Jak zachęcić męża aby dbał o swój wygląd? (2/2)

Jak zachęcic męża aby dbał o swo wygląd i atrakcyjność

Zachęć męża aby dbał o wygląd i atrakcyjność

Kontynuuję temat poruszony we wpisie pt.: „Jak powiedzieć mężowi, że przestał być dla mnie atrakcyjny?” Wytłumaczyłam w nim, że nie warto używać niejasnych, „owiniętych w bawełnę” komunikatów, czyli takich, w których nie wyrażamy bezpośrednio swoich uczuć i pragnień.
Ten sposób komunikacji jest nie tylko nieefektywny! Stosowany długoterminowo może przyczynić się do oddalenia się partnerów od siebie, konfliktów, kryzysów, zdrad i ostatecznie rozstania.

Jeśli więc zależy Ci na tym związku, nie czekaj dłużej, aż ukochany wreszcie domyśli się, czego pragniesz!

Asertywną umiejętnością, cenną w każdej relacji, jest wyrażanie swoich uczuć, potrzeb i życzeń
w bezpośredni, jasny i zrozumiały sposób.

Komunikacja wprost o tym, jak coś przeżywasz i na czym Ci zależy, może uczynić cuda!

Niekoniecznie musisz stawiać mężowi warunki, chyba, że faktycznie jest to zgodne z Twoją postawą – gdy czujesz, że na dłuższą metę nie zniesiesz jego zaniedbywania się, że Twoja zdolność do akceptowania tego stanu rzeczy wyczerpała się.

Otwarcie powiedz mężowi o swoich odczuciach, o swojej prawdzie, którą jest fakt, że taki, jak teraz wygląda, przestał Ci się podobać i podniecać Cię. Poproś o dokonanie zmian. Możesz zaoferować mu swoją pomoc i wsparcie w tym procesie. Możecie razem zacząć nowy etap w Waszym życiu – w którym będziecie dbać o swoją formę i wzajemnie się do tego dopingować!

Nie bój się być szczera. Choć zawsze istnieje możliwość, że sprawisz mu przykrość swoimi słowami, to jednak im więcej miłości i ciepła włożysz w swoje słowa, tym lepiej zostaną przyjęte. Ogromnie też wtedy wzrastają szanse na pozytywne zmiany – zarówno w jego postępowaniu jak i w Waszej relacji!

To właśnie w ten sposób w największym stopniu możesz wpłynąć na męża:

prawdą wypowiedzianą z miłością, i z wyrażeniem intencji
osiągnięcia przez Was większej bliskości w Waszej relacji
.

Ważne jest więc, abyś mówiła spokojnie, łagodnym, życzliwym tonem. Daj mu też przestrzeń do wypowiedzi. Wysłuchaj go uważnie. Prawdopodobnie on sam ocenia sytuację podobnie, ale… do tej pory z jakichś powodów trudno mu było zmobilizować się do pracy nad własnym ciałem i atrakcyjnością.
Odnajdźcie te powody i zaradźcie im!

Dopiero po Waszych rozmowach będziesz wiedziała, w jaki sposób Twój mąż ustosunkowuje się do kwestii zrzucenia nadmiarowych kilogramów oraz zadbania o swój wygląd i atrakcyjność.
 

Życzę Wam powodzenia!
Joanna Stelmach

 

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)
avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
karolinaJoanna Stelmachisss Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

isss
Gość
isss

to jest sprzeczne z tym co pialiscie o akceptacji, i czego nie mowic facetowi

Joanna Stelmach
Admin

isss,

Im więcej potrafisz w partnerze zaakceptować, tym lepiej.
Może być jednak tak, że partner zmienił się w przykry dla Ciebie sposób – np. zaniedbał higienę, totalnie lekceważy to, jak wygląda i jaki zapach go otacza, albo zacząl źle traktować Ciebie, dzieci, innych ludzi.

Nie musisz akceptować wszystkiego!
A kiedy coś jest dla Ciebie trudne do zniesienia, naprawdę warto o tym porozmawiać!

karolina
Gość
karolina

Tez mialam problem z powiedzeniem dla swojego meza, ze przestal o siebie dbac, i rzeczywiscie zaczelam od lagodnych podtekstow z domyslaniem sie typu moze pojdziemy razem na silownie lub na basen, idz z kolegami pograj w pilke lub chodzby to zeby golil sie codziennie itp, ale nic nie pomagalo, az w koncu zaczelam mowic w prost ze powinien nawet nie tyle ze schudnac co znowu o siebie dbac. Mamy tez wieksze problemy z seksem, ale to jeden z nich ze przestal mnie pociagac fizycznie i powiedzialam mu to w milej nieco powaznej rozmowie… I nic… Moze to bardziej zlozony problem… Czytaj więcej »