Dlaczego wybieram trudnych partnerów?

Prosiliśmy Czytelników o pytania dotyczące tematyki warsztatu "Zakochaj się – przyciągnij wymarzonego partnera!". Otrzymaliśmy wiele pytań. Bardzo dziękujemy! Często powtarza się pytanie – "dlaczego wybieram sobie trudnych partnerów?" (którzy nie potrafią kochać).

Odpowiedzi może być wiele, podam przykładowe z nich.

Nie jesteśmy uczeni (lub bardzo rzadko) czym jest miłość do siebie i do innych osób, więc uczymy się sami poprzez obserwacje i własne doświadczenia. Powoduje to, że tak naprawdę to poruszamy sie we mgle, po omacku w wyborze partnera. Są to raczej nasze wyobrażenia o tym jak powinna wyglądać miłość między dwojgiem, a nie rzetelna, uwewnętrzniona wiedza. Stąd tak dużo nieporozumień dotyczących tego czym się charakteryzuje zakochanie, zdrowy związek miłosny, jak pracować w takim związku, jak stworzyć szczęśliwe małżeństwo.

Ponoszą nas wyobrażenia o królewiczu na białym koniu, czy Pięknej, która uwolni Bestię. Wpadamy w destrukcyjne przeczucie, że posiadanie partnera jest niezbędnym warunkiem szczęścia. Brniemy w zaparte, że to jest miłość, nierzadko tkwiąc w toksycznym związku i mówiąc "bo go kocham". Czy tłumacząc sobie "tylko on mnie kocha".

Właśnie w ten sposób wybierasz sobie trudnych partnerów. Mężów, z którymi potem nie układa się najlepiej. Zauważ, że te problemy wynikają z nieznajomości samej siebie, często z niewłaściwych nawyków i wzorców, z niskiej samooceny i braku miłości do siebie, z lęków przed odrzuceniem i samotnością. Wreszcie z powodu braku określenia jaki ten przyszły i wymarzony partner ma być konkretnie, z głębokim namysłem! Zamiast tego dominuje podejście "co ma być to będzie", czyli bierne zdanie się na los.

Cały nasz warsztat Zakochaj się poświęcony jest ŚWIADOMEMU WYBOROWI PARTNERA

Przedstawiamy, poprzez ćwiczenia, testy, kwestionariusze, jak dokonać dobrego wyboru i przy tym maksymalnie świadomego. Zdajemy sobie sprawę, że część motywów związanych z naszymi wyborami pozostanie nieświadoma. Ale jeśli popracujesz nad swoim rozwojem, wiedzą o sobie, swoich preferencjach, wiedzą o swoich wzorcach związanych z odczuwaniem i dawaniem miłości, to ZWIĘKSZASZ PRAWDOPODOBIENSTWO przyciągnięcia mężczyzny, z którym stworzycie dobry związek.

Rozpoznasz swoje nawyki wyniesione z domu rodzinnego, wzorce związku miłosnego, wzorce powodujące przyciąganie określonego typu partnerów, oraz wzorce Twoich zachowań jako partnerki.

Ta wiedza jest jak wspaniały Skarb! Lepiej poznając siebie, odkryjesz własne wewnętrzne źródło miłości. Pomoże Ci rozkwitnąć i w tym stanie przyciągnąć wspaniałego mężczyznę!

Tomasz Kurzydłowski

 

By | 2017-01-05T09:24:41+00:00 04.08.2010|Categories: poznanie partnera|Tags: |0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

Dodaj komentarz

avatar