Śmiech to zdrowie :)

Wyobraź sobie, że zostałaś zaproszona do udziału w dwudniowym badaniu. Nadchodzi ten dzień i wchodzisz do sali, w której jest już kilkudziesięciu innych ochotników. Eksperymentatorzy do czegoś Cię podłączają a potem, po przebadaniu wszystkich osób, przechodzicie do innego pomieszczenia. W nim znajduje się duży ekran. Rozpoczyna się seans i widzisz najzabawniejsze fragmenty komedii „Sposób na blondynkę”. Po kilkudziesięciu minutach kończy się wyświetlanie i eksperymentatorzy ponownie Cię badają.
… A Ty masz świetny humor na resztę dnia.

Na drugi dzień procedura z badaniami powtarza się, wchodzisz do sali kinowej i oglądasz fragment …”Szeregowca Ryana” – filmu wojennego o masakrze podczas lądowania aliantów w Normandii w 1944 r. Po kilkudziesięciu minutach ponownie jesteś badana. Obecnie Twój nastrój różni się znacznie od tego z poprzedniego dnia.

Taki właśnie eksperyment przeprowadzili badacze kierowani przez  dr Michaela Millera (Uniwersytetu Stanu Maryland, Baltimore, USA). Co badali eksperymentatorzy? – „zachowanie się” tętnic uczestników. Kiedy oglądałaś komedię i śmiałaś się, to Twoje tętnice rozszerzały się a kiedy oglądałaś przemoc i śmierć, to kurczyły się. „Okazało się, że różnice pomiędzy średnicami tętnic w fazie śmiechu i w fazie smutku sięgały 30-50 proc.” (Śmiech to zdrowe serce, GW, 2011). To ogromna różnica! Nieprzypadkowo wiele innych badań pokazuje, że optymiści, ludzie pogodni i chętnie dostrzegający w życiu powody do radości, żyją statystycznie kilka lat dłużej od pesymistów!

Aby radośnie się pośmiać możesz spotkać się ze swoimi przyjaciółmi, możesz poczytać dobrą literaturę, pójść na kabaret (my uwielbiamy Hrabi), czy obejrzeć komedię. I właśnie do oglądania pogodnych filmów bez przemocy gorąco zachęcamy.

Są takie?

Oczywiście! Przeważnie opowiadają jakąś historię z puentą. Najlepiej wybrać film do pośmiania się i do refleksji. My uwielbiamy połączenie komedii z morałem! Nasza propozycja to komedia pt. „Wielki rok”. Opowiada o trójce mężczyzn mających niezwykłe hobby, które w znacznym stopniu wpływa na ich życie rodzinne.

 

Wielki rok - film

 

Dobra komedia potrafi rozśmieszyć do łez. Wtedy całe ciało trzęsie się ze śmiechu. Intensywnie pracuje przepona. W ten sposób dotleniamy organizm, mięśnie rozluźniają się a dzięki łzom oczyszczamy się z toksyn. Śmiejąc się polepszamy pracę naczyń krwionośnych. Poza tym śmiech poprawia nastrój i sprawia, że miłośniej jest między partnerami. Śmiało można powiedzieć, że śmiech przynosi nam zdrowie a nasze życie czyni lżejszym i pogodniejszym!

Śmiech to zdrowie ;)

Nie tylko pomocne są w tym komedie – ważne jest także Twoje nastawienie. Staraj się na co dzień nie traktować siebie i życia zbyt poważnie!
Podchodź do problemów z dystansem.
Ciesz się z drobiazgów.

Obserwuj siebie i innych w tym różnorodnym świecie, starając się dostrzegać komizm w wielu sytuacjach. Stwarzaj atmosferę pozwalającą innym na radość, pomagając im w dostrzeganiu zabawnych stron życia – rozśmieszaj, uśmiechaj się, powiedz miłe słowo – wtedy też poczujesz tą radość! Niech w Twoim poczuciu humoru nie będzie wrogości ani złośliwości – nie śmiej się z ludzi, śmiej się z nimi!

 

„Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność a daje więcej światła”
Archibald Joseph Cronin

 

Życzymy ci radosnego życia :)
Joanna i Tomasz

 

P.S. W komentarzu napisz tytuł dobrej KOMEDII bez przemocy, na której naprawdę można się pośmiać! Prosimy o filmy POZYTYWNE, opowiadające historię z dobrym humorem i z puentą. Potem poleć znajomym ten artykuł. W ten sposób razem stworzymy kolekcję dobrych filmów na poprawę humoru i zdrowia :) Dziękujemy w imieniu własnym i Czytelników!

 

 

About the Author:

Psycholog i coach. Od nastolatka interesuje się metodami doskonalenia umysłu, samorozwojem i duchowością. Żyje z pasją robiąc to, co lubi - prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, ćwiczy jogę i wędruje po górach. W szczęśliwym małżeństwie z Joanną Stelmach :)

19
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tomasz KurzydłowskiMMarysiaMarioMałgosia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Małgosia
Gość
Małgosia

Little man , Yes man,

Marysia
Gość
Marysia
Mario
Gość
Mario

“Nietykalni” – fenomenalny film oparty na faktach.
http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

Marysia
Gość
Marysia

“To właśnie miłość ” ( 2003 )
http://www.filmweb.pl/To.Wlasnie.Milosc

Marysia
Gość
Marysia
Marysia
Gość
Marysia

I jeszcze : ” Troje na gigancie ” :)))
http://www.filmweb.pl/film/Troje+na+gigancie-2014-691095

Marysia
Gość
Marysia
Marysia
Gość
Marysia

Henri Henri ( 2014 )
http://www.filmweb.pl/film/Henri+Henri-2014-708315#

oraz

” Za jakie grzechy dobry Boże ? ” ( 2014 )

Francuskie komedie dobrze się ogląda są takie… pozytywnie zakręcone :)))

Marysia
Gość
Marysia