7 kroków do przyciągnięcia wymarzonego partnera

Na naszych poprzednich filmach przedstawiliśmy listę 10 najczęstszych problemów, wyzwań i frustracji związanych z poznaniem odpowiedniego partnera. Stwierdziliśmy, że można przygotować się na spotkanie miłości. Można przygotować się do stworzenia zdrowego związku. Zwracaliśmy uwagę, że wybór partnera jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego powinien być to wybór przemyślany!

 

Dziękujemy za Wasze komentarze pod tymi filmami! Piszecie, że nagrania uświadomiły Wam, że trzeba nad sobą popracować, że dostrzegacie własne błędy w relacjach z płcią przeciwną.
To ważny etap uzmysłowić sobie przyczyny swoich problemów, aby potem móc je usunąć! Jednak źródło niepowodzeń w relacjach damsko – męskich nie tkwi tylko w nas samych. Równie ważne jest zachowanie drugiej osoby (a z tym związany jest wybór odpowiedniego partnera). Czytelniczka A-nowi słusznie zauważa, że  – "można kochać wszystkich ludzi, i cały świat, ale nie z każdym możemy stworzyć szczęśliwy związek!"

Joanna napisała w odpowiedziach do Waszych komentarzy trafne i optymistyczne stwierdzenia, niosące nadzieję dla wszystkich poszukujących miłości:

"Nikt nie jest skazany na niepowodzenie w miłości,
choćby nie wiem, jak wiele problemów i deficytów
zauważał u siebie teraz!"

"Praca nad sobą zawsze przynosi piękne owoce
– miłości, szczęścia i spełnienia."

 

Doskonale wiemy, że nie jest łatwo poznać odpowiedniego dla siebie partnera. Mamy obowiązki zawodowe, domowe. Niektórzy z nas mają dzieci, opiekują się rodzicami.
I znaleźć w tym wszystkim jeszcze czas, aby refleksyjnie przyjrzeć się sobie i rozejrzeć się za partnerem? J
eszcze do krótkotrwałego romansu można kogoś szybko znaleźć. Ale stworzyć trwały związek? P
o kilku niepowodzeniach?!
Rozumiemy, że to naprawdę może być trudne.

Chcesz iść przez życie z partnerem, któremu możesz zaufać, który jest wobec Ciebie dobry, czuły i lojalny. Chcesz tworzyć stabilną i silną więź. Chcesz tulić w ramionach swoją kobietę czy być tuloną w ramionach swojego mężczyzny. Jakże to fantastyczne uczucie, gdy możesz wtulić się i zasypiać z ukochaną osobą! A rano budzić się radośnie i wspólnie się cieszysz poranną chwilą. I całym wspólnym życiem!
To jest pragnienie większości z nas, tu zgromadzonych na Pięknej Miłości. Każdy z nas ma przy tym jakąś swoją historię i problemy związane ze znalezieniem odpowiedniego partnera.
Takie liczne przykłady naszych Czytelników znajdziesz tutaj na stronach serwisu Piękna Miłość.

Ten temat jest tak ważny, że wpływa na codzienne samopoczucie, na odczuwanie szczęścia, na chęć do życia. Jest tak, ponieważ samotność nie z wyboru może być bardzo przytłaczająca. Wiele osób ma nadzieję, że poznanie odpowiedniego partnera odmieniłoby ich życie!

Pewna moja Klientka Anna, osoba bardzo zamożna, na wysokim stanowisku, która przez postronnego obserwatora mogłaby być uznana za kogoś, kto osiągnął życiowy sukces, powiedziała mi:
„Mam wszystko. Świetną pracę, dom z ogrodem, samochód, cudowne dziecko. Ale nie jestem w pełni szczęśliwa, bo brakuje mi miłości.”
 

Także ja miałam trudności w tej dziedzinie. Pamiętam, jak wiele lat temu twierdziłam, że związki to moja pięta achillesowa, że to dla mnie czarna magia i zupełnie nie wiem, o co w nich chodzi. Była to jednak dla mnie tak ważna dziedzina życia, że poświęciłam jej wiele lat nauki. Teraz czuję się bardzo pewnie w tym temacie. Wiem już i rozumiem, czym jest prawdziwa miłość, na czym polega zdrowy związek, jak być dobrym partnerem. Wiedzę tę wprowadziłam w życie. Obdarzam miłością siebie i moich bliskich. Przyciągnęłam wspaniałego mężczyznę – Tomka :) i stworzyłam z nim szczęśliwy związek.

Każde z nas miało już na swoim koncie miłosne doświadczenia. Zanim się spotkaliśmy, pracowaliśmy nad sobą i uczyliśmy się miłości. Oczyszczaliśmy się po poprzednich związkach, zmienialiśmy szkodliwe wzorce, uczyliśmy się zdrowych przekonań i zachowań. Tę prace kontynuowaliśmy także wtedy gdy już byliśmy razem, w poczuciu dużego wzajemnego dopasowania i szczęścia. I wciąż ją kontynuujemy!

To stało się naszą misją, bo uważamy, że miłość jest najważniejsza w życiu. Według nas, to ona w największym stopniu nadaje sens i przynosi spełnienie. Dlatego uczyniliśmy z niej główny temat naszej codziennej działalności – zawodowej i prywatnej. O niej dla Was piszemy na Pięknej Miłości, o niej tworzymy warsztaty.
Chcemy rozprzestrzeniać wiedzę o niej.
Na nowo budzić zranione serca do miłości, pomagać w odzyskiwaniu wiary w miłość.

Sami chcemy uczyć się o niej nieustannie. Bo jak napisał Leo Buscaglia (Lio Buskalia):

Miłości uczymy się całe życie!

Dzięki moim doświadczeniom i wiedzy psychologicznej, od wielu lat z sukcesem pomagam ludziom, aby również zaznali szczęścia w obszarze miłości. Uważam, że każdy, pracując nad sobą, może je osiągnąć!

Jako przykład, powiem Ci krótko o Magdzie. Kiedy przyszła do mojego gabinetu po raz pierwszy, była w bardzo złym stanie psychicznym. Miała silne poczucie winy i lęk po 3 nieudanych związkach (w tym jednym małżeństwie) i nie potrafiła poradzić sobie sama. Pracowałyśmy między innymi nad emocjonalnym zakończeniem jej minionych związków, transformacją wzorców miłosnych, podwyższeniem samooceny i wreszcie nad wykreowaniem idealnego partnera i wizją przyszłego związku. Praca nad sobą i przyciągnięciem do siebie wymarzonego, niezwykle pasującego do niej mężczyzny, zajęła jej zaledwie parę miesięcy. Teraz jest bardzo szczęśliwą mężatką, mają wspaniałe dziecko.

Na przykładzie Magdy chciałam Ci też pokazać, że określenie cech partnera jest istotnym, ale niewystarczającym krokiem prowadzącym do zdrowego związku. Aby przyciągnąć wymarzonego partnera ważna jest przede wszystkim praca nad sobą, nad przygotowaniem się do miłości. Z moimi Klientami pracuję według określonej kolejności, i są to etapy (kroki), z których jest zbudowany nasz warsztat „Zakochaj się”.

Jest 7 kroków do przyciągnięcia wymarzonego partnera. Każdy z nich jest rozbudowany i zawiera kilka rozdziałów. Teraz nie będziemy szczegółowo przedstawiali treści, możesz ją poznać na stronie Zakochaj-się.pl. Tam też znajdziesz opinie o warsztacie.

Krok 1  przyjmij odpowiedzialność za siebie

W tym kroku lepiej zrozumiesz na czym polegają i skąd się biorą Twoje problemy ze stworzeniem szczęśliwej relacji. Sprawdzisz czy masz skłonność do uzależniania się od partnera, zbadasz swoją emocjonalną gotowość do trwałego związku i sprawdzisz, jakie cechy dobrego partnera już posiadasz, a jakie wymagają Twojej pracy.

Krok 2  odkryj swój wzorzec miłości

W kroku drugim dogłębnie przeanalizujesz swoje dotychczasowe związki i przyjrzysz się, jaki wpływ na Twoje życie miłosne wywarły Twoje relacje z rodzicami. Rozpoznasz swój wzorzec partnera i związku oraz Twoje własne wzorce zachowań, jakie demonstrujesz w swoich związkach.

Krok 3  pokochaj siebie

W kroku trzecim dowiesz się, jak nawiązać głęboką, opartą na miłości więź ze sobą, która jest jednym z głównych elementów (czy wręcz warunków), umożliwiających tworzenie zdrowych związków. Dowiesz się jak dbać o siebie z miłością, jak rozwijać swoje PWW i jak pokonać lęk przed bliskością.

Krok 4  uzdrów przeszłość

Na tym etapie uzdrowisz emocjonalne rany pozostałe po ważnych dla Ciebie relacjach i uzyskasz wskazówki jak uzdrowić relacje, w których to ktoś cierpiał przez Ciebie. Zamkniesz swoją przeszłość w pozytywny sposób, wydobywając z niej jak najwięcej dobra i mądrości.

Krok 5  zmień negatywne wzorce miłosne

Negatywne wzorce wpływają bardzo destrukcyjnie na Twoje samopoczucie i zachowania wobec partnera. Sprawiają, że zamiast optymizmu, otwartości i ciepła przejawiasz nieufność, doszukujesz się złych intencji, albo też trudno Ci uwierzyć, że ktoś może Cię trwale i prawdziwie pokochać, że szczęśliwa relacja miłosna jest możliwa w Twoim przypadku.
W tym kroku rozpoczniesz pracę nad zmianą Twoich negatywnych przekonań o sobie, o miłości i o związkach.

Krok 6  określ przyszłego partnera

W tej części rozpoznasz, które z Twoich wyobrażeń o związkach są błędnymi mitami. Zastanowisz się jakiego partnera chcesz mieć. Wiedza z tego etapu pozwoli Ci nie decydować się pochopnie na związek z partnerem, który nie spełnia Twoich najważniejszych oczekiwań, który do Ciebie nie pasuje.

Krok 7   zakochaj się – przyciągnij wymarzonego partnera

Poprzednie kroki mówiły o przygotowywaniu się do przyszłej, szczęśliwej relacji, w tym mówimy już o etapie poznawania partnera. Tutaj dowiesz się o możliwościach, jak, kiedy i gdzie odnaleźć „tego wymarzonego” lub „tę wymarzoną”, dowiesz się jakich błędów nie popełniać na początku znajomości  i po czym poznasz, że poznanej osobie naprawdę na Tobie zależy.

 

Niektóre osoby mogą powiedzieć – po co te przygotowania, te zabiegi – Najważniejsze to kogoś poznać, a potem samo się ułoży! Nasza odpowiedź jest taka – owszem – tak też może być. Ale wcale nie musi! Nasze podejście też nie daje pewności, ale jesteśmy przekonani, że znacząco ZWIĘKSZA PRAWDOPODOBIEŃSTWO, że zmieniając swoją postawę, stając się osobą gotową do miłości, będziesz w stanie przyciągnąć do siebie partnera, z którym stworzysz zdrową relację!

„Nie znajdziemy w świecie tego, czego nie odkryliśmy w sobie.
Tylko zrealizowany mężczyzna znajdzie zrealizowaną kobietę.
Tylko mądra kobieta znajdzie mądrego mężczyznę.”

Wojciech Eichelberger
 

„Związek małżeński, jeśli ma być szczęśliwy i trwały,
jest jednym z najtrudniejszych, najbardziej wymagających przedsięwzięć człowieka.
Skoro od założyciela jakiejś firmy oczekuje się odpowiedniej wiedzy na temat zarzadzania i kierowania,
to założenie rodziny wymagałoby – teoretycznie – przygotowania nieporównywanie większego.”

Zbigniew Pietrasiński
 

Uważamy, że poza przygotowaniem się do spotkania miłości w każdym momencie warto uczyć się o miłości i związkach.
I nigdy nie przestawać.
Nawet po spotkaniu wymarzonego partnera!

 

Czy rzeczywiście można przeciągnąć wymarzonego partnera?
Czy jest to realne?

Jak najbardziej – Tak!

Oto fragment listu mojej przyjaciółki Oli:

„Leżałam sobie w tym tygodniu sama w łóżeczku (Tomek był na kolacji – to jej mąż) i tak dziękowałam Bogu za moje życie, za to wszystko co mam i uświadomiłam sobie że jestem tak strasznie szczęśliwa, że nie wiem, czy jeszcze bardziej mogłabym być :). Nawet chciałam do Ciebie zadzwonić i ci to powiedzieć ale było za późno.. po prostu tak mnie ogarnęła radość życia, że miałam ochotę wykrzyczeć to do całego świata. Los wynagrodził mnie absolutnie wszystkim co najlepsze; mężem, synem, pracą.. to naprawdę piękne, prawda? Tak mnie jakoś wszystko cieszy.. uświadomiłam sobie że jestem bardzo dumna z Tomka, że odnosi takie sukcesy w pracy, z Antosia że jest takim cudownym dzieckiem, cieszy mnie przeogromnie że mamy możliwość wysłania go do takiego wspaniałego przedszkola, że mamy taki fajny domek, że się kochamy i szanujemy… generalnie to fajne to życie jest :)
Musiałam to napisać :)”

Ola osiągnęła to wszystko własną postawą, pełną optymizmu i życzliwości wobec ludzi. I dużą pracą nad własnym rozwojem.
 

I Ty możesz szczęśliwie się zakochać!

Każdy z nas może doświadczyć tego pięknego uczucia!

Na naszym warsztacie "Zakochaj się" uzyskasz wiele wskazówek i wykonasz wiele ćwiczeń, które poprowadzą Cię, krok po kroku, do momentu kiedy przyciągniesz pasującego do Ciebie partnera!

Jeśli ten temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o warsztacie, to wejdź na stronę Zakochaj-się.pl i zapoznaj się z pełnym opisem warsztatu.

 

Prosimy o Twoje refleksje związane z tym nagraniem – napisz je w komentarzu!

 

zakochaj się

By |2017-01-06T09:03:14+00:0028.09.2012|Categories: poznanie partnera|Tags: , |3 komentarze

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KsenaWeronikaElzbieta Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Elzbieta
Gość
Elzbieta

Podane kroki w poznaniu odpowiedniego partnera sa bardzo wazne ,niosow pomoc , doswiadczylam
je kiedy rozwialam swiadomosc pracy nad soba i klientami.
Dziekuje za przekazana wiedze, wspomaga ona innych jak byc szczesliwym w zyciu .
Pozdrawiam z miloscia
Elzbieta
 

Weronika
Gość
Weronika

Ja mam taki problem, że stworzyłam sobie swój ”ideał” i w nim tkwię. Najgorsze jest to, że ja po prostu bardzo chciałabym mieć osobę, która towarzyszy mi przez całe życie, ale boje się. To jest najgorsze. Boje się, że nie znajdę, a co gorsza takiej osoby nie ma. Przez to tracę nadzieję, a jestem optymistką. Nie wiem czemu, popłakałam się czytając list pani Oli. Cieszyłam się z jej szczęścia i chciałam sama je osiągnąć.

Wątpię, aby ktoś to przeczytał, ale nie tracę nadziei.

Ksena
Gość
Ksena

Każda normalna kobieta, chciałaby mieć mężczyznę, który towarzyszy jej przez całe życie i być szczęśliwą z wzajemnością. Jeżeli masz inaczej, też jesteś normalną tylko zaburzoną – warto spróbować z refleksologii by się wyregulować i dać sobie szansę postrzegać świat pełniej, podnieść swoje wibracje, być szczęśliwą samą w sobie i w życiu.Szczęście to stan umysłu, zasilane wiarą i miłością od Stwórcy….Jeżeli nie masz w sercu miłości, czujesz lęk, obawę, strach, oddaliłaś się od Źródła i trudno komuś takiemu będzie czuć się dobrze w związku będąc nieszczęśliwym z sobą samą. Żeby przyciągnąć, trzeba powtarzać z przekonaniem i wiarą słowa, bez wątpliwości, tylko… Czytaj więcej »