W poprzednim artykule Książka 2014 Roku przytoczyłem pogląd Nicka Vujicica, że do życia bez ograniczeń – a więc szczęśliwego życia – potrzebne są następujące elementy:

1. Wyraźne poczucie celu
2. Niezachwiana nadzieja
3. Wiara w Boga i Jego nieograniczone możliwości
4. Miłość i samoakceptacja
5. Dewiza „postawa to podstawa”
6. Odważny duch
7. Gotowość na zmiany
8. Ufne serce
9. Głód okazji
10. Umiejętność oceny ryzyka i poczucie humoru
11. Misja, która pozwala służyć innym.

Uważni Uczestnicy naszych warsztatów, zauważą, że Nick Vujicic jest kolejnym autorem, który duże znaczenie na drodze ku poczuciu szczęścia przypisuje MIŁOŚCI I SAMOAKCEPTACJI – elementom uważanym przez nas za najważniejsze w samorozwoju, które propagujemy w naszym Biuletynie Piękna Miłość i na warsztatach. Zresztą tylko w mijającym roku mieliśmy wykłady na temat miłości i samoakceptacji oraz warsztat stacjonarny Moc Poczucia Własnej Wartości, którego głównym elementem była samoakceptacja. Poza tym Uczestnicy internetowego warsztatu Strategia Budowania Poczucia Własnej Wartości mają do nauki cały moduł poświęcony temu tematowi. To pokazuje jak poważnie podchodzimy do miłości i samoakceptacji!

Każdy z nas może znaleźć DZIEDZINĘ, w której będzie czuł się dobrze, będzie miał pozytywną samoocenę (lub będzie dążył do podniesienia samooceny). Ta dziedzina jest ważna i szczególnie buduje nasze poczucie własnej wartości i prowadzi KU SZCZĘŚCIU. Może to być jakaś pasja, umiejętność, którą rozwijamy (moduł o rozwijaniu talentów na naszych warsztatach).

Nick Vujicic w książce “Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” napisał:

„(…) każdy z nas ma pewien dar – talent, umiejętność, predyspozycję lub kompetencję – który angażuje nas i sprawia nam przyjemność. Z darem tym wiąże się ściśle nasza indywidualna droga do osiągnięcia szczęścia.”

Ja myślę, że moja pasja czytania, robienia notatek, ćwiczenia (zobacz postscriptum poprzedniego wpisu) – po prostu chęć poznawania siebie, możliwości ludzkiego umysłu – doprowadziły mnie tutaj gdzie jestem TERAZ. Jestem psychologiem, pasjonatem rozwoju osobistego i to praktykuję. Tworzę kursy na ten temat, dzielę się swoim doświadczeniem. To moja DROGA SZCZĘŚCIA :) Mam przyjemność iść nią wraz z moją Ukochaną Małżonką. Razem jest przyjemniej i weselej ;)

I zastanów się teraz Ty :)

Co Daje Ci Poczucie Satysfakcji i Spełnienia?poczucie-satysfakcji-spelnienia

Zrób ćwiczenie proponowane przez Nicka Vujicica zbliżające do poczucia szczęścia – odpowiedz na pytania: Co mnie pociąga? Co mógłbym robić całymi godzinami, tracąc rachubę czasu, i zupełnie się nie nudzić? Co dostrzegają we mnie inni ludzie?

Możesz skorzystać z przygotowanego dla Ciebie formularza do tego ćwiczenia
> pobierz Co Daje Mi Poczucie Satysfakcji i Spełnienia

 

Czasami trudno jest odkryć swoją pasję, która zmieniałaby się w Sposób na Szczęśliwe Życie. Czasem jest odwrotnie – wpadamy na coś „przypadkowo” i to staję się pasją. Nick Vujicic pisze:

„Gdy udaje nam się znaleźć prawdziwy cel, powinna nam towarzyszyć tego rodzaju pasja. Czujemy, że chcielibyśmy poświęcić swe życie tej szczególnej sprawie lub idei.
Jeśli nadal szukasz swojej drogi, pamiętaj, że masz prawo czuć się odrobinę sfrustrowany. Owo poszukiwanie to bowiem bardziej maraton niż sprint. A tęsknota za wyraźniejszym poczuciem sensu i spełnienia to znak, że dojrzewasz, przełamując ograniczenia i rozwijasz talenty. Gdy już określiłeś, swój kierunek, warto od czasu do czasu spojrzeć na miejsce, w którym się znajdujesz, i zastanowić się, czy aktualne zajęcia i priorytety przyczyniają się do realizacji obranego celu.”

 

Swoją pasją możesz wspomagać inne osoby, dając im inspirację, czy pomagając fizycznie. Naszą pasją jest rozwój i dzielimy się z Tobą naszymi tekstami, wskazówkami. Uczyniliśmy z niej szerszą działalność pod postacią Centrum Pomocy Psychologicznej „Integracja” czy wspierając Jeleniogórskie Centrum Rozwoju „Idea Club”. Przyjmujemy, że jest to nasze powołanie. Zgodne z sercem i umysłem :)

Tomasz Kurzydłowski

 

P.S. Jaką Ty masz pasję? Podziel się w komentarzu, zainspiruj innych :)

 

P.P.S. Szczęśliwego Nowego Roku! Życzymy Ci REALIZACJI MARZEŃ oraz poczucia SATYSFAKCJI i  SPEŁNIENIA :)
Joasia i Tomek