Psychologia Jelenia Góra – 10 najczęstszych problemów Klientów

Gdybym miała określić 10 najczęstszych problemów, z jakimi ludzie zwracają się do mnie jako psychologa po pomoc i poradę, to byłyby to (w kolejności od najczęstszych):

  1. Kryzys w związku partnerskim
  2. Trudność z poradzeniem sobie z nagłą sytuacją życiową wywołującą stres np. śmiercią członka rodziny, rozstaniem z partnerem, inną stratą lub zmianą
  3.  Depresja
  4.  Lęki
  5.  Niskie poczucie własnej wartości
  6.  Zazdrość
  7.  Trudności wychowawcze
  8.  Uzależnienia
  9.  Poczucie pustki, brak radości i celu w życiu, tendencje samobójcze
  10.  Dolegliwości psychosomatyczne, choroby chroniczne.

 

Praktycznie nie przychodzą do mnie ludzie ogólnie zadowoleni z życia, myślący pozytywnie, swobodnie kochający siebie i innych, tacy którzy za cel postawili sobie samorozwój.

Czy widzisz, że to tylko paląca potrzeba, prawdziwie kryzysowa sytuacja, konieczność uzyskania szybkiej ulgi w cierpieniu emocjonalnym potrafią zmobilizować do szukania profesjonalnej pomocy, spoza kręgu rodziny i przyjaciół? I oczywiście, nie ma w tym nic złego!

Zauważ jednak i doceń, że to właśnie te trudne, traumatyczne, bolesne momenty przyspieszają nasz rozwój osobisty, spiętrzają potrzebę dokonania koniecznych zmian, przyswojenia niezbędnych umiejętności i wiedzy.

To takie kopniaki od życia, popychające nas do tego, aby wreszcie się ruszyć, postarać, odważnie zmienić coś w sytuacji, która od dawna nie była zadowalająca.

By wreszcie poznać i pokochać siebie, odnaleźć w sercu radość, zacząć wreszcie prawdziwie żyć!

Więc nie bój się tych trudnych sytuacji, nie przeklinaj ich, nie narzekaj – lecz postaraj się odkryć dar, jaki ze sobą niosą!

JoAnna

P.S. Zapraszam na konsultację psychologiczną „na żywo” – w gabinecie w Jeleniej Górze. Szczegóły znajdziesz na mojej stronie Integracja.

By |2016-10-15T18:47:34+00:0025.07.2008|Categories: wydarzenia|0 komentarzy

About the Author:

Psycholog i terapeuta par. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)