zadbany, uczciwy, poważnie myślący o życiu i założeniu rodziny.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Sebastianie, może zmień trochę kryteria lub poszukuj kobiet nie na imprezach, ale tych angażujących się w akcje charytatywne, mające wartości itp. Jeżeli oczekujesz, że 20 latka będzie chciała założyć rodzinę już za rok , dwa a zarazem ma studiować, to widzę tu sprzeczność.Takie kobiety przeważnie chcą najpierw skończyć studia , popracować ze 3 lata i wtedy pomyśleć o dzieciach.Jeżeli chcesz już założyć rodzinę, to pomyśl raczej o kobietach w przedziale wieku 24-27 lat.Może poszukuj na chrześcijańskich portalach randkowych, tam jest wiele kobiet z wartościami, chcących założyć rodzinę.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Małgosia
Gość
Małgosia

Sebastianie! Oczywiście, że takie dziewczyny są, tylko jeszcze kwestia szczęśliwego zbiegu okoliczności, byś tą wymarzoną spotkał na swojej drodze w odpowiednim czasie :). Jak to mówią: – “człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi” myślę też, że nie warto aż tak dokładnie skupiać się na długości, czy kolorze włosów, choć to są oczywiście gusta, – ponieważ przyszła ukochana może być zupełnie inna, ale to właśnie przy niej będziesz szczęśliwy i spełniony. Warto wyobrażać sobie charakter danej osoby, jej cechy, to że się przy niej dobrze będziemy czuć, i że będzie nas pociągać, podobać się, ale już nie trzymać się sztywno wieku,… Czytaj więcej »

Jolanta
Gość
Jolanta

Witam, cieszę się, że znalazłam Waszą stronę i odsłuchałam to nagranie. Do tej pory myślałam, że wszystko jest w rękach losu, przeznaczenia czy Boga. Teraz uświadomiłam sobie, że faktycznie istnieją jakieś wzorce. Ja odkryłam, że gdy jakiś element mojego wyobrażenia o partnerze lub jego zachowania jest inny od moich oczekiwań to wycofuję się z relacji tłumacząc sobie, że: on chciał mieć żonę, aby spełnić oczekiwanie swojej mamy, albo i swoje, a nie kobietę, z którą można porozmawiać o czymś ciekawym, robić coś razem, a w dodatku ważny był dla tej osoby ślub kościelny, więc pomimo, że nie powiedział: lubię cię,… Czytaj więcej »

Ines
Gość
Ines

Mądry filmik. Dziękuję za spokojne i rzeczowe wyjaśnienie nurtującego mnie problemu. Mam prawie 40 lat i wydaje mi się, że wszystkiego chcę za późno. Nie byłam nigdy w związku, bo o tym nie myślałam. Chyba uciekałam od mężczyzn-nie wiem dlaczego, może przez to ,że straciłam ojca w dzieciństwie i byłam wychowana w “świecie kobiet”. Od pewnego czasu zaczęła doskwierać mi samotność z którą próbuję sobie radzić i zająć długie wieczory, czy to sportem, czy malowaniem. Dzięki filmikowi uświadomiłam sobie, że doskwiera mi brak celu i sensu w życiu-może tym odpycham innych oraz negatywne nastawienie do ludzi. Bardzo chciałabym to zmienić-dla… Czytaj więcej »

emilka
Gość
emilka

Ja również uważam, że ten materiał jest bardzo przydatny i w dużej mierze ma odzwierciedlenie w rzeczywistośći… Bardzo trudno znaleźć odpowiedniego mężczyznę, który byłby idealny dla nas, zawsze znajdą się jakieś rzeczy, które nam nie do końca pasują, które nam trochę przeszkadzają. No może nie zawsze, ale często :p Wydaje mi się, że ludzie często są po prostu zbyt wymagający, kobiety szukają księcia z bajki, a faceci idealnej żony, ładnej, mądrej, zaradnej, wszystko w jednym. A moim zdaniem trzeba mieć swoje wymagania, swoje kryteria, jednak nie mogą być one zbyt wygórowane, bo w takim wypadku pozostaniem wciąż sami. Pamiętam, jak… Czytaj więcej »