Co robisz dla ludzkości i świata?

Aby mieć poczucie szczęścia musimy nie tylko odnaleźć siebie samego, ale też tworzyć satysfakcjonujące relacje z innymi. A przy tym chcemy, aby to, co robimy miało znaczenie nie tylko dla nas, ale także dla innych – np. dla ludzi, zwierząt, roślin i całej naszej planety.

Kiedy wnosimy wkład w otoczenie, czujemy się użyteczni, to badania psychologiczne pokazują, że jednocześnie lepiej radzimy sobie ze stresem, z wyzwaniami, odnajdujemy pokłady motywacji do działania.

Angażując się w działania na rzecz społeczeństwa, masz poczucie że żyjesz z korzyścią dla innych. I to nadaje życiu głębszy sens.

Twoje działania mogą mieć zasięg lokalny albo ogólnoświatowy :)

Pomysły mogą być przeróżne: możesz pomagać rodzinie i przyjaciołom, możesz swoją profesją wspierać innych. Możesz być wolontariuszem i wspierać schroniska dla zwierząt, domy dziecka czy spokojnej starości, organizacje pomocowe, samorządowe, itp. Albo po prostu idąc w Przyrodę możesz wziąć ze sobą worek i pozbierać napotkane śmiecie – po tych, dla których ekologia i czystość nie ma znaczenia.

Odnajdź się w tym, co Cię interesuje i przyciąga w największym stopniu.

Dla Joanny ważna jest ekologia i w związku z tym jest zaangażowana w działalność Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego. Nagrała odezwę tuż przed końcem akcji zbierania podpisów popierających uchwały antysmogowe, co możesz zobaczyć na filmiku.

Dla Tomasza ważne jest aby nauczyć innych jak radzić sobie z trudnościami i jak transformować życie w kierunku pozytywności. Prowadzi treningi Spokój Umysłu ucząc relaksacji, technik wyobrażeniowych, medytacji.

Oboje lubimy też dzielić się zdobytą wiedzą, doświadczeniami, refleksjami – i stąd serwis Piękna Miłość :)

A jakie są Twoje pomysły na działania na rzecz ludzkości i świata? Podziel się w komentarzu :)

Pozdrawiamy,
Joanna i Tomasz

Podpisz > Konsultacje społeczne uchwał antysmogowych


Tomasz Kurzydłowski - Spokój Umysłu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.